Kirto kibernusikaltėliams: uždarė svetaines ir konfiskavo bitkoinų už 2,8 milijono

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros pareigūnai, kartu su teisėsaugos ir prokuratūros institucijomis iš viso pasaulio dalyvavo jungtinėje tarptautinėje operacijoje, kurios tikslas – anoniminiame TOR tinkle veikiančių tinklalapių, pardavinėjančių uždraustas prekes ir paslaugas, uždarymas, rašoma Lietuvos kriminalinės policijos biuro pranešime spaudai.

16 Europos Sąjungos valstybių narių (Airija, Bulgarija, Čekijos Respublika, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Nyderlandų Karalystė, Rumunija, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė) kartu su kolegomis iš Jungtinių Amerikos Valstijų, sudavė stiprų smūgį TOR tinkle veikusiems internetinės prekybos tinklalapiams. Tarptautinei operacijai, iš operacijų koordinavimo centro Hagoje vadovavo Europolas.

Jungtiniais teisėsaugos institucijų veiksmais siekta sustabdyti uždraustų prekių ir daiktų, tokių kaip ginklai ir narkotikai, pardavimą, platinimą ir reklamą, vykdomą anoniminiose tinklalapiuose. Operaciją „Onymous“ koordinavo Europolo Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras (EC3), FTB, Jungtinių Amerikos Valstijų Imigracijos ir muitinės tarnyba (ICE), Jungtinių Amerikos Valstijų Krašto saugumo departamentas (HSI) bei Eurojust‘as.

Operacijos metu sulaikyta 17 asmenų – prekiautojų bei administratorių – organizavusių prekybos tinklalapių veiklą, uždaryta 410 TOR tinklalapių. Konfiskuota apie 1 mln. JAV dolerių vertės „Bitcoin“ valiutos ir 180 000 eurų grynųjų pinigų, narkotikų, aukso ir sidabro. JAV FTB ir kitos teisėsaugos įstaigos, kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros pareigūnais, uždarė TOR prekyvietę „Silk Road 2.0“. Tinklalapio administratorių sulaikė JAV teisėsaugos pareigūnai.

Tarptautinę operaciją rėmė ir Jungtinė kovos su elektroniniais nusikaltimais darbo grupė (J-CAT), įsikūrusi Europolo būstinėje. J-CAT grupė sukurta koordinuoti Europolo ir ES šalių narių vykdomoms tikslinėms operacijoms, nukreiptoms prieš nusikalstamus tinklus ir infrastruktūrą visame pasaulyje.

„Šiandien mes pademonstravome, kad kartu galime veiksmingai pašalinti kriminalinę infrastruktūrą remiančią sunkių organizuotų nusikaltimų vykdymą. Šį kartą mes ne „tik“ pašalinome šias paslaugas iš atvirojo interneto; šį kartą mes sudavėme smūgį paslaugoms, teikiamoms naudojant TOR tinklą, kur nusikaltėliai ilgą laiką manė esą nepasiekiami. Dabar galėsime jiems parodyti, kad jie nėra nei nematomi, nei neliečiami. Nusikaltėliai gali bėgti, bet jie nepasislėps. O mes tęsime savo darbą“, sako EC3 vadovas Troelsas Oertingas.

„Mūsų pastangų dėka, buvo suduotas rimtas smūgis tinklalapiams, leidžiantiems vystytis ir plėtotis neteisėtai juodajai rinkai bei teikti prieglobą tokioms neteisėtoms veikloms, kaip vaikų pornografija, ginklų platinimas, narkotikų apyvarta ir užsakomi nužudymai“, – teigia HSI atašė Vokietijai Kumaras Kibble'as. „HSI ir toliau aktyviai bendradarbiaus su Europolu ir jo teisėsaugos partneriais visame pasaulyje, siekiant sustabdyti nusikaltėlius, kurie naudojasi anoniminėmis interneto programomis“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių