Senoliai tapo geidžiamiausiu sukčių taikiniu: ragina neįsileisti į namus

Pažeidžiamiausia koronaviruso akivaizdoje Lietuvos gyventojų dalis – pensininkai – tapo ir nusikaltėlių labiausiai ieškoma ir mulkinama visuomenės grupe. Sukčiai šiomis dienomis – itin aktyvūs, jie bando brautis į senolių namus.

Antradienį 70-metei palangiškei paskambinęs nepažįstamasis pasisiūlė ištirti pašnekovę dėl koronaviruso. Moteris suprato, kad tai gali būti suktybė ir nutraukė pokalbį. Taip Palangoje nusikaltėlis liko be grobio.

Sukčiai lankėsi ir Skuode bei Plungėje. Vienu atveju jiems pavyko pasipelnyti daugiau nei šešiais tūkstančiais eurų.

Antradienį taip pat 70-mečiam skuodiškiui paskambino pareigūnu prisistatęs vyras ir pareiškė, kad ateis į namus patikrinti neva pensininko turimų padirbtų pinigų.

Netrukus į skuodiškio namus atėjo apie 30-35 metų nepažįstamasis ir pareikalavo pateikti kupiūras. Sukčius, matyt, nesitikėjo, kad sulauks pasipriešinimo.

Tarp apgaviko ir aukos kilo konfliktas, galbūt atėjūnas pajuto grėsmę ir baiminosi, kad vyras jį suraitys, todėl papurškė namo šeimininkui į akis ašarinių dujų ir pabėgo nieko nepešęs.

Plungėje sukčius nusprendė apgauti 87 metų moterį.

Jis pasisakė, kad yra elektros tinklų darbuotojas ir įtikino senolę turintis patikrinti pinigus. Pensininkė padavė atėjūnui visas savo santaupas – 6,4 tūkst. eurų.

Toliau viskas vyko pagal seną schemą – sukčius paprašė asmens tapatybės dokumento esą poėmio protokolui surašyti. Kol šeimininkė ieškojo paso, apgavikas dingo su jos pinigais.

Pareigūnai pradėjo sukčiavimo tyrimus ir kreipėsi į visuomenę, prašydami įtikinti pagyvenusius Lietuvos žmones netikėti jokiais sanitarinės būsto būklės tikrintojais, koronaviruso diagnozuotojais, netikrų pinigų ar banko operacijų tyrėjais.

Policija primygtinai pataria neatidaryti durų nepažįstamiems asmenims. Kai į namus atvyksta kokių nors įstaigų darbuotojais prisistatantys asmenys, būtinai reikalauti parodyti darbo pažymėjimą. Jeigu kyla bent menkiausias įtarimas, kad skambina ar įsileisti prašo kėslų sukčiauti turintis asmuo, nedelsiant skambinti į numeriu 112.NAUJAUSI KOMENTARAI

Psichol.

Psichol. portretas
Durna boba visai ,ateis matai ja tikrinti i namus del koronos.Virusas išrastas išnuodyti visus ligonius, senus leisgyvius,populiacijai sumazinti.Ja matai patikrinti atejo.O atejo ne is toli, tas kas pažįsta, vieni kitiem pasako kur kas gyvena ir "tikrina".....

Pensininkas

Pensininkas portretas
Jeigu tvarkos niekas nedaro ,reikia patiems vienytis ir daryti tvarką.Dabartiniai pensininkai ne kvaili ir nepasitiki niekuo.Nebent turintys sveikatos problemų. Praėjo laikai kaip pensininkas išsižiojęs buvo,dabar karingi ir ne visi seni vaikšto tuščiomis rankomis.Turi kuo atsiginti taip kad būkite atsargūs.

Hana

Hana portretas
Tai todėl ,kad patys policininkai duoda duomenis ir po to dalinasi ,todėl ir negaudo ir vyksta vagystės ,kokia tvarka toks ir atsakas,reikia patiems dalbasinti nusikaltėlius pagavai ir iškart uzdubasinti
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių