- Sandra Lukošiūtė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Jei norite apsisaugoti nuo slogos, anginos, bronchito ar apsaugoti akis nuo išsausėjusio patalpų oro, žinomas uostamiesčio mokslininkas rekomenduoja išbandyti augalinius preparatus. Pasak augalų gydomosiomis savybėmis daugiau nei 50 metų besidominčio profesoriaus, norint džiaugtis stipriu imunitetu reikia tik vieno – netingėti.
Ruduo – arbatų laikas
Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto profesorius, Botanikos sodo, vaistažolių tyrimų bazės įkūrėjas profesorius Algimantas Mečislovas Olšauskas patarė, kaip apsisaugoti nuo virusų šaltuoju metų laiku, neišleidžiant daug pinigų.
Kelis žiedus medetkos, ramunėlių, juozažolės reikėtų užpilti karštu vandeniu, palaikyti 10–15 min., palaukti, kol atvės iki kambario temperatūros. Vatos diskelį reikia pamirkyti arbatoje ir įlašinti po penkis lašus į akis, nosį ar gerklę.
"Taip darau jau ne vieną dešimtmetį ir nesiskundžiu sveikata: nesergu nei sloga, nei bronchitu ar kitomis ligomis", – tikino 76 metų mokslininkas.
Profesorius tokį būdą pasiūlė ir kolegei, pasiguodusiai ausies uždegimu sergančiu vaiku.
Norint iš organizmo išplauti kenksmingas medžiagas, per dieną reikėtų suvalgyti nemažai švarių, ekologiškų vaisių ir daržovių.
Norint apsisaugoti nuo peršalimų bei stiprinti imuninę sistemą rekomenduojama gerti vingiorykščių, levandų, juozažolių, medetkų, čiobrelių arbatas – pasirinkimas platus, tik reikia netingėti.
Augalų žinovas siūlo ir paprastą būdą, kaip apsisaugoti nuo gripo: prieš einant į viešumą į švarko kišenę ar kur kitur įsikišti pelargonijos lapą, atbaidantį virusus.
Vietoj papildų – vaisiai ir daržovės
Daug paskaitų Klaipėdos bendruomenės namuose ir kitur skaitantis A.M.Olšauskas apgailestauja, kad lietuviai neišnaudoja siūlomų gamtos turtų. Užsienyje jo paskaitos esą sulaukiančios didelio susidomėjimo.
Shutterstock nuotr.
Profesoriui kartais iš paskaitų dalyvių tenka išgirsti skundų dėl prastos sveikatos ir saujomis geriamų vaistų. Pasak jo, norint gerai jaustis reikia stiprinti imunitetą, juk ne be reikalo Nobelio apdovanojimą gavęs mokslininkas pabrėžia paros ciklų įtaką bei svarbą organizmui.
"Reikia žinoti, kada valgyti, kada gerti vandenį ir kada iš organizmo turi pasišalinti atliekos. Žmonės nežiūri, kaip valgo: angliavandenius maišo su baltymais, tad organizme prisikaupia daug atliekų. Maiste daug pesticidų, konservantų, sunkiųjų metalų, antibiotikų. Jais apsinuodijęs organizmas suserga", – aiškino augalų žinovas.
Norint iš organizmo išplauti kenksmingas medžiagas, per dieną reikėtų suvalgyti nemažai švarių, ekologiškų vaisių ir daržovių. Jis pats per dieną suvalgo nuo vieno kilogramo iki 1 200 gramų vaisių ir daržovių.
"Niekada nesergu, nevartoju vitaminų. Sintetiniai vitaminai apkrauna inkstus, kepenis. Geriau suvalgyti obuolį – organizmas pasisavina 95 proc. naudingų medžiagų", – pasakojo pašnekovas.
Neskubėti pusryčiauti
A.M.Olšauskas ryte rekomenduoja neskubėti pusryčiauti – tai geriau daryti tik pasituštinus. Atsibudus ryte ląstelės būna itin ištroškusios, tad būtina jas pagirdyti, kad jos galėtų atiduoti teršalus.
Nesilaikant šios taisyklės, po kurio laiko inkstuose, tulžyje pradeda kauptis akmenys, siaurėja aterosklerozinės plokštelės.
Jis pats kiekvieną rytą išgeria pusę litro mineralinio vandens, sumaišyto su kmynų arbata, įlašina šiek tiek citrinų sulčių ir pasaldina medumi.
"Lietuviai per metus suvartoja per mažai medaus. Mums reikia bijoti cukraus, bet ne medaus. Rytų šalys suvartoja gerokai daugiau medaus nei mes, atsisako cheminių preparatų ir suvartoja gerokai mažiau cukraus, tad jų sveikatos rodikliai kur kas geresni.
Lietuvių gyvenimo trukmė yra viena trumpiausių, palyginti su kitų Europos Sąjungos šalių gyventojais, pirmaujame pagal sergamumą kai kuriomis ligomis. Visa tai tik dėl žmonių apsileidimo", – įsitikinęs profesorius.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Klaipėdos baseine – unikalus labdaros renginys
Septintą kartą Klaipėdos plaukikai ir plaukimo mėgėjai ryžosi dalyvauti socialinėje akcijoje, kurios tikslas – ne įspūdingi rezultatai, o parama sutrikusio vystymosi kūdikių namų auklėtiniams. Už akcijos metu gautus pinigus bus perkamos pri...
-
Vasaros sezono startui – Mėlynosios vėliavos
Pirmąją vasaros dieną Klaipėdoje startavo vasaros sezonas. Ta proga Smiltynės bei II Melnragės paplūdimiuose iškeltos Mėlynosios vėliavos – tarptautinis įvertinimas, kad šie paplūdimiai atitinka aplinkosauginius reikalavimus. ...
-
Uostamiesčio fontanai laukia remonto2
Kai kurie uostamiesčio fontanai neveikia arba yra apgadinti. Nors vieni išties džiugina praeivius nuo pat Motinos dienos, kiti didelio susižavėjimo nekelia – vanduo lyg pažaliavęs, plūduriuoja daug lapų, o įranga surūdijusi ir apgadinta....
-
Palangos meras ragina TS-LKD atšaukti sprendimą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų12
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininkas, kurorto meras Šarūnas Vaitkus ragina partijos vadovybę atšaukti sprendimą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. ...
-
Lietuvos jūrų muziejus: kiekvienas vaikas turi išbandyti jūrą
Lietuvos jūrų muziejus išsikėlė ambicingą tikslą: priartinti kiekvieną Lietuvos gyventoją prie jūros ir minties, kad Lietuva – ne valstybė prie jūros, o jūrinė valstybė. Panašus tikslo buvo siekta ir prieš 100 metų, Li...
-
Klaipėdos vaikų ligoninėje – šventinis sujudimas2
Birželio 1-oji, Vaikų gynimo diena, – svarbi šventė Klaipėdos vaikų ligoninėje. Tądien jau ne vienerius metus mažuosius pacientus linksmina Karinių jūrų pajėgų orkestras ir „raudonosios nosys“ – klounai-gydytojai, o ...
-
Lietuvos jūrų muziejus kviečia klaipėdiečius pajusti vėjo, vandens ir burių darną2
Lietuvos jūrų muziejus parengė išskirtinę dovaną klaipėdiečiams: galimybę ne tik pažinti, bet ir patirti vandenų pasaulį. ...
-
Įsigaliojo draudimas vasaros sezonu Palangos J. Basanavičiaus gatve važiuoti dviračiais6
Palangoje nuo ketvirtadienio J. Basanavičiaus gatvėje įsigaliojo draudimas važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais, velomobiliais bei riedžiais, pranešė Palangos savivaldybė. ...
-
Klaipėdoje – paskutinio skambučio šventė: netrūko ne tik juoko6
Birželio 1-ąją uostamiestyje nuskambėjo paskutinis abiturientų skambutis. Šiemet Klaipėdos mokyklas baigė net 1943 moksleiviai. Su nauju gyvenimo etapu juos pasveikinti atvyko šeimos nariai, draugai ir visus 12 metų šalia buvę bei...
-
Mokykla – vien tik skiepytiems vaikams?36
Neskiepytų vaikų nepriims į pirmą klasę. Tokia „legenda“ prieš naujuosius mokslo metus jau sklando Klaipėdoje, nors tam kol kas nėra jokio pagrindo. Vis dėlto medikai neslepia, kad per koronaviruso pandemiją išaugusi skiepų ...