Ilgasis savaitgalis uostamiesčio ugniagesiams buvo darbingas: ugnis niokojo dvejas pirtis

Nors ir griežti karantino ribojimai, žmonės jų nepaisė ir naudojosi pirtimis, dviejose jų kilo gaisrai. Gelbėtojai skubėjo ir pas į keblią padėtį patekusius žmones.

Degė pirtys

Plungės rajono ugniagesiai antradienio naktį skubėjo į Babrungėnuose esančią kaimo turizmo sodybą. Apie gaisrą joje įrengtoje pirtyje pranešta po pirmos valandos nakties.

Pasirodo, kaimo turizmo sodybos šeimininkai išvakarėse pakūrė seniai benaudotą pirtelę. Kaip vėliau jie tikino pareigūnus, pirtyje kaitinosi tik šeimos nariai.

Specialistai teigia, kad dažniausiai gaisrai kyla, kai pirtis pakuriama po ilgesnio laiko.

1.20 val. jiems teko rinkti pagalbos telefono numerį. Kai atvažiavo ugniagesiai, pirties pastatas degė atvira liepsna. Medinis dviejų aukštų statinys su poilsio kambariais antrajame aukšte ir pokylių sale pražuvo liepsnose, jo išgelbėti nepavyko.

Panašiai balandžio 4-ąją, sekmadienį, atsitiko ir Gargžduose, Smeltalės gatvėje esančioje sodyboje, pirmajame ūkinio pastato aukšte įrengtoje pirtyje. Prieš 16 valandą jos savininkai buvo priversti kviesti ugniagesius.

Šis gaisras pridarė mažiau nuostolių, nes statinys – mūrinis, o jo perdengimai – gelžbetoniniai. Ugnis nusiaubė pirties patalpą, išdegė priepirčio lubos ir durys, viduje aprūko daiktai, išdegė elektros instaliacija.

Specialistai teigia, kad dažniausiai gaisrai kyla, kai pirtis pakuriama po ilgesnio laiko.

Teko išvesti žmones

Per šventines dienas liepsnojo ir būstai bei ūkiniai pastatai. Pirmadienio popietę Šilutėje užsidegė ūkinio pastato stogas Jovarų gatvėje.

Šiferiu dengtas stogas buvo apimtas ugnies, nudegė ir jo konstrukcijos.

Ugniagesiams pavyko išsaugoti tik priblokuotąją statinio dalį.

O šeštadienį nemenką išgąstį patyrė du pagyvenę žmonės, gyvenantys Kretingoje, Vytauto gatvėje. Iš seno daugiabučio vieno aukšto su palėpe pastato veržėsi dūmai.

Ugniagesiai išvedė iš namo du garbaus amžiaus gyventojus, jie nenukentėjo.

Paaiškėjo, kad pastato stogas buvo dengtas skiedromis,o vėliau jos apdengtos skarda.

Gaisro metu apdegė apie 50 kv. metrų skiedrų stogo dangos. Namo vidaus patalpos sulietos vandeniu.

Nusirito ant bėgių

Ugniagesiams teko dirbti ir gelbėjimo darbų. Pirmadienį Klaipėdoje, Paryžiaus Komunos gatvėje, jiems teko laužtuvu atidaryti vieno buto duris. Kaimynai spėjo, kad šeimininkui atsitiko kas blogo. Nuojauta jų neapgavo, atidarę buto duris ugniagesiai į vidų įleido medikus ir policininkus.

Specialiųjų tarnybų darbuotojai konstatavo vyro mirties faktą.

Prieš pat Velykas, penktadienį, Rietavo ugniagesiai taip pat buvo paprašyti jėga įsilaužti į vieną butą. Buto šeimininkė rasta ant grindų, moteris buvo gyva, bet jos sveikata buvo sutrikusi, medikai ją skubiai išgabeno į ligoninę.

Tądien Klaipėdoje gelbėtojai vargo, kol ištraukė mažos mergaitės koją iš dviračio rato. Vaiko kojytė buvo įstrigusi tarp stipinų.

Ir vėlų penktadienio vakarą netoli Minijos gatvės ugniagesiai turėjo rimto darbo – traukinys pervažoje kliudė sunkvežimio priekabą su vežamais automobiliais. Vienas jų – visureigis nusirito ant geležinkelio bėgių. Iš automobilio išsiliejo degalai, ugniagesiams teko surinkti teršalus ir nuplauti kelio dangą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių