„Klaipėdos medienos“ direktorius: sprogimo įmonėje priežastis vis dar nežinoma

Įmonės „Klaipėdos mediena“ direktorius Nikolajus Ivanovas sako, kad gamykloje įvykusio sprogimo priežastys kol kas nėra aiškios. Jo teigimu, visa gamybinė veikla sustabdyta.

Apie 12.40 val. įvyko sprogimas. Kaip tik leidausi laiptais iš trečio aukšto į antrą ir pamačiau, kad viena siena subyrėjo dėl didžiulio sprogimo bangos. Ėmėmės priemonių evakuoti visus žmones, iškvietėme gaisrininkus ir visiems uždraudėme eiti į pastatą. Evakuavome ir baldų gamybą, ir kitas gamybas, suskaičiavome darbuotojus ir iškvietėme greitąją pagalbą. Šiuo metu (į ligoninę – ELTA) yra išvežti 8 darbuotojai. Dviem iš jų yra sunkesnės pasekmės. Daugiau pakomentuoti negaliu“, – situaciją Klaipėdos miesto savivaldybės sukviestame ekstremalių situacijų komisijos posėdyje komentavo N. Ivanovas.

„Klaipėdos medienos“ direktoriaus teigimu, nė vienas iš sprogimo metu dirbusių darbuotojų negalėjo įvardinti galimos jo priežasties.

„Dėl priežasties labai sudėtinga pakomentuoti, nes apklausus visus darbuotojus, kurie šioje pamainoje dirbo, nė vienas negalėjo suprantamai paaiškinti, iš kur kilo (sprogimas – ELTA), visi įrengimai veikė normaliu režimu. Dabar, kadangi viena betoninė siena yra avarinės būklės, yra draudžiama įeiti į pastatą apžiūrėti įvykio vietos“, – sakė jis.

 

 

Anot N. Ivanovo, kol kas visa gamybinė veikla sustabdyta.

Dėl pačios situacijos esame pradėję ikiteisminį tyrimą.

„Šiuo metu visa veikla sustabdyta visose gamybose. Rytoj, 8 val., renkamės ir po to bus sudaryta komisija, ištirsime tą įvykį. Pirmiausia gamyba, kurią ketiname paleisti, bus baldų gamyba“, – teigė jis.

N. Ivanovas taip pat pažymi, kad sprogimo metu į aplinką patekę dūmai yra nekenksmingi žmogaus sveikatai.

„Šiek tiek buvo dūmų, degimo, bet tikrai nedidelis kiekis. O (užterštas – ELTA) vanduo irgi yra suvaldytas, yra ištrauktas, viskas mūsų rezervuaruose. Dūmai yra nenuodingos konsistencijos, medienos degimo produktas“, – tikino jis.

Tuo tarpu „Klaipėdos medienos“ direktorius pabrėžė, kad „įmonė kompensuos visas gydymo išlaidas kiek jų bus.“

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadas Marius Garbenis sakė, kad šiuo metu paskelbta įvykio lokalizacija.

„Įvykio lokalizacija yra paskelbta. Tai reiškia, kad įvykis nebeplinta ir mums visiškai pakanka pajėgų ir priemonių iki galo likviduoti šitą įvykį. (Darbus – ELTA) apsunkino tai, kad konstrukcijos buvo pažeistos. Konstrukcijos nestabilios ir jos bet kada gali nugriūti, todėl ugniagesius siųsti ant stogo ar ant atskirų stogo konstrukcijų tapo pavojinga ir reikalinga buvo atlikti visus gesinimo likvidavimo darbus nuo keltuvų arba iš išorės“, – sakė M. Garbenis.

Jo teigimu, darbus sunkino ir gamtinės sąlygos.

„Šiandien vėjas gana didelis ir į tam tikrus atskirus židinius vis įpūsdavo liepsnos. Incidentas neeilinis, nes nors griūtys pasitaiko, tačiau tokio masto griūtys yra nemažos, plius – blogiausia, kad nukenčia žmonės. Tikėkimės, kad žmonės išgyvens, o mes budėsime įvykio vietoje ir išvyksime tik tada, kai įsitikinsime, kad incidentas likviduotas“, – sakė M. Garbenis.

„Dabar paskelbta gaisro lokalizacija, kai bus paskelbta likvidacija, prasidės baigiamieji darbai“, – nurodė Klaipėdos apskrities ugniagesių vadas.

Jo teigimu, vėliau bus kviečiami Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Gaisrinių tyrimų centro specialistai, kurie vertins incidento kilimo priežastis.

Policijos atstovas Ramūnas Šideikis teigė, kad dėl įmonėje įvykusio sprogimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Gavome pranešimą apie sprogimą, mūsų pareigūnai sureagavo, apie 4 ekipažai nuvyko į įvykio vietą ir padėjo gabenti nukentėjusiuosius į gydymo įstaigą. Dėl pačios situacijos esame pradėję ikiteisminį tyrimą. Kada tik galėsime patekti į teritoriją, kada gausime leidimą iš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, tada atliksime kitus procesinius veiksmus ir tyrimą“, – sakė jis.

R. Šideikis pažymėjo, kad šiuo metu siekiama užtikrinti, kad į įvykio vietą nepatektų pašaliniai asmenys.

„Svarbiausia dabar užtikrinti, kad į įvykio vietą niekas nepatektų. Bendravome su įmonės atsakingais asmenimis, visą teritoriją apsaugo „G-force“ įmonė. Taip pat esame numatę prie įvykio vietos budėti iki rytojaus“, – teigė jis.

Pranešimą, kad Liepų g. įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega pastatas, gavo Bendrasis pagalbos centras.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos, Kretingos r. sav. ir Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Čerlis

Čerlis portretas
Kad nepirma karta ten buvo problema su tuo kaminu su nuorinimo sistema praeita vasara irgi kažkas buvo incidentas ,

Puikia proga;-))))

Puikia proga;-)))) portretas
Trirublinis islindo, lietuviskai ismok rasyti , "puikia proga",ne ginklu gi sandelis sprogo, gru tu fufaike;-)))

MANOMA, JOG TAI PETROVO & BAŠIROVO DARBELIAI

MANOMA, JOG TAI PETROVO & BAŠIROVO DARBELIAI portretas
Po kokių 3-4 metų paaiškės, jei pindosų bus neliepta kitaip
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių