Būkite atsargūs – feisbuke plinta nauja turto prievartavimo forma

 • Teksto dydis:

Lietuvos kriminalinės policijos biuras įspėja, kad pastaruoju metu padažnėjo turto prievartavimo panaudojant Internetą atvejų. Analizuojant tarptautines nusikalstamumo Internete tendencijas pastebima, kad Lietuvoje atsiranda turto prievartavimo panaudojant Internetą formos, kurios jau kurį laiką yra paplitę vakarų šalyse: turto prievartavimas panaudojant duomenis šifruojančius  virusus bei šiuo metu plintantis naujas būdas - turto prievartavimas grasinant paviešinti aukas kompromituojančius seksualinio pobūdžio filmukus.

Socialinis tinklalapis „Facebook" yra panaudojamas potencialioms aukoms surasti. Nusikaltėliai šiame tinklalapyje sukuria efektingos išvaizdos merginos arba vaikino paskyras ir stengiasi surinkti kuo daugiau draugų. Į draugus dažniausiai kviečiami gerai žinomi visuomenėje asmenys (politikai, verslininkai, pramogų pasaulio atstovai), ir kiti asmenys, kurie, siekdami populiarumo „Facebook" socialiniame tinkle, patvirtina visus kvietimus draugauti, neatsižvelgdami į tai, pažįsta šiuos asmenis ar ne.

Priimtos į draugus, tokios merginos ar vaikinai pradeda siųsti žinutes, dažniausiai netaisyklinga anglų kalba, kuriose netrūksta seksualinių užuominų, stengiamasi bendravimą perkelti į „Skype". Pradėjus bendrauti per „Skype", potencialios aukos prašomos įjungti Internetinę kamerą, o savo kompiuterio ekrane mato nusirenginėjančią „merginą" ar „vaikiną", kurie juos provokuoja nusirengti prieš kamerą, užsiimti virtualiu „seksu". Jeigu auka sutinka ir atlieka minėtus veiksmus, už keleto minučių gauna nuorodą į Internete patalpintą filmuką to, ką auka darė prieš Interneto kamerą. Auka pradedama bauginti, kad filmukas bus išplatintas „Facebook" draugams, paskelbtas viešai, jeigu nebus sumokėta išpirka. Reikalaujama išpirkos suma gali siekti tūkstančius eurų. Pinigus prašoma pervesti per greitų pinigų perlaidų sistemas gavėjams, esantiems Afrikos ar Azijos šalyse.

Dar kartą raginame atsakingai naudotis Internetu, kritiškai vertinti socialiniuose tinkluose iš nepažįstamų  asmenų gaunamus kvietimus draugauti. Jeigu nusikaltėliai reikalauja išpirkos grasindami paviešinti kompromituojančią medžiagą - nepervedinėti prašomų pinigų, nutraukti bet kokius kontaktus su šiais asmenimis bei pranešti apie tokias paskyras socialinio tinklalapio „Facebook" administracijai bei Lietuvos kriminalinės policijos biurui. Policijai elektroniniu būdu apie tokius atvejus taip pat galima pranešti tinklalapyje www.epolicija.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

Fučikas iš Osvencimo

Fučikas iš Osvencimo portretas
Žmonės -būkite budrūs.

rimas

rimas portretas
internautinis amzius..

Otilija

Otilija portretas
Jau senai plinta,aš pvz.gaunu pakvietimų draugaut su vyriškiais,neva našliais,vieni augina bent po vieną vaiką,susirašinėjimo eiga labai maloni,myli,atvažiuos gyvent,vieni labai intensyviai klausinėja kuom dirbu,ar vairuoju,ar nuosavą butą turiu,kiti labai atkakliai prašo el.pašto adreso,aš atrašau tik iš smalsumo ir neva negirdžiu jų klausimų,tad intensyviai kartoja savo klausimus,su vienu taip pabendravus neva,vaikas serga labai,širdis traukiasi,prašo mano pagalbos,po to jei aš padėsiu bus dėkingas iki gyvenimo pabaigos,ne tiek mažai ir prašo tik 3700 dolerių-5000 dolerių turi pats,parašius,kad su aferistais nebendrauju,daugiau,bent iš tos anketos nerašo.Kitam atrašiau,kad irgi iš smalsumo,pagal jų laiką,tai jis bendravo su manim naktį,bet pakalausus,kodėl nemiega-sako,ko jam dieną miegot,tad parašiau,kai susikūrsit anketą-neva buvo iš Čikagos,bent jau pasižiūrėtų į laiko juostas.Tyla irgi daugiau nerašo.Žodžiu-moterys netikėkit nei vienu jų žodžiu-aferistai,manau iš kalėjimo kamerų
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių