Girtus beteisius vairuotojus „gaudo“ pakelės grioviai

 • Teksto dydis:

Šiaulių apskrities policija sako, kad daugėja asmenų, kurie, nors ir nėra įgiję teisės vairuoti, neblaivūs sėda prie transporto priemonės vairo.

Pasak policijos, pažeidėjai mano, kad jie neturi ką prarasti – juk vairuotojo pažymėjimo niekas nepaims, nes jo ir neturi.

„Tokie lengvabūdžiai rizikuoja prarasti savo gyvybę ir ramybę. Teisės vairuoti neturėjimas tiesiogiai susijęs su vairavimo įgūdžių neturėjimu. Dėl to tokių asmenų vairuojami automobiliai dažnai trankosi į kitas transporto priemones, griauna stulpus ar medžius, vartosi ant stogo. Pasivažinėjimų baigtis – prarastos gyvybės, sudaužyti automobiliai, didžiuliai materialiniai nuostoliai ir dėl to prarasta ramybė, nes teisėsauga pradeda baudžiamąjį persekiojimą, kuris gresia realiu laisvės atėmimu“, – sako policija.

Per dvi paskutines spalio savaites Šiaulių ir Telšių apskričių pareigūnams iš griovių teko traukti net keturių teisės vairuoti neturinčių girtų vyrų nesuvaldytus automobilius.

Alkoholiu svaigintis dar nepilnametystėje pradėjęs 22 metų Telšių gyventojas anksčiau neblaivus vairavo tik dviratį, tačiau šių metų spalio 15-ąją apsvaigęs sėdo prie „Volvo S60“ vairo.

Ne vieną dieną prieš tai girtavęs vaikinas nutarė Telšių gatvėmis pavažinėti  automobiliu, kurį, anot jo paties, tą pačią dieną ir nusipirko.

Masčio gatvės posūkyje neblaivus ir vairavimo patirties neturintis vyras nesuvaldė automobilio ir vertėsi. Iš automobilio išsiropštusi trijulė buvo neblaivi.

Vairuotojui nustatytas 1,02 prom. girtumas. Kartu važiavusiam vyrui, iš kurio vairuotojas buvo ką tik įsigijęs automobilį, alkoholio matuoklis parodė 1,44 prom. girtumą. Nuo su jais važiavusios 18-metės iš Šiaulių buvo jaučiamas alkoholio kvapas, tačiau tikrintis girtumą mergina atsisakė.

Ligoninėje medikai merginai konstatavo įvairių kūno vietų sumušimus ir išleido gydytis ambulatoriškai. Automobilyje pareigūnai rado ne vieną tuščią butelį nuo alkoholio.

Ne kartą už įvairias nusikalstamas veikas teistam „Volvo S60“ vairuotojui pradėta administracinė teisena dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, neturėdamas teisės vairuoti bei vairuodamas transporto priemonę sukėlė eismo įvykį, kuriame buvo sužalotas kitas asmuo bei apgadintas turtas.

Nei vairuotojas, nei keleiviai nepatyrė sunkių traumų.

Vairuotojui teks atlyginti žalą, kurią per avariją padarė Telšių keliams, jo taip pat laukia didžiulė bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Po poros savaičių telšiškiai tapo dar vieno automobilio skrydžio nuo kelio liudininkais. 45 metų girtas bei teisės vairuoti neturintis vyras Telšiuose, Lazdynų Pelėdos ir Aguonų gatvių sankirtoje, nesuvaldė „Renault Megane“ ir automobilis atsidūrė vandens pilname griovyje.

Pasak liudytojų, prieš tai, jo vairuojama transporto priemonė vos nepartrenkė gatve ėjusio pėsčiojo. Trumpam vyras buvo praradęs sąmonę, tačiau atsipeikėjęs sugebėjo pats išsiropšti iš dūmais apsipylusio automobilio. Jam nustatytas vidutinis – 2,39 prom. girtumas.

Vyras aiškino, kad po darbų į namus važiavo draugės automobiliu. Darbų baigtį aplaistė alkoholiu ir dėl to namų pasiekti nepavyko. Vyro laukia baudžiamoji atsakomybė, nes automobilį vairavo būdamas vidutinio girtumo.

Spalio 28 dieną Mažeikių rajone, kelyje Tirkšliai-Lėteniai, pareigūnai griovyje rado įstrigusį „Volvo V70“, o prie jo du girtutėlius vyrus.

Dviem 32 metų Mažeikių rajono gyventojams buvo nustatytas sunkus girtumas – vienam – 3,67, kitam – 2,86 prom. girtumas. Abu gynėsi automobilio nevairavę.

Vėliau paaiškėjo, kad nė vienas jų neturi vairuotojo pažymėjimo. Tirkšlių miestelyje gyvenantis vyras už tai, kad vairavo girtas, teisę vairuoti yra praradęs pernai, o jo Mažeikiuose gyvenantis draugas, kuriam priklausė griovyje esanti mašina, teisės vairuoti net nėra įgijęs.

Pasak pareigūnų, nepaisant to, kad neturi vairuotojo pažymėjimo, net du kartus jo pasivažinėjimai yra pasibaigę eismo įvykiais, kuriuose nukentėjo žmonės ir buvo apgadintos transporto priemonės.

Per tyrimą nustatyta, kad „Volvo V70“ vairavo Tirkšlių gyventojas. Per išgertuves pritrūkus alkoholio, jis pasišovė draugo mašina pavažiuoti iki parduotuvės jo nupirkti. Tačiau kelionė baigėsi griovyje, vyras suniokojo neseniai draugo įsigytą automobilį ir užsidirbo dar vieną ikiteisminį tyrimą už vairavimą išgėrus.

Spalio 21-osios vakare pranešimo apie nuo kelio nuskriejusį automobilį sulaukė Šiaulių pareigūnai. Kelyje Kužiai–Gruzdžiai jie rado į stulpą atsitrenkusį „Peugeot 607“.

Automobilis ir stulpas nukentėjo, 29 metų Kužių gyventojas ir užantyje jo vežtas alkoholio butelis išliko sveiki.

Vyras prisipažino neturintis teisės vairuoti ir neseniai vartojęs alkoholį. Matuoklis jam parodė 2,46 prom. girtumą. Tai yra vidutinis girtumas, tokiu atveju pradedamas ikiteisminis tyrimas. Už tai, kad vairavo transporto priemonę, neįgijęs tam teisės, surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Beje, už tai jis jau yra baustas ir anksčiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

sliekas ruroj.... teisiu atemimas

sliekas ruroj.... teisiu atemimas portretas
butinybes transportuj nepanaikina.... vat ir gaunasi ka zmogus priverstas vairuot ...i valdininkam nesvarbu ar tu girtas ar nemeigojes ar nusilpes ar sergi...poxuj...PSD laiku gani...mokescius privalomus davai....sutartis priverstinai surasytas vykdyk... a tavo siela ....vidini pasauli tegu sliekai ir toliau varsto...

rizikuoja prarasti ramybe

rizikuoja prarasti ramybe portretas
as po elektriku aferos nei ramybes nei sviesos nebematau...a psd vezdu sveikata i meile tevynei atmuse taip ka vienintele svajone istrukt pas putina...xa...xa... sankcijos veikia...lazas baudos draudimai kontroles pastovus tautos erzinimas i mustravimas......emigrantu daugeja... nauji metai kaledos...isgertuves baliai.....i bandos policininku su kamerom radarais trikojais lazdelemis dudelemis... su kuom jus i sveikinu

O tai

O tai portretas
blaiviu ir su teisemis neatsiduria?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių