Užkliuvo už kablio ir susilaužė nosį

Pėsčiųjų take prie turgaus neatidžių pėsčiųjų tyko pavojai. Viena moteris užkliuvo už dangoje įmontuoto kablio, skirto prekeivių palapinėms tvirtinti, griuvo ir susilaužė nosį.

Susiliejo su asfaltu

Nelaimė pėsčiųjų take šalia Naujojo turgaus įvyko prieš porą savaičių.

Klaipėdietė Tatjana pasakojo, kad čia užkliuvo už dangoje įmontuoto kablio, skirto prekeivių palapinėms pritvirtinti, virto ir susilaužė nosį.

"Eini pėstiesiems skirta zona ir net minties nekyla, kad gali būti kokių nors kablių. Dieną ten stovi  palapinės, vakare šios išmontuojamos, o kabliai lieka. Noriu perspėti žmones apie tykančius pavojus. Kaip apskritai galima tokioje vietoje montuoti kablius?" – stebėjosi moteris.

Tatjana pasakojo patyrusi rimtų sužalojimų: "Lūžo nosis, visas veidas buvo mėlynas. Kas atsakys už tai? Tikrai kreipsiuosi į teismą."

Anot Tatjanos, kablius, prie kurių tvirtinamos prekeivių palapinės, sudėtinga pastebėti.

"Girdėjau, kad vasarą per juos ne vienas žmogus pirštus susilaužė. Kai ėjau, asfaltas buvo šlapias. Tie kabliai susilieja su danga. Nudažyti žaliai, o ir tie dažai nusitrynę. Jei jau palieka tokias kliūtis, tegul bent ryškiai nudažo", – tvirtino moteris.

Ji pasakojo, kad apie įvykį pranešė turgaus administracijai: "Kai pranešiau, pradėjo dažyti tuos kablius."

Pririšo apsauginę juostą

Naujojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas girdėjo apie įvykusį incidentą.

Reikia būti atidiems ir žiūrėti po kojomis, kur vaikštai.

"Pavaduotojas bendravo su moterimi. Jai viską paaiškino. Reikia būti atidiems ir žiūrėti po kojomis, kur vaikštai", – tvirtino vadovas.

V.Karmanovas pabrėžė, kad kabliai, prie kurių tvirtinamos prekeivių palapinės, visą laiką buvo pažymėti – nudažyti, ant jų užrišta apsauginė juosta.

"Rūpinamės, kad žmonės juos pastebėtų, tad stengiamės ryškiai pažymėti. Kablių neįmanoma nepastebėti. Iš toli matyti. Vos pasninga, puolame šluoti, kad sniegas neuždengtų. Ypač pirmadieniais, kai yra mažai prekiautojų, stovi mažai palapinių. Nuolat darbuotojas su šluota vaikšto", – pabrėžė vadovas.

V.Karmanovas neslėpė, jog prieš metus buvo atvejis, kai žmogus užkliuvo už kablio. Nuo tada ir imtasi dar ryškiau juos žymėti.

Gyvena įkurtuvių nuotaikomis

Naujojo turgaus pašonėje prekeiviai yra įsikūrę laikinai, kol vyksta prekyvietės rekonstrukcija. Tikimasi, kad kovą prekyba jau vyks pačioje prekyvietėje.

"Darome viską, kad per Velykas miestiečius jau pasitiktume atnaujintoje turgavietėje", – pabrėžė vadovas.

Vaizdas Naujajame turguje pasikeis kardinaliai.

Jau sutvarkyta prekyvietės aikštė, baigiamas įrengti ir uždaras paviljonas, kur įsikurs drabužių, batų, rankinių, kitų panašių prekių pardavėjai.

Uždarame paviljone bus 30 proc. daugiau vietų nei prieš tai buvusiame atvirame. Prioritetas įsikurti teikiamas nuolatiniams turgaus prekeiviams. Tačiau laukiami ir kiti norintieji.

Jame įrengta per 100 prekybos vietų. Jos bus lyg parduotuvėlės. Plotą prekeiviai galės rinktis pagal poreikį.

Erdvė suskirstyta į 6, 9 ar 12 kv. m ploto vietas. Prekeiviai galės rinktis pagal savo poreikius.

Laikinose palapinėse įsikūrę Naujojo turgaus prekeiviai laukia, kada galės įsikurti naujame pastate. Pardavėjai džiaugiasi, kad nebereikės kęsti šalčio, sniego ar lietaus.

Prekių nebereikės ir kasdien nukabinti, išsivežti. Viskas galės būti paliekama prekybos vietose. Nuo pašalinių prekes saugos nuleidžiamos žaliuzės.

Visas atnaujinto Naujojo turgaus vaizdas išryškės pavasarį, kai take tarp uždaro paviljono ir vasaros prekyvietės, kur galės prekiauti ūkininkai, numatytose vietose bus pasodinti medžiai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė.

Darbus atliekantis rangovas – įmonė "Konsolė" jau pradėjo antrą rekonstrukcijos etapą. Jo metu bus sutvarkyta visa aplinka iki pat Taikos prospekto.

Aplinką čia papuoš laikrodžio bokštas.

Ateityje norima atnaujinti ir daržovių, žuvies, mėsos paviljonus, automobilių stovėjimo aikštelę.NAUJAUSI KOMENTARAI

To LZukui Ivanovičiui

To LZukui Ivanovičiui portretas
Prie Nepriklausomos Lietuvos be ruselio valdovo apsiėjom ir toliau BŪTUMĖM išgyvenę, bet... čia atėjo išvaduotojas-vadovas, načialnikas-komandyrius, t.y. žmonės be TĖVYNĖS. Kitatautis iš rusyno važiavo geresnio gyvenimo ieškodamas, o ne iš didelio noro padėti. Ir be ruselio načialnyko jūrų žvejyba būtų apsiėjus, nepamainomų NĖRA.

LZ

LZ portretas
Na, pagal minčių dėstymą, tai ne aš, o tamsta, bukas. Jei gyvenot su kokiu "frontoviku", tai dar - ne visi rusai. Taip apie lietuvius-policajus irgi galima prirašyti visokio š...Iki revoliucijos ir Lietuvoj visi pas ponus dirbo...O kad Klaipėdoje daug kitataučių buvo, tai jiems tik didelis ačiū: Klaipėda buvo nuniokota, kas ją atstatytų, lietuviai? Tai ir privažiavo savanoriu. Jie ne ne kažkokiom gerom sąlygom čia gyveno. Na, ir jūrų žvejybą pradėjo vystyti. O ką, gal lietuviai būtų dirbę tokiame dideliame laivyne? Matau, koks dabar "didelis" tas Lietuvo laivynas.

Ok

Ok portretas
Uzdraust kilpas.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių