Pereiti į pagrindinį turinį

Pasieniečiai sulaikė cigarečių kontrabandą už 600 tūkst. eurų: slėpė po akmens skalda

2023-01-24 07:56 diena.lt inf.

Pasieniečiai Stasylų geležinkelio stotyje sulaikė daugiau kaip 600 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandos iš Baltarusijos, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Turinys

Penktadienį Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai nelegalių cigarečių aptiko krovininiame sąstate, kuriuo tranzitu iš Baltarusijos į Karaliaučiaus sritį gabenta įvairių statybinių medžiagų.

Paaiškėjo, kad po akmens skalda paslėpta 20 dėžių. Jose VSAT pareigūnai aptiko 10 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Panašų atvejį Tribonių pasieniečiai nustatė ir šeštadienį. Tuomet jie tikrino iš Baltarusijos įvažiavusį ir į Klaipėdos jūrų uostą birius krovinius vežusį sąstatą.

Atidarius vieną iš vagonų, ant gabenamo pašaro granulių krovinio ir po juo VSAT pareigūnai rado 180 dėžių su cigaretėmis. Kontrabandos siuntėjai dėžes perrišo virvėmis – pasak pasieniečių, tai padaryta, kad bendrininkai Lietuvoje rūkalus galėtų kuo greičiau ištraukti.

Kitame vagone ant pašaro granulių aptikta dar 116 dėžių kontrabandinių cigarečių.

Šiuo sąstatu buvo gabenami 148 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, „NZ Gold" ir „Minsk Capital MS“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Iš viso trijuose krovininių sąstatų vagonuose pasieniečiai rado 316 dėžių, t. y. 158 tūkst. pakelių, cigarečių. Jų vertė Lietuvoje su privalomais mokesčiais yra maždaug 613 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėti du ikiteisminiai tyrimai, kuriuos organizuoja ir kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Po šių kontrabandos sulaikymų atlikus reikalingus formalumus, sąstatams leista toliau vykti nustatytais maršrutais. Neteisėtai gabenti rūkalai saugomi Tribonių pasienio užkardoje.

Pernai pasieniečiai nustatė 51 kontrabandos gabenimo geležinkeliu atvejį ir taip sulaikė beveik 3 mln. pakelių cigarečių.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad artimiausiu metu krovininiai traukiniai iš Stasylų bus nukreipiami į kitus postus, kol šiame nėra įrengta rentgeno sistema.

Tai nuspręsta dėl didelių traukiniuose čia sulaikomos kontrabandos kiekių.