A. Paleckis dėl šnipinėjimo Rusijai lieka nuteistas kalėti šešerius metus

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paliko galioti šešerių metų laisvės atėmimo nuosprendį už šnipinėjimą Rusijai nuteistam Algirdui Paleckiui.

Kadangi nuteistojo advokatų skundas atmestas, nuosprendis įsiteisėjo, A. Paleckis gali būti pasiųstas atlikti laisvės atėmimo bausmės.

Aštuoniolika mėnesių, kuriuos jis praleido būdamas suimtas per tyrimą ir laukdamas teismo nuo 2018 metų spalio iki 2020 metų balandžio, yra įskaičiuojami į teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės laiką. Tai reiškia, kad A. Paleckis turėtų kalėti apie penkerius metus.

Trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad palieka Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, kuriuo 50-mečiui A. Paleckiui skirta reali laisvės atėmimo bausmė. Jis iki šiol buvo paliktas laisvėje, teismui palikus galioti intensyvią priežiūrą ir anksčiau sumokėtą 50 tūkst. eurų užstatą.

„Nėra objektyvaus pagrindo nesutikti su pirmos instancijos teismo įrodymų vertinimu“, – per posėdį paskelbė teisėja Vitalija Norkūnaitė.

Pasak jos, A. Paleckis pagrįstai pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo.

Nuteistasis į teismo nutarties paskelbimą neatvyko, tačiau jo bendražygiai prieš teismo posėdį žurnalistams išplatino rašytinį komentarą.

„Kaip reaguosiu, jeigu teismo sprendimas bus nepalankus? Kaip į pripažinimą, kad judėjimas „Teisingumo aušra“ žengia teisingu keliu. Kova su korumpuota, oligarchine JAV marioniečių valdžia privalėjo iššaukti jos reakciją. Sistema mūsų išsigando. Ji bijo visos tiesos apie Sausio 13-ąją. Nes bandome ją išsiaiškinti. Ir ją išsiaiškinsime“, – apie savo įkurtą judėjimą komentare teigė A. Paleckis.

Į teismo rūmus susirinko gausus būrys jo sekėjų. Išgirdę, kad atmetamas advokatų skundas, susirinkusieji teismo salėje ėmė skanduoti „gėda“, dauguma išėjo iš salės, nebaigę klausyti teismo skaitomų motyvų dėl nuosprendžio. Skelbiant nutartį teismo salės prieigose viešąją tvarką užtikrino policijos pareigūnai.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio A. Paleckis bei vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją. Nuteistasis Sausio 13-osios byloje yra Michailas Golovatovas.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Pirmosios instancijos teismas D. Bertauską atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, jo baudžiamoji byla nutraukta. Teismas paskelbė, kad jo geranoriškas parodymų davimas turėjo esminę reikšmę atskleidžiant Rusijos žvalgybos subjektų neteisėtą veiklą Lietuvoje.

Praėjusiame dešimtmetyje A. Paleckis buvo nuteistas už sovietų agresijos neigimą per 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai pareiškė, kad tądien „saviškiai šaudė į savus“. Skirdamas bausmę Šiaulių apygardos teismas atsižvelgė ir į šią aplinkybę, kad A. Paleckis buvo teistas dėl nusikalstamos veikos, susijusios su Sausio 13-osios įvykiais.

1971 metais Berne, Šveicarijoje, gimęs A. Paleckis Vilniaus universitete yra įgijęs žurnalisto ir tarptautinių santykių specialisto diplomus, 1994-1995 metais tarptautinius santykius studijavo Tarptautiniame administracijos institute Paryžiuje.

1994 metais jis pradėjo dirbti Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje, kuravo santykius su Europos Sąjunga ir jos šalimis narėmis, 2003 metais įsidarbino Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju.

2004-2007 metais A. Paleckis ėjo Seimo nario pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

W

W portretas
Reikia išmainyt su ruseliais ant kokio huliganėlio , o tai čia kojas išties ir taps šventuoju ...

slykstu

slykstu portretas
Greiciau ji izoliuoti nuo laisvo Valstybeje gyvenimo labai slykstu nes neaisku kiek dar gali sis Rusijai tarnaujantis individas tyciotis is Valstybes

kaunietė

kaunietė portretas
Daugiau tokių drąsių neparsidavusių lietuvių, gal tada klika nepasodintų visus, Tai aukšto intelekto blaiviai mąstantis, bebaimis žmogus, sveikatos gerb. A.Paleckiui.
VISI KOMENTARAI 100

Galerijos

Daugiau straipsnių