Grįžta laukiniai 1990-ieji: vagystės iš vilkikų pasiekė tokį mastą, kad gali tekti branginti prekes

  • Teksto dydis:

Lietuvos vežėjai tikina, kad produktų vagystės tiesiai iš vilkikų Europos keliuose pasiekė tokį mąstą, jog gali prisidėti prie prekių brangimo. Tarptautinė gabenamo turto organizacija skaičiuoja, esą 8 milijardai prekių šiemet dėl vagysčių nepasiekė parduotuvių lentynų, praneša LNK.

Beje, vagysčių iš vilkikų bumas fiksuotas ir kriziniais 2008-aisiais. Tačiau Lietuvos vežėjai aiškina, kad tuomet šių nusikaltimų skaičius buvo keliskart mažesnis.

Apie tai plačiau papasakojo „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

– Tarptautinė gabenamo turto organizacija skaičiuoja, kad vagysčių skaičius Europoje šoktelėjo ir pralenkė 2008 metus.

– Jūs teisingai sakote, bet noriu pabrėžti, kad tokio masto vagystės, būtent turto, įvyksta tada, kai prasideda ekonominis kritimas. Mes visi džiaugiamės, kad geriau nei praeitas metais, dabar geriau nėra, prasideda recesija, dėl to atgyja šis nusikalstamas verslas.

– Kaip jis atrodo, kaip atrodo pačios schemos? Ar Lietuvos vežėjai mūsų šalyje, kitose Europos šalyse gali jaustis saugūs? Ar tos vagystės vyksta visoje Europos Sąjungoje, Europoje?

– Jos vyksta Europos Sąjungoje, Europoje ir kitose šalyse, bet reikia suprasti, kad viskas vyksta organizuotai, būna net taip, kad yra nusiperkamos įmonės, kurios jau turi finansinių problemų ir jų vardu yra pasikraunami kroviniai kitoje šalyje. Pavyzdžiui, kompiuterinė, buitinė technika, labai greitai parduodamos prekės. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Ei

Ei portretas
Nu idiotizmas tiesiog. Gali prireikti branginti prekes nes daug vagia. Ar pats supranta autorius ka cia prikeverzojo. Durnesnes nesamones nesu girdėjęs.

>kawenskas

>kawenskas portretas
nu, tai uzsakyk straipni, kad niekas nevagia tu furu:)

>marijus

>marijus portretas
kur tau matei vakaru europoj ar pas mus kriminalini ukra, zmogau,? kai vakaru europa atidare sienas, tai ju kriminalu kronikuose skambejo lenkai, bulgarai, rumunai, albanai(nors ne eu, bet ju pilni europos kalejimai), lietuviai ir biskelis latviu su estais. o del ukrainos, tai pagal tokia didele sali ir tiek daug karo suzalotos psichikos zmoniu, as istikro stebiuosi, kad nera tiek daug kriminalo is ukrainos, kaip pats sakai
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių