Už darbininko žūtį grūdų rezervuare darbdavio atstovui skirta 500 eurų bauda

Už darbininko žūtį grūdų rezervuare Šiaulių rajone darbdavio atstovui skirta 500 eurų bauda, pirmadienį pranešė teismas.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose praeitą savaitę paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo, kuomet beveik prieš metus žemės ūkio bendrovės sandėliavimo bokšte grūdų iškrovimo darbų metu žuvo žmogus.

Nelaimė įvyko Ginkūnų kaime. Tada ugniagesiai gelbėtojai bunkeryje išpjovė dvi angas grūdams nuleisti, jie buvo nukasami ir nuo bunkerio viršaus. Ugniagesiai pateko prie 50-mečio nukentėjusiojo, jį iškėlė, tačiau medikai konstatavo žmogaus mirtį

Teismas darbdavio atstovą Vytautą K. atleido nuo baudžiamosios atsakomybės jam susitaikius su trimis nukentėjusiaisiais ir baudžiamąją bylą nutraukė.

Vytautas K. buvo grūdų džiovyklos saugyklos bokšto operatorius, jis buvo atsakingas už darbų saugą.

Teismas kaltinamąjį Vytautą K. atleido nuo baudžiamosios atsakomybės jam susitaikius su trimis nukentėjusiaisiais ir baudžiamąją bylą nutraukė.

Trims nukentėjusiesiems neturtinę žalą atlygino civilinis atsakovas – žemės ūkio bendrovė. Turtinę žalą vienai nukentėjusiųjų bendrovė atlygino per ikiteisminį tyrimą. Byla teisme buvo nagrinėjama atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą.

„Kaltinamasis V. K., būdamas darbdavį atstovaujančiu asmeniu, turinčiu pareigą sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais, dėl neatsargumo pažeidė darbų saugos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytus darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimus, dėl ko įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, kurio metu žuvo vyras“, – paskelbė teismas.

„Pats kaltinamasis kaltę pripažino. Jis nurodė, žinojęs grūdų bokšto naudojimo ir priežiūros instrukcijos reikalavimus, kad vykdant grūdų iškrovimo darbus bunkeryje negali būti žmonių, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Astra Karpytė. – Tačiau kaltinamasis neįsitikino, ar bunkeryje nebėra žmonių, dėl ko įjungus grūdų iškrovimo mechanizmą, bunkeryje buvęs vyras, nugrimzdo į grūdus ir mirė“.

Anot teisėjos A. Karpytės, tai patvirtina liudytojų parodymai ir nelaimingo atsitikimo darbe akto išvados bei kiti dokumentai.

Vytautas K. anksčiau neteistas, kaltinamasis nukentėjusiųjų atsiprašė, su jais susitaikė.

Vyras žuvo 2022-ųjų spalio 17-ąją, kuomet dirbdamas sandėliavimo bokšte įsmuko į grūdų rezervuarą. Vyras dirbo neblaivus. Mirusiojo kraujyje nustatyta 2,09 promilės etilo alkoholio.

Bylos duomenimis, likus kelioms dienoms iki nelaimės, viename iš bokštų užsikišo centrinė grūdų išbyrėjimo anga. Tada du darbuotojai lauko kopėčiomis per bokšto viršų užlipo į vidų. Įlipę į vidų, vyrai palygino grūdus ir išlipo. Grūdų buvo apie 600 tonų.

Vyrai informavo kitus darbuotojus, kad viduje užsikišusios byrėjimo angos. Jie sakė, kad reikia dviejų žmonių bokšte pakasti grūdus. Vienas iš paskirtų darbininkų ir buvo žuvęs 50-metis.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas. NAUJAUSI KOMENTARAI

??

?? portretas
Kiek čia galima rodyti surukusias bobas kaip reklamą? Net ir seniems tai ne kokia pramoga

!!!

!!! portretas
Žuvusiojo artimiesiems tyrėtų atlyginti ne mažiau 500 000, pagal pasaulietiškus standartus. Juk ne pats įsiprašė į bunkerį. Antra, jei netinkami įrengimai, kur reikia žmogui lįsti į mirtiną aplinką, tai tokią veiklą reikia uždrausti iki trūkumų pašalinimo. Ir iš viso neduoti leidimo darbams su mirtininkų technologijomis - darbu mirtinai pavojingoje aplinkoje. Juk visi įrenginiai turi veikti ir būti aptarnaujami be lindimo į "žvėrio nasrus".

o ka geroves valstybes valdytojai t.y. geroves naudotojai

o ka geroves valstybes valdytojai  t.y. geroves naudotojai portretas
kalba apie valstybes turto sunaikinima ? 50m tai juk pats tas ka nuo sito privalomu mokesciu ir prievoviu atlikeju skust mokescius ir reketuot turta.... juk geroves valstybes privalomu mokesciu ir prievoliu atlikeja galima su visu jo materialiniu ir nematerialiniu turtu galima uztacius uzsienio banke paemus riebia paskola galima solidzius atlyginimus issimoket... kaip sodra nurode valstybes tarnautojas dirbdamas valstybineje ymoneje gauna 15 000 eur... inflacija tai galima nutu i pasikelt iki 20k... elektrikai tai tikrai nepriestarautu
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių