Korupcija įtariamas teisėjas V. Bavėjanas: esu kaltas tik prieš Dievą

Korupcija įtariamas Apeliacinio teismo teisėjas Valdimaras Bavėjanas neigia teisėsaugos jam pareikštus įtarimus ir sako, kad jį atleisti galima tik surengus apkaltą Seime.

„Kaltas tik prieš Dievą“, – žurnalistams penktadienį V. Bavėjanas, davęs paaiškinimus Teisėjų tarybai.

Teisėjas taip pat tvirtino, kad prezidentas Gitanas Nausėda neturi teisės siūlyti jį atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo.

„Mano supratimu, ne (neturi). Šis procesas turėtų vykti apkaltos būdu. Tokia mano nuomonė“, – kalbėjo V. Bavėjanas.

Jis atsisakė detalizuoti pareikštų įtarimų turinį.

Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų teisėjų atleidimas sukėlė diskusijas tarp teisininkų.

Prezidentūra gina šalies vadovo teisę atleisti aukštesnės grandies teisėjus, nes prezidentui yra suteikti įgaliojimai spręsti klausimus, susijusius su teisėjų korpusu. Tačiau kai kurie konstitucinės teisės ekspertai mano, jog taip šalies vadovas gali peržengti kompetencijos ribas.

V. Bavėjanas yra vienas iš aštuonių teisėjų, kuriam pareikšti įtarimai rezonansinėje korupcijos byloje.

G. Čekanausko advokatė: ginamasis niekuo nenusižengė

Korupcija įtariamo Kauno administracinio teismo teisėjo Gintaro Čekanausko advokatė sako, kad jos ginamasis nepadarė nusikaltimo ir nepažemino teisėjo vardo.

„G. Čekanauskas nepažeidė Teisėjų etikos kodekso, nesielgė netinkamai, niekam jokių pažadų nedalijo ir su niekuo nesitarė“, – žurnalistams sakė advokatė Aušra Ručienė, Teisėjų tarybai penktadienį apsvarsčius teisėjo elgesį.

„Mano ginamasis G. Čekanauskas yra nekaltas“, – pridūrė ji.

A. Kaminskas: turėčiau daug ką pasakyti, bet negaliu

Korupcija įtariamas Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas sako, kad negali komentuoti jam pareikštų įtarimų, nors ir turėtų ką pasakyti.

„Aš tikrai nepripažįstu pareikštų įtarimų“, – žurnalistams penktadienį sakė A. Kaminskas, davęs paaiškinimus Teisėjų tarybai.

„Nelabai galiu komentuoti ikiteisminio tyrimo, nors turėčiau daug ką pasakyti“, – teigė jis.

Nelabai galiu komentuoti ikiteisminio tyrimo, nors turėčiau daug ką pasakyti.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė A. Kaminską ir kitus korupcija įtariamus teisėjus atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo.

Per anksčiau vykusį posėdį A. Kaminskas taip pat buvo atvykęs duoti paaiškinimų, tačiau Teisėjų taryba paprašė jo atvažiuoti dar kartą.

„Tikiuosi pačio geriausio sprendimo tiek čia, tiek baudžiamojoje byloje“, – kalbėjo teisėjas.

Teisėjų taryba penktadienį svarsto trijų įtariamųjų atleidimą.

Ši teismų savivaldos institucija anksčiau rugpjūtį pritarė trijų teisėjų atleidimui, tačiau neleido pašalinti iš pareigų dviejų kolegų.

Susipažinusi su prokuratūros pateikta ikiteisminio tyrimo medžiagos dalimi, penktadienio posėdyje taryba sprendžia V. Bavėjano, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Arūno Kaminsko ir Kauno administracinio teismo teisėjo Gintaro Čekanausko.

Siekiant užtikrinti duomenų slaptumą, klausimas nagrinėjamas uždarame posėdyje.

Anksčiau buvo pritarta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko, Apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino ir Vilniaus apygardos teismo teisėjo Henricho Jaglinskio atleidimui.

Pastarasis teisėjas jau yra atleistas, likusių dviejų likimas šiuo metu svarstomas Seime.

Tačiau Teisėjų taryba rugpjūčio pradžioje neledo atleisti Apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio ir Vilniaus apylinkės teismo teisėjo Roberto Rainio.

Iš viso korupcijos tyrime įtarimai pareikšti 48 asmenims. Daugelis teisėjų yra viešai paneigę savo kaltę.NAUJAUSI KOMENTARAI

onute

onute portretas
Bajanai teisyngai dievas tave ir nubaude

zenonas išpriekulis

zenonas išpriekulis portretas
Kažys turi būti nuteistas su turto konfiskacija. Kodėl jis dar laisvėje? Žmogus pareikalavęs užsimokėti už jo restauruotą "Volgą", teisėjas su savo šobla, uždarė jį už reketavimą. Viršūnių viršūnė. Teisėjas mašiną pasiėmė nusikalstamu būdu, todėl jam priklauso ilgi kalėjimo metai.

Velnias

Velnias portretas
Su vokeliu senai tave valdo ,tad Dievas čia nesikiša.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių