Į namą įsilaužę ir šeimininką suluošinę vyrai kalės septynerius metus: ant lovos bandė kurti laužą

Kauno apygardos teismas kalėti po septynerius metus nuteisė vyrus, įsilaužusius į namą ir suluošinusius jo šeimininką.

Kaip antradienį pranešė prokuratūra, byloje taip pat pilnai patenkinti 11 tūkst. eurų nukentėjusiojo civiliniai ieškiniai turtinei bei neturtinei žalai atlyginti, taip pat patenkintas daugiau nei 18 tūkst. eurų Kauno teritorinės ligonių kasos ieškinys už sužalotojo gydymą.

Trys marijampoliečiai – P. K., E. G. ir L. K – buvo kaltinami dėl plėšimo, sunkaus sveikatos sutrikdymo bei neteisėto mokėjimo priemonės disponavimo ir jos panaudojimo.

Bylos duomenimis, 2021 metų liepos 24-osios vakarą visi trys kaltinamieji įsibrovė į Marijampolės rajono gyventojo namus ir sunkiai jį sužalojo. Prieš nukentėjusįjį smurtauta ilgai ir žiauriai, jis muštas gumine lazda, įvairiais daiktais ir kumščiais.

Įsibrovimo metu vienas iš užpuolikų nuo stalo paėmė šūsnį laikraščių, juos uždegė ir numetė ant lovos, prie ten sėdėjusio nukentėjusiojo vyriškio.

Ant uždegtų laikraščių pradėjo mesti kitus popierius – kurti laužą. Užpuolikas sakė, kad padegs vyriškį, jei šis neatiduos banko kortelės. Pamatęs, kad gali kilti gaisras, kitas užpuolikas nuo lovos numetė tuos degančius popierius ant žemės ir juos sumindė užgesindamas ugnį.

Kaltinamieji iš nukentėjusiojo namų išsinešė televizorių, gitarą, plaukų kirpimo mašinėlę bei banko atsiskaitymo kortelę. Iš nukentėjusiojo smurtu išgavę banko kortelės PIN kodą, du įsibrovėliai – P. K. ir E. G. – išvyko iki bankomato ir pasikėsino išsigryninti 120 eurų, tačiau pinigų nepaėmė dėl nepakankamo pinigų likučio.

Tuo metu trečiasis kaltinamasis L. K. liko kartu su nukentėjusiuoju ir jį stebėjo.

Bejėgiškos būklės nukentėjusį namuose kitą dieną rado jo šeimos narė, o namo šeimininko telefonas buvo rastas įmestas į vandenį, galimai todėl, kad šis negalėtų išsikviesti pagalbos. Vėliau ekspertai nukentėjusiajam nustatė sunkų sveikatos sutrikdymą.

Visiems trims marijampoliečiams buvo pareikšti kaltinimai pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius – plėšimo (BK 180 str. 2 d.), sunkaus sveikatos sutrikdymo (BK 135 str. 2 d. 9 p.), neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone (214 str. 1 d.) ir dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo (215 str. 1 d.).

Kauno apygardos teismas pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio Marijampolės apylinkės prokuroro siūlomai bausmei ir paskyrė visiems trims kaltinamiesiems griežtas bausmes.

P. K. ir E. G. pripažinti kaltais dėl visų inkriminuotų nusikalstamų veikų, subendrinus bausmes jiems paskirtos septynerių metų laisvės atėmimo bausmės.

L. K. teismas išteisinus dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo (KB 135 str. 2 d. 9 p.) ir subendrinus bausmes dėl likusių nusikalstamų veikų, jam paskirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Oskaras Martynaitis. Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jei tokie kaimu siuksles ateitu i teiseju namus

Jei tokie kaimu siuksles ateitu i teiseju namus portretas
Juos kepintu,ir kankintu,gal lt pasikeistu neadekvacios bausmes??

,,,sovietiniais,, laikais tokius bandiugas butu susaude

,,,sovietiniais,, laikais tokius bandiugas butu susaude portretas
arba ,,, israse ,, minimum 15 metu kalejimo [ is kurio jie jau nebegryztu] ...o siandien ,,,nepriklausomoj,,, 7 metai kalejimo --o po 3 metu jau bus laisvi ir banditaus toliau , teismai --gamina nusikaltelius ....

yvyko stebuklas pagaliau a lia teismo sexspertai

yvyko stebuklas pagaliau a lia teismo sexspertai portretas
vertindami banditu suspardyto sudauzyto ir apdeginto zmogaus bukle kaip ,,sunkus sveikatos sutrugdyma,,, [ ne taip kaip Jurbarko mergaite su sulauzytais sonkauliais , sulauzytu zandikauliu ismustais dantimis ir suspardytai , pasikesinus ja iszagint--visa tai yvertino kaip lengva sveikatos sutrikima nesukelsuy jokiu neigiamu pasekmiu] bet uztat ,,, teismas,,, pasistenge ir bandita isteisino del sunkaus ,,sveikatos sutrigdymo ,,,tenuteise 3, 5 metu kalejimo [ garantuotai ,kad po pusantru metu jau plesikaus ir banditaus toliau]
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių