Nedarbingumus už kyšius nustatinėjusios gydytojos teismas nepasigailėjo

 • Teksto dydis:

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atmetė Šiaulių gydytojos Aldutės Žebrauskienės skundą, kuriuo moteris buvo pripažinta kalta dėl prekybos poveikiu, papirkimo, dokumentų klastojimo ir kitų nusikaltimų.

Teismas paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltomis dėl korupcinių nusikaltimų pripažino buvusią Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėją ir šiaulietę bendrosios praktikos gydytoją.

Bausmių neišvengė ir kyšius minėtoms darbuotojoms davę asmenys – pacientai arba jiems tarpininkavę jų pažįstami.

Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Bendrosios praktikos gydytojai A. Žebrauskienei teismas skyrė 8285 eurų dydžio baudą, iš nuteistosios konfiskuoti 225 eurai. Taip pat teismas paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę užsiimti medicinos praktika trejus metus.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys buvo pagrindas teismui buvusią NDNT Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėją Jurgą Staponkienę pripažinti kalta dėl kyšininkavimo, sukurstymo suklastoti dokumentus ir sukčiavimo bei skirti jai 7004 eurų dydžio baudą. Taip pat iš jos atimta teisė dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje. Teismo sprendimu iš nuteistosios konfiskuoti nusikalstamai įgyti 600 eurų.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad buvusi vedėja iš gydytojos priėmė kyšius už tai, kad gydytojos pažįstamiems asmenims būtų nustatytas palankus darbingumo lygis.

Be to, nustatyta atvejų, kai minėta gydytoja klastojo dokumentus – asmens sveikatos istorijose įrašydavo melagingas ligų diagnozes, jų pagrindu išduodavo nedarbingumo pažymėjimus. Pacientai juos pateikę „Sodros“ Šiaulių skyriui už nedarbingumo laikotarpius nepagrįstai gaudavo ligos išmokas.

Bylos duomenimis, viena iš tokių pacientų buvo ir buvusi NDNT Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėja. Be to, nustatyta, kad iš pacientų kyšiai būdavo imami ir už įvairių medicininių paslaugų suteikimą – apžiūras, medicinines konsultacijas, vaistų receptų išrašymą.

Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl papirkimo ar prekybos poveikiu buvo pareikšti ir penkiems pacientams ar jiems tarpininkavusiems asmenims. Trims iš jų teismas skyrė nuo 2636 iki 4443 eurų baudas, vieną atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, vienam asmeniui dėl sveikatos būklės byla nutraukta.

Ši byla – viena iš STT Šiaulių valdybos pareigūnų vykdytų ikiteisminių tyrimų tiriant atvejus, kai už kyšius suinteresuotiems pacientams NDNT Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis.

Kitos susijusios bylos jau yra išnagrinėtos. Šiose bylose bausmių sulaukė dar trys šiauliečiai gydytojai ir NDNT Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėjas Gediminas Jakūbaitis. Be to, vykusių ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pareikšti 61 pacientui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių