H.Daktaras į Lietuvą parskraidintas kaip karo nusikaltėlis (papildyta)

Kauno nusikaltėlių autoritetu tituluojamas Henrikas Daktaras penktadienį iš Bulgarijos pargabentas į Lietuvą. Šiuo metu jis laikomas areštinėje, tačiau kur - neskelbiama.

Papildyta: Nusikaltėlių vadeiva iš Bulgarijos atgabentas kaip karo nusikaltėlis: specialiu karo lėktuvo reisu su juodu maišu ant galvos.

Penktadienį anksti ryte (05.30 val.) į Bulgariją specialiai H.Daktaro parvežti namo išskridęs Lietuvos karinių pajėgų lėktuvas Vilniaus oro uoste nusileido apie pusę trijų. H.Daktarą pasitiko automatais ginkluoti „Aro“ pareigūnai. Jam oro uoste buvo perskaityti
įtarimai nusikaltimais ir paslapčiomis nuo žurnalistų „Aro“ pareigūnai jį išvežė į areštinę.

Heytės pargabenimas buvo kruopščiai slepiamas nuo žurnalistų. Oro uosto apsauga ir viešoji policija vaikė žurnalistus ir prisidengę civilinės aviacijos saugumu neleido fiksuoti H.Daktaro sutiktuvių.

Šalia automobilių stovėjimo aikštelės prie oro uosto stovėjusius žurnalistus pareigūnai pagrasino sulaikyti ir vežti į policijos komisariatą. Kol patruliai auklėjo korespondentus,
„Aro“ pareigūnai H.Daktarą išvežė pro kitus vartus.

Kur nuvežtas H.Daktaras, nėra iki galo aišku. Policijos departamentas pranešė, kad Henrikas Daktaras nuvežtas į areštinę, tačiau patikimi šaltiniai praneša, kad jis iškart buvo uždarytas į Lukiškių kalėjimą - tardymo izoliatorių.

H.Daktarą dar penktadienį ketinta vežti į teismą: šis turėtų oficialiai patvirtinti įtariamojo suėmimą. Tačiau teisėsaugininkai pabijojo prie teismo buriuotis pradėjusių žurnalistų. Siekiant išlaikyti operacijos slaptumą teismas iš anksto nebuvo informuotas, kad H.Daktaras bus parvežtas į Lietuvą. Teisėjas buvo nepasirengęs, todėl teismas nukėlė posėdį rytdienai.

Kaip portalui penktadienį patvirtino Policijos departamente, H.Daktaras į Lietuvą parskraidintas lėktuvu ir uždarytas į areštinę. Kada bus imta nagrinėta H.Daktaro byla, kol kas nežinoma.

„Kol kas daugiau nieko neaišku. Daugiau duomenų kol kas neturime“, - portalui sakė Policijos departamente.

H.Daktarą iš Bulgarijos pargabeno Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnai. Spalio 6 d. Varnos apeliacinio teismo sprendimu jis buvo išduotas Lietuvai.

Šeštadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas turėtų spręsti dėl suėmimo termino nustatymo penktadienį į Lietuvą pargabentam ir šeštadienio rytą apklaustam Kauno nusikaltėlių vadeiva vadinamam Henrikui Daktarui.

Nuo Lietuvos teisėsaugos nuo praėjusių metų pabaigos besislapstęs H.Daktaras rugsėjo pradžioje buvo sulaikytas Bulgarijoje. Jį šios šalies specialiosios policijos pajėgos sulaikė vienam Lietuvos piliečiui priklausančiame name. Henytė buvo gerokai pakeitęs savo išvaizdą - užsiauginęs barzdą ir ilgus plaukus.

H.Daktaras įtariamas sunkių ir labai sunkių nusikaltimų padarymu. Jis siejamas su daugybe 1989-2005 m. įvykdytų plėšimų, žmogžudysčių ir turto prievartavimų. H.Daktaras padus iš Lietuvos papustė po to, kai vienas po kito į policijos rankas pateko artimiausi jo bendražygiai. Tarptautinė H.Daktaro paieška paskelbta vasarį. Būta kalbų, kad teisėsauga vis lipo jam ant kulnų, tačiau pačiupti bėglio vis nesisekdavo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių