Prakalbo apie galimai nuo narkotikų mirusį 17-metį: problemų neturėjo, buvo tvarkingas ir mandagus

Marijampolėje, kaip įtariama, psichotropinėms medžiagoms pražudžius 17-metį ir apsinuodijus dar dviem, savivaldybės meras Povilas Isoda kviečia įstatymų leidėjus svarstyti idėją suteikti daugiau teisių pareigūnams ir pačioms švietimo įstaigoms tikrinti moksleivius, ar šie neturi narkotikų.

„Man atrodo, kad po šito įvykio turim suprast, kad reikia duoti įrankių ir mūsų institucijoms, kad taip negalima, tiesiog prevenciškai aiškinantis ir kalbant neužtenka, (..) kaip maisto produktų galima nusipirkt, bet kas, bet kur gali, įstatymo leidėjo reikia įsikišimo“, – BNS sakė P. Isoda.

Anot jo, ugdymo įstaigoms kyla iššūkių susiduriant su įvairiomis problemomis, viena jų – elektroninės cigaretės, kurių nepilnamečiai negali „demonstruoti ir rūkyti“, tačiau gali jas turėti. Mero teigimu, moksleivių šiuo metu negali tikrinti nei policijos pareigūnai, nei socialiniai pedagogai – P. Isoda šioje vietoje pasigenda didesnio teisėsaugos vaidmens, taip pat daugiau teisių švietimo įstaigoms.

„Kaip pavyzdys, mokykloje kad vaikus būtų galima kontroliuoti. Kuprinių patikrinti negalima, pilnamečiai gali nešiotis elektronines cigaretes – jos turėtų būti uždraustos, nes pilnametis jei ir turi, pagauk, kada jis parūkys. Policija sako, kad jie negali tikrinti ieškoti, net jei yra įtarimų rimtų. Reikia sutarti, kad dėl saugumo galima būtų tikrinti (...) Taip, ypatingai mokykloms“, – teigė meras, paklaustas, kam turėtų būti suteiktos platesnės teisės.

Anot jo, savivaldybė aktyviai dirba su prevencinėmis programomis, tam prieš keletą metų padidintos lėšos, tačiau vien prevencinių įrankių nebepakanka.

Bendrakursiams – psichologinė pagalba

Marijampolės profesinio rengimo centro vadovas Gražvydas Juodišius tvirtino, jog šiuo metu švietimo įstaigų vienintelis įrankis kovoje su psichotropinėmis medžiagomis – švietimas.

„Pagrindinis ginklas švietimas, edukacija, tą kiek įmanoma stengiamės daryti, stebim negerus dalykus, reaguojam. Su teisėsauga bendradarbiaujame, mūsų pagrindinė pareiga šviesti. (...) Stengiuosi pozityviai žiūrėti, reiktų pokyčių, neatmesčiau idėjos“, – sakė G. Juodišius.

Mokykloje jokių problemų neturėjo, tikrai tvarkingas, mandagus, tėvai bendradarbiavo, mums pakankamai didelis šokas.

Pasak jo, bendruomenė sukrėsta jauno marijampoliškio mirties, jis ugdymo įstaigoje pradėjo mokytis tik šiemet. Pirmadienį kursiokams teikta psichologinė pagalba.

„Jie visiškai iš skirtingų grupių. Niekas jiems nesutapdavo, pats įvykis, kiek man žinoma, įvykęs viename iš Marijampolės bendrabučių, sunku paaiškinti, ką ten tas vyrukas veikė, nes iš esmės, kiek žinoma, mokykloje jokių problemų neturėjo, tikrai tvarkingas, mandagus, tėvai bendradarbiavo, mums pakankamai didelis šokas“, – kalbėjo G. Juodišius.

Anot jo, visus tris minimus jaunuolius vienija bendra ugdymo įstaiga – Marijampolės profesinio ugdymo centras, bet jie mokėsi skirtinguose skyriuose. Centras turi gimnazijos, statybos-mechatronikos ir paslaugų skyrius.

„Potencialios rizikos nesimatė, tikrai nieko panašaus“, – teigė G. Juodišius.

Kaip pirmadienį informavo Marijampolės policija, savaitgalį galimai narkotinėmis medžiagomis savaitgalį apsinuodijo du jaunuoliai, vienas mirė. Pagalba naktį iš šeštadienio į sekmadienį narkotikais apsinuodijusiems vaikinams kviesta tuo pačiu adresu – į Beržų gatvę. Narkotinėmis medžiagomis apsinuodijo du 17-mečiai, vienas jų mirė, ir 18-metis.

Kaip skelbė policija, negyvo nepilnamečio kūnas rastas bute apie 1.50 valandą.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuzmogejamas

nuzmogejamas portretas
Nera tevu darbo su vaikais,kodel tevai nekontroliuoja vaikus ,nemokina vaikus nuo mazumes,nes dauguma patys tevai svaiginas ,vaikai paligti likimo valiai,kur ta svolacius seime margo,jos cia darbas ,paleido jaunima svaigintis,o mafijai gerai uzdirbti,kur musu seimas,ogi miega,tik cekiukus tustina,saldainius perka,mergaiciu-berniuku meile viesina,o rimti darbai seniai sustabdyti,viskas griuna ,medicina,mokslas.tik korupcija klesti pilnu tempu,zmones ka jus renkat,dar vienas is seimos klano ketina prezedentu eiti,ogi jo visa seima KLANAS,jo tevas turi akcijas,brolis direktorius,jo zmona irgi vadove,argi mes tokius rinksim i prezedentus,o jis gi VEGELE,paskaitykit ,jis turi byla,yr nagrinejama jo veiksmai,negi tokie gali uzimti auksta posta,jau ir taip lietuva griuna,

Ne lyberalas

Ne lyberalas portretas
As pries bet kokio kiekio ir spalvu narkotikus.

Anonimas

Anonimas portretas
lietuvos visuomene DZIAUGIASI kad pastipo sitas jaunas narkomanas nes suauges galejo nuzudyti del dozes nekalta zmogu, galejo itraukti i narkoliuna daug jaunu zmoniu. Aciu Dievui kad pastipo. Dievas ir visuomene PATENKINTI.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių