Surūdiję karo laikų sprogmenys vis dar tyko savo aukų

  • Teksto dydis:

Lietuvos–Rusijos valstybės sieną saugantys pasieniečius pasiekė naujas pranešimas apie ūkininko dirbamos žemės lauke rastą karo metų sprogmenį.

 

Ketvirtadienio popietę VSAT budėtojas gavo vietos ūkininko pranešimą, kad Šakių rajone, Bosų kaime, dirbdamas žemę rado sprogmenį.

Ši informacija buvo skubiai perduota Bendrajam pagalbos centrui ir policijai. Pasieniečiai iškart ėmėsi saugoti šią vietą ir aplinkinę teritoriją, vėliau juos pakeitė policijos pareigūnai.

Netrukus atvyko ugniagesiai gelbėtojai ir medikai. Kaip įprasta tokiais atvejais, pavojingoje vietovėje buvo įvestas planas „Skydas“.

VSAT nuotr.

Po poros valandų įvykio vieton atvyko Lietuvos kariuomenės išminuotojai. Jie nustatė, kad rastasis sprogmuo – rusiškas, Antrojo pasaulinio karo meto priešpėstinė skeveldrinė mina POM-2. Pavojingą radinį kariškiai išsivežė sunaikinti.

 

Antrojo ir net Pirmojo pasaulinio karo laikų sprogmenys Lietuvos kaimuose ir miestuose – ne naujiena. Artilerijos sviediniai ir aviacinės bombos, minos ir granatos smarkiai surūdijusiais korpusais. Po žemėmis jie vis dar tyko savo aukų ir yra dar pavojingesni, nes korozija paveikia ir sprogdiklius. Vien šį mėnesį Vilkaviškio ir Šakių rajonuose bei Panemunės mieste buvo rasti ir vėliau išminuotojų susprogdinti keturi rusiški artilerijos sviediniai.

VSAT nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Išvada

Išvada portretas
Vokiški sprogmenys buvo mediniai, tai per laiką visi supuvo. O rusiški -metaliniai, tai dar sprogsta ir dabar.

Pizduvis

Pizduvis portretas
Vokiški visi susprogo, burliokai atbulais nagais viską darė,tai nenuostabu kad randa nesprogusių.

kaimynas kazkadaise

kaimynas kazkadaise portretas
irgi bande isardyt su kuvaldometru vokiska fugasa-blogai baigesi
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių