FNTT sulaikė Kauno termofikacinės elektrinės savininką R. Stonį

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) sulaikė vienu iš turtingiausių Lietuvos verslininkų laikomą Rimandą Stonį, pranešė televizijos LNK žinios. Energetikos srityje veikiantis verslininkas Rimandas Stonys buvo sulaikytas tyrime dėl pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemos su kuru, BNS antradienį patvirtino informuoti šaltiniai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kol kas situacijos nekomentuoja.

BNS žiniomis, R. Stonys tyrime yra įtariamasis, jis sulaikytas. Su R. Stonio advokatu BNS susisiekti kol kas nepavyko.

Pasak LNK žinių, jis šiuo metu jis apklausiamas ne Vilniuje, daugiau informacijos FNTT žada trečiadienį.

FNTT atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė BNS teigė situacijos nekomentuojanti, daugiau informacijos bus pateikiama trečiadienį.

R. Stonys yra Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) savininkas, anksčiau jis kontroliavo bendrovę „Dujotekana“, kuri buvo viena didžiausių Rusijos koncerno „Gazprom“ dujų importuotojų Lietuvoje.

Rimandas Stonys/A. Aleksandravičiaus nuotr.

„Dujotekana“ nuo 2008 metų „Gazprom“ dujas importavo per Šveicarijos bendrovę „LT Gas Stream“ – sutartis su ja turėjo galioti iki 2020 metų, tačiau 2018 metų rudenį bendrovė ją nutraukė ir ieškojo naujų verslo galimybių. Buvę R. Stonio verslo partneriai teigė, kad jis kontroliuoja tarpininkę „LT Gas Stream“.

2017 metais skelbta, kad KTE ir viena didžiausių Kinijos energijos gamintojų „Datang International Power Generation“ sutarė steigti bendrą įmonę, kuri Kaune statytų naują 120 mln. eurų vertės apie 150 MW galios dujų kogeneracinę elektrinę. Tačiau projektas taip ir nebuvo įgyvendintas.

2019 metų birželį skelbta, kad KTE savininkas R. Stonys taikiai susitarė su Kipre registruota įmone „Restoni Trading“ dėl 8 mln. eurų skolos grąžinimo.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) 2006 metais atlikdamas VSD veiklos tyrimą pareikalavo, kad departamentas jiems pateiktų 12 analitinių pažymų, neva atskleidžiančių verslo, interesų grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. Buvę VSD vadovai tą padaryti atsisakė, motyvuodami galiojančiais teisės aktais.

Ir „Dujotekana“, ir R.Stonys, ir korupciniai ryšiai, ir Rusijos įtaka Lietuvos vieniems ar kitiems procesams – visa tai tose pažymose yra.

2010 metais R. Stonys pareiškė, jog paviešinus VSD pažymas ir paskelbus jose minimų asmenų pavardes bus galima pradėti bylinėjimąsi teismuose.

„Jei bus paminėtos pavardės, bus galimybė tęsti teismines procedūras dėl šmeižto. Bus įdomu pasiaiškinti, kokiu pagrindu buvo renkama informacija apie mane, kaip buvo įteisintas sekimas ir pokalbių klausymasis. Kodėl į tas pažymas įtraukti asmenys, su kuriais buvau susitikęs ir kurie nieko bendra neturi su mano verslu“, – Lietuvos rytui tuomet sakė R. Stonys.

Verslininkas pabrėžė, kad šiose pažymose Generalinė prokuratūra „du kartus neįžvelgė nusikaltimo sudėties“.

2007 metais paviešintose NSGK atlikto tyrimo išvadose „Dujotekana“ nepalankiame kontekste buvo susieta su užsienio specialiosiomis tarnybomis. Iš kai kurių NSGK liudijusių pareigūnų buvo galima suprasti, jog VSD buvo parengta pažymų apie „Dujotekanos“ ryšius su aukšto rango valstybės pareigūnais. Kai kurie politikai ėmė daryti prielaidas, jog bendrovė galėjo turėti lemiamos įtakos kai kuriems šalyje vykstantiems procesams.

„Ir „Dujotekana“, ir R.Stonys, ir korupciniai ryšiai, ir Rusijos įtaka Lietuvos vieniems ar kitiems procesams – visa tai tose pažymose yra“, – per parlamentinį VSD veiklos tyrimą NSGK liudijo neįvardijamas VSD pareigūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

aaa

aaa portretas
šitas išsisuks, kaip ir visada panašūs ponai išvengia atsakomybės. sėda tie, kurie 100 eurų pavogė, o kurie pinigus maišais veža- pasidalins ir ramiai toliau vogs.

Da

Da portretas
aš nesuprantu tu dabartiniu verslo turtingu ponu iš kur ir per ką yra dalinamos tokio lygio pareigos ,man pačiam senesniu sovietmečio laikotarpio teko dirbti petrašiunu šiluminei elektrinei iš sykio kuriko turbinu sk padalini vadovavo, o dirktorius generalinis buvo Kučinskas , buves kauno miesto vygdomojo komiteto pirmininkas miesto vėliau ,aš buvau perkeltas į termofikacine pas sk viršinika turbinu sk bakas buvo, o kučinskas buvo suvienytas visos termofikacines elektrinės generalinis diriektorius dirbau ir ten buvau skirtas brigadininko energėtinio sk , kaip jaunas specialistas ir tokio stonio aš nepažinojau nebuvo net nei per kur kaip dabar atrasti visokie savininkai, to rango nebuvo, o po kučinsko juk dar buvo generalinis direktorius pranskevičius, buvo šiluminio ūio jankauskas buves ministras kiek ju ten buvo visus nevardinsiu, nereikia, dabar sukurtos kosmoso fokoso tarnybos lengvo pelno imk kuo daugiau, išporceliavo lietuvos tokio lygio kur matyta ,A,B, užsenio atviko hebra vog

Pilypukas

Pilypukas portretas
Rusai puola...
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių