Kauno teismas sugrįžo prie buvusio Čečėnijos prezidento sūnaus bylos

Trečiadienį Kauno apylinkės teismas tęsė buvusio Čečėnijos prezidento Džocharo Dudajevo sūnaus Degio Dudajevo bylos nagrinėjimą – tarp kitų liudytojų apklausta ir mergina, kurios D.Dudajevas prašė paimti suklastotus pasus.

Jis ir dar trys asmenys kaltinami asmens dokumentų klastojimu – patikrinus automobilį, kuriuo mergina vežė D.Dudajevą į Vilnių, jame rasti septyni padirbti Lietuvos piliečio pasai. Kaip įtariama, D.Dudajevas planavo pasus perduoti gruzinams.

Kaip posėdyje kalbėjo liudininkė, bendras draugas paprašė ją paimti D.Dudajevą iš Kauno autobusų stoties, vėliau D.Dudajevas paprašė už jį paimti iš kažkokio žmogaus popierius – pats kaltinamasis teigė nenorintis bendrauti su tuo asmeniu.

Mergina teigė D.Dudajevą pažįstanti kelerius metus, todėl toks jo prašymas įtarimo nesukėlęs net ir tada, kai jos keleivis persėdo į galinę sėdynę. Paėmusi voką ji perdavė jį D.Dudajevui ir, jo paprašyta, pasuko į Vilnių, kur D.Dudajevas prašė jį nuvežti.

Apie tai, kad voke, kurį paėmė, buvo suklastoti asmens dokumentai, ji sužinojo tik tuomet, kai stabtelėjus kavinėje prie Kauno, automobilis buvo sulaikytas pasieniečių.

Kaip liudijo sulaikymo operaciją koordinavęs pareigūnas, buvo gauta informacijos, jog du iš kaltinamųjų prie prekybos centro bandys perduoti D.Dudajevui padirbtus dokumentus, todėl ten jų laukė pareigūnai, vėliau nusekę automobilį iki kavinės. Kituose teismo posėdžiuose planuojama apklausti ir kitus operacijoje dalyvavusius pareigūnus.

Taip pat teisme liudijo du vyrai, kurių asmens duomenys buvo panaudoti padirbtuose asmens dokumentuose. Jie teigė nežiną, kaip jų asmens duomenys atsidūrė pas dokumentų klastotojus, tačiau abu prisiminė anksčiau pametę savo dokumentus.

Teisiamieji kaltinami bendradarbiavę klastodami ir gamindami didelį kiekį dokumentų: jie gamino ne tik įvairių šalių asmens pasus, bet ir banko korteles, vairuotojo pažymėjimus. Iš viso jie pagamino per 20 Olandijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Lietuvos piliečiams skirtų dokumentų.

Visi jie savo kaltę pripažino iš dalies.

Prokuratūra nustatė, kad kaltinamieji iš nenustatytų asmenų įsigijo tikrų Lietuvos pasų, o tada, pagal D.Dudajevo užsakymą, juos suklastojo, sumaketuodami pagal pateiktus gruzinų anketinius duomenis.

D.Dudajevas anksčiau yra sakęs, kad norėjo padėti į Europą persikelti kelioms šeimoms, kurioms buvo nesaugu Kaukaze.

Taip pat Čečėnijos prezidento sūnaus automobilyje rasta narkotinių medžiagų. Trečiadienį vykusiame posėdyje jo advokatas prašė nutraukti bylą dėl šio kaltinimo – jam suėjusi senatis. Dėl prašymo teismas spręs iki kito posėdžio.

Kaltinamojo tėvas Džocharas Dudajevas praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje vadovavo čečėnų nepriklausomybės judėjimui ir pasipriešinimo prieš Rusiją kovai. Jis žuvo 1996 metais per pasikėsinimą, surengtą Rusijos slaptųjų tarnybų.NAUJAUSI KOMENTARAI

KAUNIETIS

KAUNIETIS portretas
BANDITUI -BAUSME IR KO GREŽTESNE.

Gaila vyruko

Gaila vyruko portretas
Matosi iš veido, kad neranda sau žemėje vietos... Tėvo nėra, nėra į ką atsiremti, nėra kas pataria. O dar ir narkotikai... O dėl pasų - įv. privačios firmos turi mūsų duomenis. Deja, nei tų įmonių savininkai, nei administracija nėra tiek dori ir sąžiningi, kad patys, be valstybės įpareigojimų ir kontrolės, jaustųsi atsakingi ir elgtųsi dorai...

joo

joo portretas
narkotiku dileriai irgi nori padeti zmonems, kad jiems lomkiu nebutu :) jie irgi nekalti :)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių