Quantcast

Garsiojoje ,,Vikondoje“ vėl pakvipo vokeliais

Kišenpinigiai padavėjams?

Su dienraščio žurnalistu kalbėjęs buvęs VšĮ "Fortūna plius" dalininkas ir direktorius Š.Marcinkus neslėpė, kad šiuo metu jam vieninteliam yra pareikšti oficialūs įtarimai: "Šiek tiek buvo įtariamas ir mano sūnus, bet paaiškėjo, kad aš veikiau kaip jo, viešosios įstaigos "Studija M" direktoriaus, įgaliotas asmuo. Teisme aš daviau parodymus."

Š.Marcinkus "Vikondos" gimtadienius rengė septyniolika kartų – tiek jų išvis ir buvo. Vyras svarsto, kad galbūt dėl to ir kilo problema. Jis neabejoja, kad teisėsauga bus išpūtusi burbulą: "Kai susėsime, kartu suskaičiuosime, atsiras tie milijonai. Raganų medžioklė."

Pašnekovo teigimu, problema atsirado, nes mokesčių inspektoriai nori apmokestinti padavėjų kišenpinigius. Suprask – šventės svečius aptarnavusiems padavėjams buvo mokamas ne tik oficialus atlyginimas, bet dar nepagailėta gausiai atseikėti ir kišenpinigių, kuriuos norėtųsi apmokestinti. Jei iš tiesų šios istorijos dalyviai bando viešinti tokią versiją, galima tik įsivaizduoti, kiek šventėje turėjo būti padavėjų arba kokie turėjo būti kišenpinigiai, jeigu teisėsauga kalba apie pradangintus tūkstančius eurų.

Pasak Š.Marcinkaus, lėšų labdarai paaukojusios bendrovės "Nemuno vaistinė" ir "Boslita ir Ko" niekuo dėtos: "Rašėme projektus, juos pagrindėme. Juk kitaip įmonės negali skirti lėšų labdarai." Tačiau apie galbūt išgrynintas ir "Vikondos" bendrovėms perduotas lėšas pašnekovas nieko nekalbėjo. Tiesa, jis prisipažino, kad tyrimo metu buvo apklaustas ir jo brolis muzikantas Henrikas: "Jis iš bendrovės skolinosi pinigų namo statybai, tačiau viską iki cento grąžino."

Neigia juodąją buhalteriją

Š.Marcinkus neigia, kad rasti užrašai galbūt yra juodoji buhalterija – joje surašyta, kam, kiek ir už ką buvo sumokėta.

"Baikite, tai tik preliminarios sąmatos. Prieš kiekvieną renginį rašydavome sąmatas. O kas sutaupyta, tas sutaupyta. Sąmatoje juk negaliu rašyti nulių, prieš tai neaptaręs su žmonėmis. Kai rašai visą sąmatą, o paskui žmonės sutinka daryti nemokamai, sąmata ir lieka sąmata. Žmonėms, kurie tiria, reikia parodyti rezultatus. Rezultatas yra toks, kad net jūs sužinojote. O sužinoti neturėjote, kol vyksta tyrimas. Bandoma surasti, kas suklydo, kas nesuklydo. Bet visa tai dar reikia įrodyti, – Š.Marcinkus tikina, kad rasti dokumentai tėra pirminė sąmata, o bent jau lietuviai artistai koncertavę už dyką. – Pažįstu Mikalauską, Masalskienę, jie mano artimi draugai, jie jokio atlygio negavo." Tiesa, vėliau prisipažino, kad kai kam buvo sumokėtas oficialus atlygis.

Režisieriaus teigimu, "Vikondos" šventėje atlikėjai esą koncertuoja ne dėl pinigų, o dėl savireklamos, taip siekdami dar didesnio populiarumo: "Didžioji dauguma koncertavo už ačiū, nes atlikti kūrinį didžiojoje scenoje prieš 50 tūkst. žmonių minią, transliuojant televizijai – savotiška nemokama reklama. Juo labiau scena buvo didžiulė, aplipdyta LED ekranais. Tai nebuvo gėdingas renginys."

Neatmestina tikimybė, kad viena priežasčių, kodėl įtarimų sulaukęs Š.Marcinkus jaučiasi esąs nekaltas, gali būti aplinkybė, kad viešąją įstaigą jis pardavė Indijos piliečiui – apie tai jis pranešęs mokesčių inspektoriams. Vyras dienraščiui teigė, kad nebėra ir bendrovės veiklą atspindinčių dokumentų – jie pas indą. Tačiau dienraščio šaltiniai teigia, kad dokumentai niekam nebuvo perduoti, jie rasti kratos pas Š.Marcinkų metu.

Dienraščio kalbintas buvęs "Vikondos" koncerno direktorius J.Gaidamavičius, vos tik išgirdęs klausimą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, iškart padėjo telefono ragelį.

Koncerno valdybos pirmininkė J.Blažytė į telefono skambučius neatsiliepė, neatsakė ir į pasiųstą prašymą pasikalbėti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

qw

qw portretas
o kiek mums kainauoja pigiu duju terminalas ,kokia jo skola iki dabar?kiek simtu milijonu reikes ismoket musu anukams?salina konkurentus pries rinkimus...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių