Daugėja pasiklydusių miške: mygtukinis telefonas gali pabloginti situaciją

 • Teksto dydis:

Kiekvienais metais, kai tik miškuose prasideda grybų ir uogų sezonas, Bendrajame pagalbos centre (BPC) sulaukiama didesnio skaičiaus pranešimų apie pasiklydusius žmones. Ne išimtis ir šie metai.

BPC atstovai pastebi, kad dažnai pasiklydę žmonės nepažįsta miško, kartais net nežino jo pavadinimo, netoliese esančių gyvenviečių, nesugeba nupasakoti, kaip, iš kurios pusės į jį įvažiavo.

Tokioje nepavydėtinoje situacijoje praėjusį sekmadienį atsidūrė viena marijampoliečių šeima Prienų rajone.

Žmonės pasiklydo išsukę iš pagrindinio kelio į jiems nežinomo miško keliuką ir palikę ten savo automobilį.

Todėl pirmas patarimas, pasak specialistų, būtų prieš vykstant miško gėrybių išsiaiškinti miško pavadinimą, susipažinti su vietove žemėlapyje, pasidomėti privažiavimo keliais, galimais orientyrais.

Kita dažnai pasitaikanti klaida – žmonės, vykdami į mišką, nepasirūpina, kad jų mobilusis telefonas būtų gerai įkrautas. Taip nutiko uogautojoms Zarasų rajone.

Vienos jų telefonas išsikrovė, kitos buvo beišsikraunantis. O telefono pokalbiai su BPC ir policijos pareigūnais gali būti netrumpi, užtrukus paieškoms gali tekti dar ne kartą susiskambinti ir bendrauti telefonu, pažymima BPC pranešime.

Todėl būtinas gerai įkrautas telefonas. Jei yra rizika, kad telefonas gali išsikrauti, reikėtų turėti nešiojamąjį įkroviklį (išorinę bateriją) – jis neleis likti be ryšio svarbią akimirką.

Trečias patarimas būtų ypač svarbus: jei turite galimybę, vykdami į mišką pasiimkite išmanųjį telefoną su atnaujinta „Android“ arba „iOS“ operacine sistema. Toks telefono aparatas, skambinant telefono numeriu 112, pats nusistato savo buvimo vietą ir jos koordinates koduota žinute automatiškai išsiunčia į BPC.

Tokiu būdu gaunami vietos nustatymo duomenys yra gerokai tikslesni už įprastą vietos nustatymą pagal telefono prisijungimą prie mobiliojo ryšio bazinės stoties (bokšto) ir tos stoties aprėpties plotą.

Kadangi užmiesčiuose ar kaimo vietovėse mobiliojo ryšio bazinių stočių aprėpties plotai yra gana dideli, skambinant iš paprasto mygtukinio telefono skambinančiojo vieta nustatoma su didele paklaida ir gali siekti kelis ar keliolika kilometrų.

Praėjusį šeštadienį Buktos miške (Marijampolės r.) pasiklydus grybautojams, iš „Bitės“ gauti vietos nustatymo duomenys rodė labai didelį plotą – bazinės stoties aprėpties ploto spindulys siekė daugiau nei 9 kilometrus.

Grybautojų paieška užtruko, jie buvo rasti tik po keleto valandų, gerokai po vidurnakčio. O jau minėtai šeimai, pasiklydusiai Prienų rajono miške, pasisekė labiau. Išmanusis telefonas atsiuntė labai tikslią savo buvimo vietą – jos paklaida siekė tik 6 metrus. Todėl, nepaisant to, kad šeima nežinojo net miško pavadinimo, policijai neprireikė ir valandos, kad būtų rastas tiek miške paliktas automobilis, tiek ir pati šeima.

Nors pasiklydę žmonės gali bandyti orientuotis pagal miško kvartalines linijas, saulę ar gamtos objektus, vis dėlto turbūt geriau turėti gerai įkrautą išmanųjį telefoną – tuomet paskambinus skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 galima tikėtis sulaukti patikimos ir greitos pagalbos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tata

Tata portretas
Kokie telefonai!!! Kas pamena buvo orientacinis sportas.ir nebuvo telefonu jokių.dabar apkiaute visi savam kieme pasiklysta !lumzos visiški

rrm

rrm portretas
jau neperka realybes neatitinkanciu telefu kad reklamuojat...ot seniau visi telefai turejo java programa,su kuria daug programu prikurta buvo...o dabar privezta visokio slamsto azijinio be java programos...ir aplamai mygtukiniai zymiai patogesni visom prasmem! o miskuose yra priesgaisrines juostos,kiekviename juostu susikirtime stovi stulpeliai su numeriais,juostu ilgis apie 500 metru nuo susikirtimo su kita juosta iki kito susikirtimo,tai esant reikalui galit pranest stulpelio numeri ir to pakaks kad jus surastu...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių