Dėl advokato ligos atšaukti du A. Paleckio bylos posėdžiai

Dėl advokato ligos Šiaulių apygardos teismas atšaukė du artimiausius šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio bylos posėdžius, BNS informavo teismo atstovas Vytautas Jončas.

Anot jo, teismas tokį sprendimą priėmė susirgus kartu su buvusiu politiku šioje byloje kaltinamam verslininkui Deimantui Bertauskui atstovaujančiam advokatui Modestui Švažui.

„Atšaukė rytdienos ir rugsėjo 22 dienos posėdžius“, – pirmadienį BNS sakė V. Jončas.

Kitas artimiausias posėdis šioje byloje yra numatytas spalio 20 dieną.

Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje A. Paleckis su D. Bertausku kaltinamas šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas savo kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas savo kaltę pripažįsta.

Kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, po to, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Baikite cirka

Baikite cirka portretas
Paleiskite politini kalini.

as

as portretas
fašistinėj lietuvoj politinių kalinių nėra. Lukošenka galėtu vadovautis tokia "demokratija" ir perversmo organizatorius pradžiai be teismo kelis metus palaikytų,

Ot

Ot portretas
,,demokratiška" valstybė ir teismai! Pagal visas geriausias kažkada buvusios KGB susidorojimo su žmogum, taisykles! Ar ne, beretiniai?:D)
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių