Dėl milijonų – galvosūkis

Noras greitai ir daug uždirbti patikint savo santaupas prekiautojams valiuta jau pusmetį stingdo kelių šimtų lietuvių kraują. Jie negali atgauti kelių dešimčių milijonų eurų ir jau pradėjo žygius į prokuratūrą, tikėdamiesi, kad teisėsaugininkai išsiaiškins, ar tai nėra afera.

Sugundė draugo pasakojimas

Prieš kelerius metus klaipėdietis Vytautas iš vieno savo bičiulio išgirdo apie galimybę gauti nemenkus pinigus, santaupų padėjus į tam tikrą užsienio valiutos prekybos bendrovę.

Draugas ne vieną kartą džiaugėsi, kad per metus nuo 10 tūkst. eurų gaudavo apie 30 proc. uždarbio.

Vytautas ne sykį pavydžiai klausėsi apie tokią nerealią galimybę uždirbti.

Bičiulis vis dėstydavo detales, sakėsi uždarbį sėkmingai pasiimdavęs ir padėdavęs dar didesnes sumas į tą pačią įmonę.

Pinigų vyras pasakodavo gaudavęs kas tris mėnesius.

Tokiu būdu praturtėti susigundė ir Vytautas. Draugas nuvedė jį pas žmogų, kuris kažkaip susijęs su įmone "Forekslitas".

"Pažinau jį, senais laikais žinojau tą žmogų kita pavarde. To susitikimo metu dar kartą susipažinome su Mariumi Kelmeliu. Apsiklausinėjome viską apie galimybę investuoti ir uždirbti. Tai buvo prieš trejus su puse metų, dar tebegyvenome su litais. Tikino, kad pinigai uždirbami perkant ir pelningai parduodant valiutą. Pradžioje padėjau porą dešimčių tūkstančių eurų, po kurio laiko atsirado daugiau pinigų. Pasitarėme su žmona ir dar padėjome. Taip per kelerius metus mano indėlis išaugo iki 160 tūkst. eurų. Viskas puikiai sekėsi beveik ketverius metus, gaudavau pelną, kompiuteryje matydavome savo indėlių judėjimo grafiką, kiek kada uždirbome pinigų", – pasakojo Vytautas.

Nuo įtarimų išpylė karštis

Praėjusią žiemą šeima statėsi namą, balandį planavo gauti 16 tūkst. eurų uždarbio nuo savo į "Forekslitą" įdėtos sumos, pinigų reikėjo statybai. Vyras parašė prašymą išduoti dalį indėlio.

Tuo metu šeima išvyko poilsiauti į Kanarų salas. Grįžę rado laišką, iš kurio aiškėjo, kad kažkas atsitiko.

Vytautas planuoto uždarbio negavo, pasipylė abejonių keliantys laiškai, pasirašyti Amerikoje gyvenančio bendrovės "Forekslitas" direktoriaus Rolando Ražausko.

Visa tai užsitęsė iki rudens. Per tą laiką Vytauto šeima gavo du tūkstančius eurų ir tūkstantį JAV dolerių, bet tai tebuvo menkniekis, palyginti su tuo, kiek pagal sutartį jis galėjo tikėtis.

Toks laiko tempimas ir vis kitos nurodomos mokėjimų sutrikimo priežastys vertė abejoti, ar iš užjūrio atsklindančios žinios yra tiesa.

Šilto ir šalto gyvenime matęs vyras piktinosi, kad neišgirdo iš bendrovės vadovo tiesos.

Vyro įsitikinimu, jei jau atsitiko nelaimė, įmonės vadovas galėtų pasidalyti bėdomis, ir ta nelaimė atrodytų paprasčiau.

Grupė likimo brolių rugpjūčio gale susitarė susitikti ir skaipu pasikalbėti su JAV esančiu bendrovės direktoriumi R.Ražausku.

Klausiau jo kalbos, o galvoje buvo vienintelė mintis – netikiu.

"Klausiau jo kalbos, o galvoje buvo vienintelė mintis – netikiu. Žmonės klausinėjo visokių dalykų – dar vis puoselėjo viltį atgauti pinigus. Aš esu matęs ir karšto, ir šalto, iškart supratau, kad reikalas baigtas. Karštis išpylė, atsigėriau vandens, vienintelė viltis buvo sužinoti, kiek mūsų pinigų belikę toje "maklėje". Tylėjau, pagaliau neiškenčiau ir išėjau. Vėliau paskambinau M.Kelmeliui, susitikome. Žmogus žyla akyse. Iš kalbos supratau, kad jis pats tapo auka, nes ir jis savo pinigų yra įkišęs į tą reikalą. Pažadėjau nueiti keliais nuo Skulptūrų parko iki savo namų, jeigu man pavyks atsiimti pinigus", – juokavo Vytautas.

Jau kreipėsi į prokurorus

Kiek tiksliai žmonių jaučiasi praradę pinigus, kol kas niekas nežino. Vytauto žiniomis, jų gali būti apie 200.

Antradienį vakare į Klaipėdos apygardos prokuratūrą kreipėsi vienas klaipėdietis dėl "Forekslitas" veiklos ir prarastų pinigų.

Tai patvirtino Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Blinstrubis.

Prokuroras nekomentavo pareiškimo, bet užsiminė, jog vien jį paskaičius aiškėja, jog tokių žmonių bus kur kas daugiau.

Klaipėdietis Vytautas turi duomenų, kad nukentėjusieji prarado apie 20 mln. eurų.

Nukentėjusieji buriasi į grupes socialiniame tinkle.

Žmonės jau buvo susirinkę advokatų kontoroje I.Kanto gatvėje, vienoje pajūrio kavinėje, taip pat brangiame restorane centrinėje miesto dalyje bei buvusio bankininko nuomojamose patalpose, degalinėje netoli Palangos.

Jie vis dar tikisi susisiekti su R.Ražausku ir išgirsti iš jo paguodžiamų žinių.

Pastaruoju metu šis užjūryje gyvenantis vyras nebeatsiliepia. Nepasiekiamas jis ir oficialiai įmonės "Forekslitas" internete nurodomu telefonu.

Ėmė paskolas, tikėjosi pelno

"Man tai nėra paskutiniai pinigai, nors nurengė labai smarkiai, bet ubagu netapau. Aš dėl to nežlugsiu. Mano dukra pavyzdį paėmė ir pati įdėjo santaupas. Teko girdėti, kad vienas žmogus iškaulijo iš uošvės pinigų ir padėjo 40 sąskaitų. Vieną sąskaitą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Girdėjau, kad kai kurie žmonės pasiėmė milžiniškas banko paskolas ir sudėjo pinigus į "Forekslitas". Žinau, kad nemažai žmonių "sumerkė" užsieniuose sunkiai uždirbtus pinigus. Visi tikėjomės smarkiai praturtėti. Dar nežinia, kaip jie suksis iš padėties ir kokių pasekmių žmonių gyvenimui turės pasiskolintų pinigų praradimas", – atviravo Vytautas.

Raštuose klientams bendrovės vadovas dėstė įdomius faktus.

"Norėdami paaiškinti susidariusią situaciją, informuojame Jus, jog atsiradę atsiskaitymų sutrikimai yra išimtinai susiję su prekybine-technine klaida, įvykusia Prancūzijos Respublikos prezidento rinkimų dieną (2017-04-23, sekmadienį), kuomet aktyvios prekybos valiutomis FOREX rinkoje metu bendrovės naudojamoje prekybinėje platformoje per klaidą buvo atidaryta didžiulė EUR\USD pozicijos kaina, kuri tuo metu rinkoje faktiškai neegzistavo..." – rašte aiškino R.Ražauskas (kalba netaisyta – D.J.).

Panašu, kad šie ir kiti vėlesniais laiškais dėstyti argumentai neįtikino pinigų neatgaunančių įmonės klientų.

Kai kurie jų jau kreipėsi į teisininkus, prašydami pagalbos, nes ketina bylinėtis.

Pripažino savo klaidą

Dienraščio kalbintas M.Kelmelis atviravo pats atsidūręs tarp dviejų ugnių. Jis pats yra "Forekslito" klientas, bet kartu ir bendrovės partneris.NAUJAUSI KOMENTARAI

istorija tesiasi

istorija tesiasi portretas
tas pats Ražauskas kur 1996 m taip pasielgė, 2006 vėl atnaujino veiklą ir dabar visus paliko be depozitų

Anonimas

Anonimas portretas
Lageryje laukiam sveteliu Marius ir Rolando pasitiksim

rimis

rimis portretas
Nieko čia tokio. Sugalvojo žmonės palošti. Nepasisekė - pralošė. "Investavo" tuos savo pinigus, kurių nėra kur dėti ir prarasti negaila. Tik va keista, kad "investavo" tokiam ilgam periodui, kai išlošti galima per savaitę ar net per porą dienų - užsipirkti teleoto bilietų už tuos savo tūkstančius. Kam laukti kelis metus ? - nesuprantu.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių