Pereiti į pagrindinį turinį

Nelegalaus alkoholio mėgėjams Kalėdos bus liūdnos

2022-12-09 14:40

Kiekvienas didžiajai metų šventei – Kalėdoms, ruošiasi savaip. Deja, kai kurių asmenų pasiruošimas kertasi su įstatymais ir jį teisėsaugos pareigūnams tenka nutraukti. Dėl to kai kurie namų ūkiai, kurie tikėjosi iš teisėtvarkos pažeidėjų šventėms pasirūpinti nelegalaus alkoholio, liko nuvilti. Apie namų gamybos svaigalų gamybos suintensyvėjimą prieš Kalėdas policijos pareigūnus pasiekia vis daugiau informacijos. Ir dažniausiai ji pasitvirtina.

Turinys

Štai lapkričio 25-osios rytą Telšių rajono policijos komisariato pareigūnai, apsilankę Telšiuose, Palangos g., esančiame garažų masyve, viename garažų rado 349-nias dviejų litrų pakuotes su rudos spalvos skysčiu, kuris skleidė alkoholio kvapą.

Gėralas buvo supilstytas į maišelius su kraneliais. Į tokius įprastai pilstomos šviežiai išspaustos sultys. Užrašas ant dėžutės, kurioje buvo įpakuotas maišelis su neaiškios kilmės alkoholiu, bylojo, kad čia turėtų būti romas.

Koks alkoholis iš tikrųjų yra pakuotėse, paaiškės po specialistų tyrimo.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr.

Garažas priklauso 24 metų Telšių gyventojui, juo naudojasi ir pastarojo tėvas. Tad jiems abiem pareikšti įtarimai dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) laikymo.

O 55 metų tėvui dar pradėta ir administracinė teisena už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, nes kratos metu jo namuose buvo rasta beveik 13 tūkstančių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių, kurios nebuvo pažymėtos mūsų šalies banderolėmis.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr.

Po poros savaičių, gruodžio 7-ąją, Telšių rajono policijos komisariato pareigūnai demaskavo dar vieną nelegalaus alkoholio savininką. 49 metų Telšių rajono gyventojas buvo sustabdytas Telšiuose, Džiugo g. Pareigūnai vykdė vairuotojų blaivumo kontrolę. Automobilio AUDI A4 vairuotojas buvo blaivus, bet, pasirodo, gabeno girtą krovinį.

Iš automobilio bagažinės pareigūnai iškrovė 8 plastikinius dviejų dešimčių litrų kanistrus su juose tyvuliuojančiu skysčiu, turinčiu specifinį naminės degtinės kvapą. Tokio pat skystalo buvo rasta ir šio vyro garaže. Iš čia paimtos dar 78 įvairios talpos plastikiniai kanistrai su naminuke.

Taigi iš apyvartos buvo eliminuotas didžiulis kiekis nelegalaus alkoholio, jo savininkas atsidūrė areštinėje, o potencialūs pirkėjai liko „ant ledo“.

Naminės degtinės gamintoją Radviliškio rajone išdavė gaisras. Dapšionių kaime gyvenantys žmonės gruodžio 6-osios vidurdienį pamatė iš vieno namo rūkstančius dūmus.

Atvykę ugniagesiai gaisrą užgesino. Pasirodo degė čiužinys, ant kurio gulėjo ir rūkydamas užmigo neblaivus šeimininkas. Gaisrą gesindami ugniagesiai pastebėjo, kad vyras nuo krosnies pačiupo du didžiulius bidonus ir nunešė į kitą kambarį. Kai į įvykio vietą atvykę Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai panoro užeiti į tą kambarį, šeimininkas jų įleisti nepanoro.

Vėliau paaiškėjo – kodėl. Pasirodo, bidonai – tai aparatas naminei degtinei gaminti, kuriame buvo 18 litrų raugo tai degtinei gaminti. 34 metų radviliškietis buvo agresyvus, tikrintis girtumą atsisakė. Iš pradžių daug kartų už įvairius nusikaltimus teistas vyras gynėsi šio aparato nuosavybės, vėliau pripažino, kad įrenginys priklauso jam ir kad jau prieš kelias dienas jis ragavo šiuo aparatu pagaminto gėralo.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo aparato laikymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl raugo laikymo, gaisro sukėlimo ir policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo – administracinio nusižengimo teisena.