Uostamiestyje siautėjusios grupuotės nariai stos prieš teismą

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje šeši 20–26 metų uostamiesčio gyventojai kaltinami pasikėsinę sunkiai sutrikdyti dviejų asmenų sveikatą. Teismui perduotoje byloje du šios grupės nariai bus teisiami ir dėl turto pagrobimo panaudojus šaunamąjį ginklą, kai kuriems iš jų pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu šaudmenų, neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais bei neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Tyrimo duomenimis, 2020 metų birželį visi šeši kaltinamieji, galimai veikdami bendrininkų grupėje, dėl asmeninių nesutarimų siekė atkeršyti dviem asmenims ir pasikėsino sunkiai sutrikdyti jų sveikatą. Įtariama, kad trokšdami keršto jie savo aukų ieškojo automobiliu važinėdami po Klaipėdos miestą. Surinkta duomenų, kad kaltinamieji galiausiai surado nukentėjusiuosius ir juos užpuolė. Tąkart užpultiems jaunuoliams pavyko pasipriešinti ir užpuolikai buvo priversti bėgti iš nusikaltimo vietos. Tačiau tyrimo metu surinktų duomenų visuma atskleidė, kad kaltinamieji galimai tęsė savo nusikalstamą planą ir po kelių valandų antrą kartą suorganizavo susitikimą su tais pačiais klaipėdiečiais. Tyrimo duomenimis, kaltinamieji į antrą susitikimą su savimi galimai atsigabeno ir ginklų – mačetę, kirvį, peilį bei kt. Kaltinamiesiems nepavyko įgyvendinti nusikalstamo sumanymo, nes policijos pareigūnams operatyviai sureagavus į gautą informaciją apie rengiamą užpuolimą, kaltinamieji buvo sulaikyti, teigiama Generalinės prokuratūros pranešime.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad du šios bendrininkų grupės nariai dar 2019 metų spalį Klaipėdoje kirviu bei šaunamuoju ginklu galimai užpuolė ir apiplėšė kitą asmenį. Nukentėjusiajam buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata bei padaryta 260 eurų turtinė žala. Manoma, kad šį nusikaltimą kaltinamieji galėjo įvykdyti kartu su dviem asmenimis, kurių atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai atskirti.

Tyrimo metu kaltinamųjų namuose buvo atliktos kratos. Vieno jų bute rasta 414 vnt. neteisėtai laikomų šaudmenų ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų (kanapių, bromazepamo). Kito kaltinamojo namuose rasta 96 vienetai šaudmenų, neteisėtai laikomi nešaunamieji ginklai – kastetas ir peilis-kastetas bei nedidelis kiekis narkotinės medžiagos – kanapių. Trečiasis kaltinamasis savo namuose neteisėtai laikė beveik 19 gramų kokaino.

Byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Generalinė prokuratūra primena, kad Baudžiamasis kodeksas tam, kas dėl savanaudiškų paskatų sunkiai sužalojo ar susargdino du ar daugiau žmonių, numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki dvylikos metų. Už apiplėšimą panaudojus šaunamąjį ginklą, dalyvaujant organizuotoje grupėje, asmenys gali būti baudžiami laisvės atėmimu nuo dvejų iki dešimties metų. Tas, kas neturėdamas leidimo laikė didelį kiekį šaudmenų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų, o už neteisėtą nešaunamojo ginklo įgijimą – bauda arba areštu. Asmenys, neteisėtai laikę narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdami tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, griežčiausiai baudžiami laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tie, kas neteisėtai laikė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, baudžiami viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Itarus

Itarus portretas
Ar ne "laisvieciai"? Pagal viska, tai taip.

tonfa

tonfa portretas
kada bus grąžinta mirties bausmė
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių