FNTT tyrime dėl greitųjų testų įsigijimo – įtarimai SAM viceministrei

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)  ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų įsigijimo pareiškė įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei.

Pasak FNTT, ji įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą. Jai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

Tyrimas atliekamas dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir įtariamo piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį.

Lina Jaruševičienė

Apie tyrimą pranešta birželio pradžioje, pareigūnų akiratyje – 6 mln. eurų vertės Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vykdytas greitųjų koronaviruso testų pirkimas.

Pasak FNTT, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas.

BNS žiniomis, pareigūnai aiškinasi dėl testus tiekusios įmonės „Profarma“ veiklos.

Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. FNTT teigimu, apribotas disponavimas neteisėtai įgytomis lėšomis.

Tyrimo duomenimis, sudarydama 6 mln. eurų vertės sutartį dėl greitųjų COVID-19 viruso nustatymo testų pirkimo, įmonė galimai klastojo dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją.

Įtariama, kad pirkėjas buvo suklaidintas, prieš sudarant sutartį galimai neatliko rinkos tyrimo bei neįvertino perkamos prekės kainos ir rinkos sąlygų. Sudarius sutartį lėšos buvo pervestos testų tiekėjui.NAUJAUSI KOMENTARAI

>

> portretas
Negi tik eliniame UABe egzistuoja FINANSINE drausme? Kas,ant Lietuvos Valstybes,gali TASKYTI ,nebaudziamai ,"atostogoms", milijonus,desimtis-simtus milijonu???Kam finansu ministerija,kam Seimo suplanuotas TIKSLINIS biudzetas,kam ...,kam ... ,kam ... ? P.S Pabandykit,atlikti is SAVO UABo ,is savo saskaitos, bankini pavedima jei gavejas pvz. "Muhomedas, ..." ?,"bankas,t.y UABas bankas", nevykdys,neatiduos-neperves pagal nurodyma pinigu???O cia Desimtys milijonu,MUSU sunestu i Izda Euru ,svaistomi i "kaire ..." ? ... ?Ir visi, ..."staiga", puola vykdyt ???

Ei, žalios vištos spaudytojai

Ei, žalios vištos spaudytojai portretas
Kur jus velnias pradangino? Spaudykit žalią vištą ir gal dar pavyks išgelbėti jūsų basagalvį dievaitį Verygą kol dar jo nepasivijo įtarimai korupcija.

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Neblogai, neblogai. Sveikatos m-ją per visus galus sprogdina korupcija, o basagalvis ministras Veryga atostogauja ir nuo atsakomybės nusimuilino.
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių