Žiema klaipėdiečiams jau atnešė traumų: susižaloja ne tik senoliai

Žiemos siautulys lėmė klaipėdiečiams traumų protrūkį, o greitosios medicinos pagalbos medikams – kur kas didesnį darbo krūvį. Pasak skubią pagalbą teikiančių medikų, paslydę susižaloja ne tik senoliai, bet ir jauni žmonės.

Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pasakojo, kad pastarosiomis dienomis žymiai padaugėjo traumų. Dažniausiai griūdami žmonės patiria kojų, rankų, galvos sumušimus.

Pastebimai padaugėjo hipotermijos atvejų – yra nušalusių galūnes gyventojų.

Šeštadienį vakare ties Klaipėdos piliaviete 20-metis vaikinas įkrito į vandenį. Jaunuolis nesusižalojo, o kai atskubėjo medikai, jis jau buvo ištrauktas iš vandens. Vaikinas sušalo, bet gyvybinės funkcijos nebuvo sutrikusios. Į ligoninę nukentėjusysis buvo nugabentas stabilios būklės.

Tądien į ligoninę pateko dar du jauni vyrai nušalę kojas.

Pastebėta, kad moterims dažniau lūžta rankų kaulai, jos, matyt, bando apsisaugoti ir remtis rankomis. Vyrai dažniausiai eina drąsiai, griūva visu ūgiu, todėl patiria ir kojų, ir galvos traumas.

24-erių vaikinas Teatro aikštėje kažkodėl vaikščiojo be batų, vienomis kojinėmis. Tokio elgesio priežastis galima tik nuspėti. Jis nušalo pėdas ir dėl to pateko į ligoninę.

Kitas 27-erių vyras tądien po lauką vaikščiojo visai basas. Esama įtarimų, kad sutriko šio jauno vyriškio psichika. Jam taip pat gydomos nušalusios pėdos, medikai bandys tirti ir nepaaiškinamo jo elgesio priežastis.

Sekmadienį medikai skubėjo padėti ne itin sunkias traumas patyrusiems žmonėms.

Tiesa, vienas 31-erių vyras paslydo gatvėje ir griūdamas patyrė sudėtingą kojos kaulų lūžį.

"Dabar – nelengvas metas, sninga ir prognozuojama dar daugiau sniego. Patarčiau pagalvoti, kaip apsisaugoti nuo traumų – moterims rinktis ne aukštakulnius, o žema pakulne batus, kurie neslysta. Kepurę patartina nešioti ne tik dėl šilumos, ji apsaugo galvą nuo stipraus sutrenkimo. Nors minėjau susižeidusius jaunus vyrus, bet buvo ir traumas patyrusių įvairaus amžiaus moterų. 67-erių, 75-erių, 24-erių, 57-erių, 39-erių moterys griuvo ant slidžių gatvių bei šaligatvių. Pastebėta, kad moterims dažniau lūžta rankų kaulai, jos, matyt, bando apsisaugoti ir remtis rankomis. Vyrai dažniausiai eina drąsiai, griūva visu ūgiu, todėl patiria ir kojų, ir galvos traumas", – pastebėjo N. Dambrauskienė.


Šiame straipsnyje: žiematraumosklaipėdiečiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimelis

Klausimelis portretas
Kada neveiksniai miesto valdziai prades eiti baudziamos bylos is nukentejusiu mokesciu moketoju?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių