Nuteisti šeši namo padegimą Kretingoje organizavę ir draudimo išmoką bandę gauti asmenys

  • Teksto dydis:

Klaipėdos apylinkės teismas nuteisė šešis asmenis, kurie Kretingoje padegė pastatą ir bandė apgaule įgyti daugiau nei 42 tūkst. eurų siekiančią draudimo išmoką.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, byloje nuteisti visi šeši kaltinamieji, kaip veikę bendrininkų grupėje ir nusikaltimą padarę visuotinai pavojingu būdu. 

Bylos duomenimis, Kretingos rajono gyventoja A. R., ketindama apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, organizavo vieno Kretingoje esančio pastato padegimą. Į šio nusikalstamo plano įgyvendinimą buvo įtraukti dar penki Klaipėdoje bei jos rajone gyvenantys vyrai.

Už sugadintą turtą draudimo išmoką planavusi gauti moteris kreipėsi į V. R. ir už piniginį atlygį paprašė jo surasti asmenis, kurie sutiktų padegti nurodytą namą. Padėti įgyvendinti šią nusikalstamą veiką už 3 tūkst. eurų sutiko V. R. pažįstamas J. B. Pastarasis, sutikdamas prisidėti, kreipėsi į K. B., kuriam už padegėjų suradimą pažadėjo sumokėti tūkstantį eurų.

Pastarasis susitarė su Ž. V. bei T. A., jog šie padegs nurodytą namą.

Vykdydami K. B. nurodymus, 2020 metų balandžio 3 dienos vakarą Ž. V. ir T. A. nuvyko nurodytu adresu Kretingoje, per rūsio duris pateko į namo vidų, atsineštu benzinu aplaistė namo grindis ir jas padegė. Gaisrą sukelti bandę vyrai nusikalstamos veikos nebaigė, nes gaisro židiniai name užgeso.

V. R., pagrasinęs Ž. V. ir T. A, jog šie žadėto atlygio negaus, nurodė jiems dar kartą grįžti į minėtą namą ir įvykdyti susitarimą. Po kelių dienų į tą patį namą grįžę padegėjai benzinu aplaistė visuose namo aukštuose buvusius baldus, kiliminę grindų dangą, kitus namų apyvokos daiktus ir juos padegė.

Taip visuotinai pavojingu būdu buvo sugadintas daugiau nei 41 tūkst. eurų siekiantis turtas ir apgaule iš draudimo kompanijos bandyta įgyti 42 tūkst. eurų išmoka.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apylinkės teismas antradienį praeityje teistą A. R. pripažino kalta dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo ir sukčiavimo. Nuteistajai paskirta subendrinta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė, nustatant nedelsiant atlikti pusės metų laisvės atėmimo dalį, o po jos atlikimo, bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams.

V. R. teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. Teismo sprendimu, jis taip pat privalės nedelsiant atlikti pusės metų laisvės atėmimo dalį, o po jos atlikimo, bausmės vykdymas jam taip pat bus atidėtas dvejiems metams.

Šiuo nuosprendžiu J. B. teismas skyrė subendrintą 60 parų arešto bausmę. Jam paskirtos bausmės vykdymas atidėtas šešiems mėnesiams, tačiau teismas jam visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį paskyrė intensyvią priežiūrą su įpareigojimais.

Praeityje ne kartą teistam K. B. skirta subendrinta 90 parų arešto bausmė. Ž. V. paskirta bausmė buvo subendrinta su ankstesnių teismų paskirtomis bausmėmis ir jam paskirta 12 metų nelaisvės. Iš jo kaip nusikalstamos veikos rezultatas konfiskuoti 400 eurų.

Anksčiau teistam T. A. Klaipėdos apylinkės teismas paskyrė subendrintą dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę, konfiskavo iš nusikalstamos veikos gautus šimtą eurų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gaisrininkas

Gaisrininkas portretas
Vargsai liumpenai...Ka bobule pati negalejo padegti?

bausmės vykdymas jam taip pat bus atidėtas dvejiems metams

bausmės vykdymas jam taip pat bus atidėtas dvejiems metams   portretas
siulau tuos 2 skirtus ir atidetus metus, isnaudoti darbui prie miesto aplinkos tvarkymo. Bent isluos saligatvius....

o kiek nenuteistų,

o kiek nenuteistų, portretas
nidiškiai iki šiandien juokiasi prisiminę kelių pagarsėjusių vietinių klounų bandymus pakartotį tokius fokusus, kuriuos sutrukdė nelaiku viduryje nakties pasisioti atsikėlęs kaimynas
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių