Neblaivaus Rusijos piliečio išpuolį pasieniečiai tramdė antrankiais ir elektros šoku

 • Teksto dydis:

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams teko fizine jėga ir elektros šoko prietaisu tramdyti į Užsieniečių registracijos centrą (URC) Pabradėje grįžusį neblaivų Rusijos pilietį.

Agresyviai elgęsis prieglobsčio prašytojas užgauliojo pasieniečius necenzūriniais žodžiais, nepaisė reikalavimų nusiraminti, mėgino pastumti, o vėliau galva smogti uniformuotam VSAT pareigūnui.

Antradienį popiet URC budėję pasieniečiai pastebėjo, kad 53 metų čečėnų tautybės Rusijos pilietis, kuris Lietuvoje yra pasiprašęs laikino teritorinio prieglobsčio, į centrą grįžo akivaizdžiai neblaivus. Jam alkoholio tikrintuvu nustatytas vidutinis girtumas – 1,86 prom.

Vyras buvo sulaikytas, nuspręsta surašyti protokolą dėl URC vidaus taisyklių pažeidimo – centre laikinai gyvenantiems užsieniečiams draudžiama svaigintis, įsinešti ar turėti alkoholinių gėrimų bei psichotropinių medžiagų.

Įprastai prieglobsčio Lietuvoje besiprašantiems užsieniečiams galima išeiti iš URC teritorijos 24 valandoms, tačiau dėl paskelbto karantino laikinas išvykimas iš centro dabar leidžiamas vienai valandai per parą.

Nuo metų pradžios URC gyvenantis vyras nusprendė nelaukti formalumų pabaigos ir savavališkai pamėgino eiti link bendrabučio, kuriame gyvena. VSAT pareigūnai užsienietį įspėjo žodžiu, o vėliau jėga atvesdino atgal į tarnybines patalpas.

Akivaizdžiai neblaivus prieglobsčio prašytojas iš pradžių išplūdo uniformuotus pasieniečius necenzūriniais žodžiais, ėmė grasinti susidorojimu ir pabandė pastumti arčiausiai buvusį VSAT pareigūną. Triukšmadarys buvo sutramdytas fizine jėga, jam uždėti antrankiai.

Tačiau ir tai nepaveikė apsvaigusio užsieniečio. Įnirtingai muistęsis vyras toliau plūdosi ir galva mėgino smogti jį tramdžiusiems pasieniečiams. Pastarieji, dukart prieš tai įspėję prieglobsčio prašytoją, kad bus panaudotas elektros šoko prietaisas „Taser“, galiausiai jį ir panaudojo.

Elektros iškrovą patyręs užsienietis nusiramino ir nuo kitų centro gyventojų buvo izoliuotas atskiroje patalpoje.

URC vienintelis centras Lietuvoje, skirtas laikyti sulaikytus, neteisėtai esančius ar neteisėtai atvykusius į Lietuvą užsieniečius, taip pat apgyvendinti prieglobsčio prašytojus tol, kol yra nagrinėjami jų pateikti motyvai. Šiuo metu centre laikinai gyvena 90 užsieniečių, iš kurių 77 yra pateikę prieglobsčio prašymus.NAUJAUSI KOMENTARAI

na tai ir rasykit ..

na tai ir rasykit .. portretas
prisiputes cecenas triuksma kele ..prie ko cia ta rusija ...kada jus kazkokiem ,,ciiurkom ,,,suteikinejat prieglobscius....

R

R portretas
Vyt ta ciurka kacapa is cia,kam cia su juo zaist.

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Vyt lauk iš Lietuvos ta degrada.. negi savu neuźtenka
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių