Celofanas nepatenkintas kalėjimo sąlygomis: už blakių įkandimus prašo priteisti 5 tūkst. eurų

Neseniai iš kalėjimo į laisvę paleistas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, kreipėsi į teismą dėl per kalinimą, jo manymu, padaryto sveikatos sužalojimo, kai buvo sukandžiotas blakių. A. Kandrotas prašo priteisti 5 tūkst. eurų.

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose trečiadienį buvo gautas A. Kandroto skundas atsakovei Lietuvos kalėjimų tarnybai dėl neturtinės žalos atlyginimo dėl sveikatos sužalojimo.

„Per septynias dienas teisėjas priims nutartį, ar priimti skundą“, – BNS sakė  Regionų apygardos administracinio teismo atstovė Kristina Kolesnikė.

Kaip pranešė teismas, skunde pareiškėjas nurodė, jog Marijampolės kalėjime patyrė sveikatos sužalojimą, kai ilgalaikiame pasimatyme su sutuoktine buvo sukandžiotas patalynės blakių. Dėl to jam kilo alerginė reakcija, ji pasireiškė rankų sutinimu.

Taip pat pareiškėjas teigė, kad buvo kalinamas žeminančiomis žmogaus orumą sąlygomis, patyrė fizinį skausmą, dvasiškai išgyveno, patyrė depresiją, pažeminimus, jautė reputacijos pablogėjimą. Ši dvasinė skriauda jam sukėlė ilgalaikį nerimą, todėl teismo prašo iš atsakovės priteisti neturtinę žalą.

Buvo kalinamas žeminančiomis žmogaus orumą sąlygomis, patyrė fizinį skausmą, dvasiškai išgyveno, patyrė depresiją, pažeminimus, jautė reputacijos pablogėjimą.

A. Kandrotas į laisvę buvo paleistas kovo 24 dieną po Aukščiausiojo Teismo sprendimo.

Jis nelaisvėje išbuvo daugiau nei metus – nuo pernai vasario 10 dienos, kuomet, vykdydama teismo sprendimą, policija namuose sulaikė nuteistąjį ir išgabeno atlikti bausmės. Tada A. Kandrotui teismas buvo skyręs realią vienų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Išplėstinė septynių Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija paskelbė, kad, iš dalies tenkinus skundus bei perdavus bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, pirmosios instancijos teismo sprendimas, kuriuo A. Kandrotui skirta laisvės atėmimo bausmė, laikomas neįsiteisėjusiu.

A. Kandrotui kaltinimai yra pateikti ir kitose bylose – balandžio 26 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinės bylą dėl  2021 metų rugpjūtį  prie Seimo vykusių riaušių, šioje byloje jis yra tarp 87 kaltinamųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

svilainis

svilainis portretas
da kartą klausiu ką reiškia minusai prieš paketo nykščio skaitlių?

keidanskas

keidanskas portretas
Nemokės jam tų tūkstančių,nesulauksit.Pinigus verčiau jie paskirs peredastų eitynėms.Buvau ir aš sugalvojęs pateikt tokią peticiją sovietams už blakes gauptvachtoj,šūds gavos...

to-Senjora

to-Senjora portretas
tu geriau tikrai NEIK į rinkimus, nes jau IŠRINKAI Laisvūnų partiją. Per TV rodė porelę tokios senjorės su senjorų, susikibusių už parankių, kuriie į žurnalistų klausimą- Už ką balsavot?? Atsakė- ,,Norim permainų, už Laisvės partiją''. SILPNAPROČIAI.
VISI KOMENTARAI 150

Galerijos

Daugiau straipsnių