Klaipėdoje namus pardavinėjusi įmonė ir jos vadovas bus teisiami dėl mokesčių slėpimo

 • Teksto dydis:

Klaipėdoje namus stačiusi ir pardavinėjusi bendrovė bei jos vadovas bus teisiami dėl mokesčių slėpimo, pateikiant neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ar turtą, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Pasak tarnybos, įmonės direktorius ketino nuslėpti daugiau kaip 207 tūkst. eurų mokesčių, pateikdamas netikslias deklaracijas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, uostamiestyje įsikūrusi bendrovė statė ir pardavinėjo dvibučius namus vaizdingoje vietoje.

Keliais etapais statyti namai pirkėjams buvo parduodami rinkos kaina, tačiau įmonės vadovas, manoma, nusprendė nemokėti privalomų mokesčių valstybei.

Bendradarbiaudami su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistais FNTT pareigūnai nustatė, kad per 2019 metus gyventojams buvo parduota 14 butų, už kuriuos įmonė gavo beveik 1 mln. eurų pajamų.

Tačiau visai kitokie skaičiai atsispindėjo įmonės apskaitoje, direktorius nedeklaravo gautų pajamų už parduotą nekilnojamąjį turtą, o į deklaracijas įrašė kitokius duomenis ir pateikė valstybės institucijoms.

Atliekant ikiteisminį tyrimą įtarimai dėl neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo buvo pareikšti tiek bendrovei, tiek jos direktoriui.

Nors direktorius savanoriškai atlygino didžiąją dalį valstybei padarytos žalos – per 163 tūkst. eurų, tyrimui vadovavusios Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Saulės Pučkienės sprendimu byla buvo perduota teismui.

Tyrimo metu laikinai apribotos nuosavybės teisės turtui, kurio vertė siekia daugiau kaip 73 tūkst. eurų. Civilinį ieškinį šioje byloje yra pareiškusi VMI, jo suma siekia beveik 44 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vladas

Vladas portretas
Bereikalingi straipsniai,kuriuose nenurodomi įmonės pavadinimai. Taip slepiami aferistai, kad toliau galėtų mulkinti valstybę ir žmones

As

As portretas
Menu , turėjome konfliktą su klientu dėl bute atliktų elektros darbų. Tuomet išėjo kažkoks straipsnis panašus į šį. Ir tai buvo puiki proga kerštui. Su vardais, įmonės pavadinimu, klientas rašė savo individualią nuomonę, kurios kita šalis net apginti negali. Tiesiog bjaurios jo prielaidos. Įmonės reputacija suteršta. Klientas patenkintas keršto akcija. Kaip apsiginti įmonei? Klaipėdos dienraščio redakcija, neatsako už komentatorių komentarus. O komentatorius jaučiasi nebaudžiamas. Nepatiko tinko kokybė- sukčius, nepatiko kainodara- vagis, viena ausim girdėjo, kad kaimynui padarė nuolaidą, o jam ne - mokesčius slepia. Taip neturėtų būti. Jei į viešą erdvę metami kaltinimai su įmonės pavadinimais, kaltinimai kurie gali suteršti įmonės reputaciją, turi būti ir atsakomybė.

Klaipedietis

Klaipedietis portretas
Visi jie tokie. Jei verslininkas, reiskia zulikas. Nes gi taip iskiepyta.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių