Koronavirusas pasiglemžė Klaipėdos mediko gyvybę

 • Teksto dydis:

Medikų bendruomenėje – dar viena netektis, trečiadienį pranešta, kad klastingasis koronavirusas nusinešė dar vieno gydytojo gyvybę.

67-uosius metus ėjęs Valdas Kuolas buvo Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojas gastroenetrologas.

Apie skaudžią netektį pranešta Klaipėdos jūrininkų ligoninės „Facebook“ paskyroje.

„Su giliu liūdesiu pranešame, kad vėlų 2021 metų sausio 12-osios vakarą netekome kolegos, gydytojo Valdo Kuolo. Kovojęs dėl kitų gyvybių, savąją kovą jis, deja, pralaimėjo. Klastingasis koronavirusas kolegą pasiglemžė nesuteikęs vilties ar bent menkiausių šansų išlaikyti gyvybės siūlą savo rankose.

Todėl šiandien ligoninėje žvakės degė ne tik Sausio 13-osios aukoms, bet ir mūsų gydytojui atminti. Iš Zarasų kilęs Valdas visą savo darbinę karjerą siejo su mūsų ligonine. O ji truko 40 metų.

Po studijų Kauno medicinos institute Valdas daugiau nei dešimtmetį dirbo laivo gydytoju, baigė laivo gydytojo internatūrą. Vėliau, baigęs klinikinę ordinatūrą, grįžo dirbti gydytoju į Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių, vėliau – gydytoju gastroenterologu diagnostikos skyriuose.

Sukaupęs didžiulę patirtį dirbdamas laivo gydytoju, Valdas aktyviai prisidėjo steigiant ligoninėje Jūros medicinos poskyrį, beveik 20 metų buvo jūrininkų medicininės komisijos pirmininku, kol pernai pats atsisakė šių pareigų.

Principingas ir reiklus kolegoms, smulkmeniškas ir nepaprastai mylintis pacientus. Neskaičiuojantis darbo valandų, savaitgalių. Visada dėmesingas, susikaupęs, puikios atminties, net be įrašų medicinos dokumentuose prisimenantis pacientų ligas bei jų eigą. Gal todėl, kartą pas jį patekę pacientai, norėdavo gydytis tik pas šį profesionalą. Pacientai jo ieškodavo ir Valdas neatsakydavo nė vienam. Tad konsultacijas telefonu pacientams gydytojas geranoriškai teikdavo dar tais laikais, kai niekas nežinojo, kas yra COVID-19 ir karantinas.

Gydytojo profesionalumas ne kartą buvo įvertintas ne tik ligoninės vadovo, bet ir Sveikatos apsaugos ministro padėkomis.

Tai buvo gilus žmogus, tam ką daro atsiduodantis maksimaliai. Domėjosi sportu ir buvo aistringas krepšinio sirgalius, lankydavosi varžybose, žinojo ne tik mūsų šalies klubus ir žvaigždes.

Tačiau didžioji jo aistra buvo istorija, ypač Lietuvos. Kolegoms jis buvo tarsi gyvoji enciklopedija. Pakalbintas jis atverdavo ištisus žinių lobynus.

„Neskubėkite gyventi“, – sakydavo jis savo kolegoms, iš vakaro perstumiantiems sieninio kalendoriaus žymeklį rytdienos data. Deja, bet 67-uosius ėjusio Valdo kalendoriuje daugiau dienų nebebus. Nuoširdžiausią užuojautą reiškiame jo šeimai – žmonai, dukrai ir dviem anūkėliams, kuriuos kolega taip mylėjo. Valdas visada išliks mūsų širdyse ir atmintyje“, – rašoma viešame įraše.

Primename, kad tai jau trečioji mediko mirtis nuo COVID-19 ligos, apie kurią pranešta šią savaitę.

Sausio 8 dieną nuo koronaviruso mirė gydytojas Narimantas Balčiūnas. Tai pranešė Lietuvos ultragarso asociacija.

Sausio 10 dieną po klastingos ligos mirė Respublikinės Panevėžio ligoninės Urologijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Regina Gaižutienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kis

Kis portretas
Menuo ,kai kariauju su sia klastinga liga.Nuosirdziai patariu,kas mylite save,artimuosius,nejuokaukite tai maciau ir iki siol zinau kas ir po kiek.Patikekite,kad vyresnio amziaus be stiprios imunines,net ir stiprius vyriokus po sirgimo jegos iilgai negrizta.

Vilija

Vilija portretas
Tai gydytojas iš didžiosios raidės ,tokių daugiau nėra visame pasaulyje .Su Dievu GYDYTOJAU

jo

jo portretas
uzuojauta artimiesiems,tai buvo didis zmogus
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių