Poveikiu STT pareigūnui įtariami advokatai – G. Danėlius, V. Rakauskas, D. Baronas

Įtariant neteisėtu poveikiu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnui antradienį sulaikyti trys sostinės advokatai – advokatų profesinės bendrijos „WINT law firm“ advokatas Giedrius Danėlius ir advokatų profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas, teigia šaltiniai.

Visų šių advokatų mobilieji telefonai antradienio popietę buvo išjungti.

G. Danėlius yra verslininko bendrovės „Solis Tribus“ akcininko Antano Petrošiaus vienas iš gynėjų STT atliekamame tyrime dėl Nacionalinio kraujo centro. BNS žiniomis, A. Petrošius taip pat yra sulaikytas.

„WINT law firm“ vadovaujanti partnerė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė teigė kol kas nieko nežinanti, kad būtų sulaikytas jos kolega G. Danėlius.

„Pirmą kartą girdžiu, aš, aišku, kad šituo pasidomėsiu, bet nieko apie tai nežinau“, – BNS sakė advokatė.

Bandė paveikti STT vadovą

Prokuratūra antradienį pranešė, kad sulaikyti trys advokatai ir vienas verslininkas, tiriant bandymą neteisėtai paveikti STT vadovą Žydrūną Bartkų ir vieną tyrėją, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas teigė, kad pas įtariamuosius rasta surinkta informacija apie STT pareigūną.

„Galimai prasižengta su veikimo teisėtumu. Yra keturi įtariamieji, turime duomenis, kad pas tuos įtariamuosius atsirado informacija apie kitą asmenį, kurios jie neturėtų turėti“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė Ž. Radišauskas.

„Asmeninio ir tarnybinio pobūdžio informacija, kuri buvo asmens telefone“, –  pridūrė Ž. Radišauskas.

„Asmeninio pobūdžio informacija, tai duomenys, kurie leidžia identifikuoti to asmens šeimos narius, artimuosius (...) Tarnybinio pobūdžio informacija, tai yra informacija apie tai, kaip yra vyksta procesai, atliekami veiksmai Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Pradedant nuo jų inicijavimo, planavimo, atlikimo, strategavimo, bendravimo su kolegomis“, – sakė generalinio prokuroro pavaduotojas.

Naudojantis surinktais duomenimis, galimai buvo bandoma pasiekti, kad aukštas pareigas užimantys STT pareigūnai priimtų verslininkui palankius sprendimus.

„Vienas iš pareigūnų, tai yra tyrėja, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje. Kitas, tai yra STT vadovas, direktorius Žydrūnas Bartkus. Tų atvejų metu ta turima informacija buvo rodoma, demonstruojama ir perduota tikintis, kad STT pareigūnai priims vienam iš įtariamųjų palankius sprendimus“, – teigė Ž. Radišauskas.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikytas verslininkas yra įtariamasis byloje, kurioje dėl sukurstymo ir padėjimo piktnaudžiauti bei prekybos poveikiu Nacionaliniame kraujo centre yra įtariami du asmenys. Vienas iš sulaikytųjų advokatų yra jo gynėjas.

Tyrimą šioje byloje vykdo būtent STT.

„Tai pirmasis atvejis STT istorijoje, kai bandoma šantažuoti tarnybą, grasinti STT pareigūnams. Reikalavimas priimti norimus sprendimus STT atliekamuose tyrimuose, grasinant atskleisti neteisėtai disponuojamą neviešo pobūdžio tarnybinę informaciją, niekaip nėra suderinamas su teisėtais gynybos būdais“, – apie šį ikiteisminį tyrimą pasisakė Specialiųjų tyrimų tarnyba.

„Šis atvejis gali visiems priminti, kad STT yra nepriklausoma teisėsaugos institucija, savo veikloje taikanti aukščiausius skaidrumo standartus, tad jokie bandymai paveikti ir reikalauti vienokio ar kitokio sprendimo, nėra ir nebus toleruojami“, – pabrėžė STT.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis informavo, kad asmenys buvo sulaikyti antradienio rytą, jų gyvenamosiose vietose ir tarnybinėse patalpose yra atliekamos kratos ir kiti procesiniai veiksmai.

„Po apklausų bus sprendžiamas klausimas dėl procesinių prievartos priemonių taikymo ir galbūt dėl tolimesnių kardomųjų priemonių taikymo“, – sakė jis. 

„MG Baltic“ šešėlis

G. Danėlius pastaruoju metu politinės korupcijos byloje atstovavo ir buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Anksčiau advokatas gynė ir buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę 2016 metais išteisinimu pasibaigusioje byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo.

Prieš tai G. Danėlius ketverius metus yra vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūrai, tačiau 2013 metais iš tarnybos pasitraukė savo noru, o 2018 metais jis premjero Sauliaus Skvernelio buvo siūlomas į teisingumo ministrus postą palikus Mildai Vainiutei, tačiau kandidatūrą atmetė prezidentė D. Grybauskaitė.

Konferencijos vaizdo įrašas:NAUJAUSI KOMENTARAI

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Viusiskai degradavis dbilus valstybe. VSD idarbintas banditas kuris snipineja ir renka informacija zodiniais paprasymais. STT santazuoja advokatai...Visiskas p-y-z-d-i-ec

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
CIRKAS AUKSCIAUSIOS KATEGORIJOS. Advokatai santazuoja STT

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Netikiu , ka reiskia STT nepriklausoma. Uzvede byla advokatams, kurie gyne kaltinamaji???? CIRKAS!!!! Kokia dar slapta informacija pas advokatu. Jeigu advokatai ta informacija gavo ir turi - vadinasi ji yra neslapta
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių