Nustatyta grupuotė, vogusi alyvą iš elektros transformatorinių

Bendrovės „Rytų skirstomieji tinklai“ (RST) Saugos ir prevencijos departamento darbuotojai bei Ukmergės rajono policijos komisariato kriminalistai nustatė nusikaltėlių grupuotę, pavogusią alyvą iš 24 transformatorinių Ukmergės rajone.

RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio teigimu, nuo praėjusių metų Ukmergės rajone, lyginant su kitais RST teritorijoje esančiais rajonais, būdavo užfiksuojama daugiausia alyvos vagysčių iš transformatorinių.

RST darbuotojai kartu su rajoniniais policijos komisariatais ėmėsi aktyvių veiksmų siekdama užkirsti kelią panašiems nusikaltimams.

„Bendromis jėgomis nustatėme nusikaltėlių grupuotę, nuo praėjusių metų siautėjusią Ukmergės rajone. Nusikaltėliai vogė alyvą iš 24 transformatorinių, 6 transformatoriai dėl aušinimo alyvos trūkumo sudegė. Dėl šių vagysčių RST patyrė apie 42 tūkst. litų žalą“, - sakė K.Tubis.

Ukmergės rajono policijos komisariate baigiamoje tirti baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl alyvos vagysčių pareikšti šešiems įtariamiesiems: 19 metų E.T., gyvenančiam Ukmergėje, metais už jį vyresnis A.B., gyvenančiam Širvintų r., Gelvonų sen., Kaliakiemio k., tame pačiame kaime gyvenančiam 42-jų metų I.T., dar dviems Širvintų rajono, Gelvonų miestelio gyventojams 21-erių metų N.P. ir šiemet aštuonioliktojo gimtadienio sulaukusiam R.N. bei Jonavos r., Šilų sen., Panoterių miestelyje gyvenančiam 21-erių metų G.B.

N.P. ir G.B bus teisiami antrą kartą, o E.T. - trečiąjį. E.T. prisipažino dalyvavęs trylikoje vagysčių, A.B. - devyniolikoje, N.P. - šešiolikoje, R.N. - dešimtyje, A.B. - aštuoniose, I.T. - vienoje.

Pasak Ukmergės rajono policijos komisariato viršininko Rolando Kiškio, per penkis mėnesius, nuo praėjusių metų birželio iki spalio, jaunuoliai apvogė 24 transformatorines Ukmergės rajono Deltuvos, Pabaisko, Lyduokių, Pivonijos ir Siesikų seniūnijose.

„Vogti jie paprastai važiuodavo jau sutemus. Atsisukę transformatorinės alyvos talpos varžtą arba pragręžę skylę, pritvirtindavo žarnelę ir išleisdavo alyvą. Dalį alyvos palikdavo, tikėdamiesi, kad vagystė nebus greitai pastebėta. Vėliau varžtą užsukdavo, o jeigu būdavo pragręžę skylę, ją užkišdavo nulaužtomis šakelėmis”, - pasakojo R.Kiškis.

K.Tubio teigimu, siekiant užkirsti kelią alyvos vagystėms, svarbus ir gyventojų sąmoningumas bei pagalba. „Džiugu, kad gyventojai vis aktyviau dalyvauja padedant išaiškinti šiuos nusikaltimus“, - sakė K.Tubis.

Jo teigimu, neseniai Kupiškio rajono gyventojai - tėvas ir jo sūnus, pastebėję įtartinus asmenis šalia RST priklausančios transformatorinės, ėmėsi aktyvių veiksmų ir ne tik jiems sutrukdė pavogti alyvą, bet ir padėjo nustatyti įtariamuosius. Už šį poelgį RST vadovai vyrams pareiškė padėką ir juos apdovanojo.

„Mes raginame visus gyventojus būti aktyviems ir pastebėjus keistus asmenis, besisukiojančius prie elektros įrenginių, ar praviras transformatorių duris, pranešti policijai 112 arba mums telefonu 1802“, - ragina RST Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

K.Tubio teigimu, nuostolius dėl alyvos vagysčių iš transformatorinių patiria ne tik elektrą tiekianti bendrovė, bet ir kiekvienas elektros vartotojas.

„Dėl vagišių išleistos alyvos iš transformatorių, sugenda elektros įrenginiai ir sutrinka elektros tiekimas. Patirti nuostoliai gali turėti įtakos galutinei elektros energijos kainai. Vagiant alyvą, nusikaltėlis rizikuoja ir savo sveikata bei gyvybe“, - kalbėjo K.Tubis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių