Aiškėja daugiau detalių apie Šiauliuose nužudytą ir į kilimą susuktą paauglę

Šiauliuose nužudyta 15-metė paauglė gyveno globos įstaigoje, sako vaiko teisių apsaugos atstovai.

„Mergaitė, kurios netekome, gyveno globos įstaigoje“, – rašoma antradienį pateiktame Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovės Silvos Šimkevičienės atsakyme BNS. 

Į kilimą susuktas merginos kūnas su žaizda galvoje rastas pirmadienio vakarą, apie 21.30 val., Gegužių gatvėje.

Įtariamieji nužudymu nepilnametė (g. 2007 m.), vyras (g. 2004 m.), vyras (g. 1999 m.) ir vyras (g. 2001 m.) uždaryti į areštinę. Įtariamajai merginai šiuo metu yra 14 metų, nuo tokio amžiaus nepilnamečiai Lietuvoje jau gali būti teisiami dėl nužudymo.

Asociatyvi A. Strumilos/BNS nuotr.

„Šiuo metu policijos pareigūnai atlieka tyrimą, mes jiems talkiname. Apklausiamos paauglės šeimai buvo teikiama pagalba. Visą pagalbą, kurios reikia paauglei bei jos šeimai teikiame ir teiksime ir toliau“, – sakė S. Šimkevičienė.

Vaiko teisių gynėjai ragina gyventojus, pastebėjus bet kokį vaiko teisių pažeidimą, konfliktus tarp paauglių, smurto prieš vaikus atvejus nebūti abejingais ir nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai vaiko teisių gynėjams į teritorinį skyrių.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė nepilnametį, numato laisvės atėmimą nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Pabėgo ir slapstėsi?

Vaiko teisių apsaugos tarnyba teigė, kad nužudytoji gyveno globos įstaigoje, tačiau portalas lrytas.lt rašo, kad globa jai buvo nustatyta nuo liepos 1-osios, bet paauglė į globos įstaigą neatvyko, ji pabėgo ir slapstėsi.

Globos įstaiga, kurioje turėjo gyventi nužudyta 15-metė, yra už kelių šimtų metrų nuo tos vietos, kur rastas jos kūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ele

Ele portretas
Visokių situacijų būna, visada vaikai nori likti šeimoje, kad ir kokia niekam tikusi ji būtų, o šeimai kuri nenori pagalbos yra sudėtinga padėti. Gaila mergaitės, baisu, kad taip nutiko, tiesiog nesėkmingai susiklostė aplinkybės, pasirinko ne tą kompaniją.

O ko jūs norite?

O ko jūs norite? portretas
Kai Lietuvą valdo narkobaronų statytiniai ministrai?!

Anonimui, rašiusiam prieš 20 val

Anonimui, rašiusiam prieš 20 val portretas
Neįdėmiai skaitai. Ne nužudytąjai, o galimai žudikei teikiama pagalba. Va tas sakinys iš šios straipsnio: "Apklausiamos paauglės šeimai buvo teikiama pagalba. Visą pagalbą, kurios reikia paauglei bei jos šeimai teikiame ir teiksime ir toliau". ___ Valstybė globos ir toliau nusikaltusiąją ir jos šeimą.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių