Pereiti į pagrindinį turinį

Pasisavino svetimus eurus: senolis banko sąskaitoje pasigedo 300 eurų

2020-12-09 14:32

Bankomatai kartais iškrečia netikėtų pokštų, neretai patys naudotojai būna nepakankamai atidūs, todėl ir patiria nuostolių. Kaip tai atsitiko pagyvenusiam klaipėdiečiui, dar aiškinsis policininkai.

Painiava: skirtingų bankų bankomatai veikia nevienodai: vieni pirma atiduoda kortelę ir tik tada pinigus, kiti – priešingai.
Painiava: skirtingų bankų bankomatai veikia nevienodai: vieni pirma atiduoda kortelę ir tik tada pinigus, kiti – priešingai. / Vytauto Petriko nuotr.

Antradienį į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi 83 m. vyras. Jis pranešė savo banko sąskaitoje pasigedęs 300 eurų.

Pasirodo, dar lapkričio 18 d. senolis bandė bankomate iš savo sąskaitos pasiimti šią sumą pinigų.

Tada pensininkui pasirodė, kad bankomatas nesuveikė. Po to, kai jis suspaudė reikiamus mygtukus, pinigai jam esą nebuvo išduoti.

Žmogus tiesiog pasiėmė kortelę ir, įsitikinęs, kad pinigai liko jo sąskaitoje, parėjo namo.

Tik gruodžio 8-ąją banke jis sužinojo, kad tąkart pinigai buvo nuimti. Veikiausiai juos paėmė kažkoks kitas asmuo ir nepasivargino paieškoti tikrojo eurų savininko.

Policininkai pradėjo vagystės ikiteisminį tyrimą.

Bankomatai turi vaizdo kameras, kuriomis fiksuojamas kiekvienas jais pasinaudojantis žmogus. Kartais būna, kad žmogus pasiima banko kortelę, o pinigus tiesiog pamiršta.

Arba bankomatas suveikia lėčiau. Nesulaukęs pinigų asmuo nueina, o kitas juos pasisavina.

Jeigu kas nors pasiima ne jam priklausančius pinigus, yra laikomas vagimi.

Sąžininga būtų apie bankomato darbo nesklandumus pranešti telefonu.

Policininkai tikina, kad, net nežinodamas, kieno yra bankomate palikti pinigai, žmogus neturėtų jais pasinaudoti, visada yra galimybė pranešti apie radinį ir pabandyti rasti tikrąjį savininką.

Policijos pareigūnai dažnai prašo visuomenės pagalbos atpažįstant bankomato kameromis užfiksuotus žmones.

Gali būti, kad ir šįkart bus pasielgta taip pat.