Neteisėtų migrantų Lietuvoje – jau tūkstančiai: per parą sulaikyta dar 117 nelegalų

 • Teksto dydis:

Praėjusią parą, penktadienį, Statistikos departamento duomenimis, sulaikyta 117 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusių migrantų. Iš viso šiemet tokių užsieniečių sulaikyta 3401.

Šis skaičius yra daugiau kaip 40 kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104, 2017 m. – 72.

Šiemet birželį sulaikyta 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8 neteisėti migrantai.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2 212. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 90 Rusijos, 89 Sirijos, 85 Irano, 79 Gvinėjos ir 79 Afganistano bei kitų šalių piliečiai.

Šiuo metu tokie užsieniečiai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose (Vilniaus r.), pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.

Taip pat migrantai, be Rūdninkų stovyklos, yra apgyvendinti ir savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Labai išaugus tokių atvejų skaičiui, VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai tik pamatykit kokie komentarai!

Tai tik pamatykit kokie komentarai! portretas
Kai juokesi iš Europos Lietuviai savo kvailais komentarai ir ne tik ,kad pabėgeliai bėga į Vokietija nes ten pinigais lija. Dabar Lietuvai plusta pabėgeliai nes Lukašenkos režimas nieko dėtus žmones turbūt automatais veja į Lietuva. Arba patikrinti kišenes gal su pinigais pabėgeliai toks planas Lukošenkos. Bet pagalvojos žmogus nebėgs iš šalies jai jam nieko netruks. Geresni gyvenima nori gyventi visi ir patis komentatoriai. Pabukit protingesni. Užsiimkit kuo naudingiau gerbkit milėkit ir saugokit vieni kitus. Nesvarbu spalva rasė EU

Vv

Vv portretas
Iki kitų metų vasaros bus 100 tūkstančių.

Rus

Rus portretas
Juodos dienos pašalpiniam ateina per pabegelius nebegaus pašalpų, teks subines pajudinti kad pragyventu, liks jiem tik i LGBT stoti, ten juodašiknius nori priimti tai ir Lietuvos dykaduonius priims,o prieš pabegelius kai sukils tauta tai ir seimui saldžiai nepasirodys, kiek gali žaisti su jais kol nebus naudojamos jegos strukturos nieko gero nelauk eis per siena kiaurai, labai gerai kad ES neduoda pinigu musu biurokratams del sienos tvoros pastatymo buvo 30 metu, bet visi tusčiai kiausinius tryne i kedes ir liezuviu male va dabar yla islindo.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių