Įtarimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo pareikšti per balsavimą Telšiuose ir Lazdijuose

Įtarimai dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise per savivaldos rinkimus pareikšti dviem asmenims, jie susiję su išankstiniu balsavimu Telšiuose ir Lazdijuose.

„Penktadienį 62 metų moteriai buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 172 straipsnio 1 dalyje – trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise“, – BNS pirmadienį pranešė Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė Rasa Gelžinytė.

Kaip skelbė policija, buvo gauta informacija, kad Telšiuose, Žemaitės gatvėje, keturiems rinkėjams buvo pasiūlyta balsuoti už nurodytą asmenį, jiems žadėtas penkių eurų piniginis atlygis.

Kitame ikiteisminiame tyrime asmeniui pareikšti įtarimai tyrime dėl balsavimo Lazdijuose.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas kovo 1 dieną pagal informaciją, jog Lazdijuose vienas lengvasis automobilis atvežė rinkėjus balsuoti ir laukia, kada žmonės grįš atgal. Policijos pareigūnams tikrinant informaciją buvo pastebėta, jogo atvežti žmonės sugrįžo iš balsavimo vietos, įsėdo į tą pati automobilį ir išvažiavo.

Vėliau keletas keleivių prisipažino, kad buvo balsuoti.

„Sustabdžius automobilį ir keleivių paklausus, ar jie buvo balsuoti visi keleiviai iš pradžių atsakė, kad nebuvo, o vėliau keletas keleivių prisipažino, kad buvo balsuoti“, – BNS sakė Kauno apygardos prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Šiame ikiteisminiame tyrime vienam asmeniui yra pareikšti įtarimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

Už šią nusikalstamą veiką numatoma bausmė viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Kitas ikiteisminis tyrimas tyrimas pradėtas irgi kovo 1 dieną pagal gautą informaciją, kad iš Daugų miestelio Alytaus rajone į išankstinio balsavimo apylinkes galimai balsavimui gabenami asmenys.

„Apie 16 val. automobiliu galimai parvežta grupė asmenų, jie buvo paleisti prie Daugų miestelyje esančios parduotuvės, išlipę asmenys nuėjo į parduotuvę. Taip pat gauta informacija, kad atskirai balsuoti galėjo būti vežami dar keturi asmenys. Šiame tyrime dar nėra pareikštų įtarimų“, – BNS pranešė prokuratūros atstovė.

Per rinkiminį laikotarpį policija iš viso gavo 170 pranešimų dėl galimų pažeidimų, susijusių su rinkimais, pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai.

Visi ikiteisminiai tyrimai pradėti išankstinio balsavimo metu. Policijos duomenimis, šis tyrimų skaičius yra žymiai mažesnis nei prieš ketverius metus, kai savivaldos rinkimų metu pradėti iš viso 28 ikiteisminiai tyrimai.

Ikiteisminiai tyrimai dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise taip pat atliekami Švenčionių rajone, Klaipėdoje, dar du ikiteisminius tyrimus atlieka Utenos apskrities policija.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių