Svetimos pamokos nejaudina

Girti vairuotojai nesidrovi internete dalytis žiniomis apie policijos reidus. Kalbinami pareigūnai mano, kad bausmės vairuojantiems girtuokliams yra labai griežtos, bet jei ir jos nedaro poveikio, galbūt reikėtų stiprinti prevenciją.

Buvo smarkiai apgirtę

Kai kurios vairavimo mokyklos dar prieš gerą dešimtmetį mokymo kursą baigdavo dokumentinio filmo peržiūra.

Jo metu būdavo rodomos žiauriausių avarijų pasekmės.

Kai kurios jautresnės moterys po tokios paskutinės pamokos ilgą laiką bijodavo vairuoti, o matyti vaizdai tapdavo veiksminga psichologine priemone, verčiančia pradedančius vairuotojus griežtai laikytis taisyklių.

Pastaruoju metu, ko gero, vis dažniau tausojami vairavimo mokyklų klientai, patirties neturinčiųjų stengiamasi netraumuoti, todėl dažnai tarp pagautų girtų vairuotojų būna nemažai jaunų asmenų.

Apie tai byloja ir šio savaitgalio statistika.

Pirmadienį, apie 0.30 val., uostamiestyje Mogiliovo ir Kuncų g. sankryžoje pareigūnai sustabdė automobilį "Volkswagen Passat". Jį vairavo 37-erių girtas vyras. Alkoholio matuokliu nustatyta, kad jis buvo vidutiniškai apgirtęs (1,95 prom.).

Sekmadienio naktį, apie 1 val., Plungėje, Stoties gatvėje, 39 m. visiškai girtas vyras (2,36 prom.) pagautas vairuojantis "Audi A6".

Šeštadienio vakarą, apie 19.30 val., uostamiesčio Baltijos prospekte, patikrinę 30 metų vyro, vairavusio "Volkswagen Passat", blaivumą, pareigūnai užfiksavo sunkų girtumą – 2,53 prom.

Vėlų penktadienio vakarą, prieš 23 val., Klaipėdoje, Naujojoje Uosto gatvėje, reido metu pareigūnai sustabdė automobilį "Jaguar", kurį vairavo 45 metų vyras. Alkoholio matuoklis parodė 2,33 prom.

Po kelių minučių vyras buvo paprašytas papūsti į alkoholio matuoklį dar kartą. Matuoklio parodymai padidėjo – 2,71 prom.

Visi šie vyrai pabuvojo areštinėje, jų laukia tūkstantinės baudos, jie neteks teisės vairuoti ne mažiau nei metus.

Be to, bus konfiskuoti jei ne automobiliai, kuriuos jie vairavo būdami girti, tai ių transporto priemonių vertės turtas.

Tokios sankcijos šiems vyrams nebuvo naujiena, bet jų tai neišgąsdino. Nors jautėsi girti, jie vis tiek sėdo prie vairo.

Pasitikėjo savo mašina

Visų jų mąstymas buvo toks pat, kaip 55 metų Kretingos rajono gyventojo, kuris šiemet sausio 26-ąją sutiko du jaunus vietinius, o šie paprašė juos nuvežti į Kretingą. Vaikinai tikino norintys iš kažko atsiimti skolą.

Suaugęs vyras pavežė jaunuolius, matė, kaip jie atsinešė narkotikų, pats girtavo ir visi tą dieną važiavę šio vyro automobiliu BMW 330 tai žinojo.

Buvo jau gerokai po 17 val., kai ekipažas pajudėjo iš Kretingos.

Jau buvo tamsu, slidu, bet BMW vairuotojas spaudė kiek galėdamas, mašinos greitis užmiesčio keliuose gerokai viršijo 100 kilometrų per valandą.

Vėliau vairuotojas prisipažino, kad buvo neblaivus, kad smarkiai viršijo greitį, bet tikėjo savo galinga mašina, jos padangomis ir savo jėgomis.

Mašina lūžo pusiau

Tačiau tos dienos kelionei nebuvo lemta baigtis laimingai. Ties Padvarių kaimu kažkas atsitiko. Automobilį vairavęs vyras pasakojo, kad mašina pradėjo slysti, o kai jis atsipeikėjo, buvo kažkokios sodybos kieme.

Automobilį vairavęs vyras pasakojo, kad mašina pradėjo slysti, o kai jis atsipeikėjo, buvo kažkokios sodybos kieme.

Jį judino nepažįstamas žmogus, klausė, ar gyvas.

Aplinkui buvo tamsu, mašina virtusi metalo laužo krūva.

Vairuotojas sunkiai išlipo ir pamatė, kad jo automobilis, kuriuo taip didžiavosi, lūžo pusiau.

Vairuotojas šlitinėjo aplink savo metalo laužą ir nesuprato, kas atsitiko.

Abu jo jauni 25 ir 18 metų bendrakeleiviai tada dar buvo gyvi, bet netekę sąmonės. Jie buvo įkalinti sumaitotoje mašinoje.

Pasirodo, slidžiame kelyje didžiuliu greičiu lekiančią mašiną sumėtė, ji nuskriejo nuo kelio, apsivertė ir rėžėsi į seną medį.

Abu vaikinai mirė. Vairuotojas nukentėjo nesmarkiai.

Po avarijos matydavo girtą

Vėliau konstatuota, kad vairuotojas buvo neblaivus, jis pats prisipažino tądien gėręs dukart. Tyrimai parodė, kad jo kraujyje rasta 1.29 prom. alkoholio.

Šio vyro laukia teismas.

Vietos gyventojus po avarijos šiurpino jos kaltininko elgesys. Kelias savaites iš eilės žmonės jį matydavo kiekvieną dieną girtą.

Vietos gyventojus po avarijos šiurpino jos kaltininko elgesys. Kelias savaites iš eilės žmonės jį matydavo kiekvieną dieną girtą.

Vėliau ne kartą pastebėjo vairuojantį automobilį. Kaimo gyventojai stebėjo situaciją ir skundė dvi gyvybes pražudžiusį vyrą teisėsaugos institucijoms.

Žuvusių vaikinų tėvai laukė vairuotojo atgailos. Jie tikėjosi, kad vyras ne tik materialiai padės nelaimės ištiktoms šeimoms, bet ir ateis atsiprašyti.

Posėdį atidėjo

Kalbinami pareigūnų žuvusiųjų tėvai pasakojo apie keistą brandaus amžiaus vyro draugystę su itin jaunais vaikinais, bet tada jie neįtarė, kad nieko gero iš jos neišeis.

Ne kartą teistas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse avarijos kaltininkas jau turėjo stoti prieš teismą, bet, lyg tyčia, tą dieną jam buvo suplanuota operacija. Todėl atpildo diena atitolo.

Pirmasis teismo posėdis Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose atidėtas šio mėnesio pabaigai.

Ko gero, ne vienas girtas nutvertas vairuotojas galvoja, kad jam taip nebūtų atsitikę, kad jis būtų kontroliavęs situaciją.

Pareigūnai mano kitaip. Kiekvienas sulaikytas neblaivus vairuojantis žmogus turėtų dar ir padėkoti policininkams už tai, kad apsaugojo jį ir aplinkinius nuo nelaimės.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Tuos psl kur skelbiama info kur reidai pranešt, blokuot, o ne ignoruot. Nematau jokios logikos, tik skystapročiai gali dalintis kur reidai. Jei esi blaivas, tvarkingas vairuotojas, ko bijot tos policijos? Nesuprantu

Petras

Petras portretas
Baudos, kad ir kokios didelės, jų negąsdina. Kodėl? Ogi todėl, kad juos reikia gydyti. Šitiems žmonėms būtina psichologinė - psichiatrinė pagalba.

2008 m.

2008 m. portretas
Svedijoje sulaike, mano pazystama Algi, vairuojant neblaivu. Kaip jis pats pasakojo, nuveze jy i artimiausia laisves atemimo ystaiga triem menesiams, ateme teises 5m. Ir jokiu tyrimu, laidavimu, advokatu, teismu. Gal ir Lietuvoje reiketu prie tokio modelio eiti. Nes ir dideles baudos nebegelbsti
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių