VTEK nusprendė netirti galimų A. Bilotaitės interesų perduodant „Pušyno“ sanatoriją

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė neatlikti tyrimo dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės galimo viešųjų ir privačių interesų supainiojimo nusprendus perduoti Palangoje esančią sanatoriją „Pušynas“.

Kaip BNS sakė VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė, sprendimą komisija praėjusią savaitę priėmė įvertinusi gautus pranešimus ir viešoje erdvėje pateiktus duomenis.

VTEK situaciją vertino po to, kai gruodį gavo Seimo frakcijų prašymus įvertinti vidaus reikalų ministrės ir Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės veikų atitiktį Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms.

Opozicijos atstovai į komisiją kreipėsi, kai ministrė viešai paskelbė, jog „Pušyno“ veikla neatitinka Vidaus reikalų ministerijai (VRM) būdingų funkcijų ir viešoji įstaiga bus likviduota, o sanatorijos turtas – ant jūros kranto esantys pastatai ir beveik 2 ha sklypas – bus perduoti Turto bankui.

Įtarta, kad tokį sprendimą galėjo lemti Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės, kuri tuo metu buvo ministrės A. Bilotaitės bendrapartietė ir planavo tapti jos patarėja Seime, asmeniniai interesai.

„Komisija nenustatė faktinių duomenų, kurie leistų pagrįstai manyti, kad pranešimuose minima ponia V. Skeberdytė gali būti ministrei artimas asmuo. Įstatymas numato, kad artimas asmuo yra tėvai, seneliai, sutuoktinis, sugyventinis, partneris, vaikai, broliai seserys ir jų sutuoktiniai“, – sakė E. Ivanauskaitė.

Nenustatyta, kad A. Bilotaitei atliekant vidaus reikalų ministrės pareigas V. Skeberdytė gali kelti tiesioginį ir akivaizdų interesų konfliktą, dėl ko kiltų pareiga nusišalinti.

„Ministrė komisijai nurodė, kad ponios V. Skeberdytės artimai nepažįsta. Pasiūlymą prisidėti prie politinio pasitikėjimo komandos lėmė dalykinės V. Skeberdytės savybės ir specialiųjų žinių vietos savivaldoje turėjimas. Paaiškino, kad įdarbinimo Seime procedūros nebuvo pradėtos. Komisija neturi duomenų, kurie leistų abejoti tais teiginiais“, – paaiškino VTEK atstovė.

Anot E. Ivanauskaitės, nors moteris siejo narystė partijoje, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra nurodęs, kad priklausymas tam tikrai politinei partijai gali reikšti bendrus politinius interesus, bet ši aplinkybė savaime nerodo asmens privataus intereso.

„Žurnalisto Skirmanto Malinausko tyrime nurodoma, kad jos buvo užfiksuotos įvairių renginių metu bendrose fotografijose, tokia aplinkybė savaime neįrodo, kad jas sieja ypatingo pobūdžio santykiai, kurie galėtų kelti interesų konfliktą“, – sakė E. Ivanauskaitė.

Jos teigimu, komisija nesiims tirti ir A. Bilotaitės sprendimų, susijusių su sanatorija „Pušynas“, kurią ketinta perduoti Turto bankui.

Tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas anksčiau pranešė, kad sprendimu Turto bankui perduoti sanatoriją „Pušynas“ su jai priklausančiais žemės sklypais gali būti suinteresuota V. Skeberdytė, kad jos uošviai ir gyvenimo partneris galėtų be kliūčių atkurti nuosavybę.

Viešai paskelbtoje informacijoje teigta, kad dėl žemės, esančios sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje adresu Žvejų g. 1, Palangoje jau šešis metus bylinėjasi Šventosios seniūnės V. Skeberdytės uošviai Hermegeldilda ir Stasys Liutikai.

Sausį pranešta, kad sanatorija „Pušynas“ bus perduota Sveikatos apsaugos ministerijai ir į Turto banką nebepateks.

VTEK praėjusią savaitę vykusiame posėdyje priėmė sprendimą pradėti tyrimą dėl V. Skeberdytės, kuri, būdama Šventosios seniūne, galimai atstovavo fiziniams asmenims sprendžiant klausimus Palangos miesto savivaldybės administracijoje.

VTEK nurodo, jog toks atstovavimas prieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms, kad valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims draudžiama atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

V. Skeberdytė partijos sprendimu sausį buvo pašalinta ir iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

manau

manau portretas
Tirti turėtų ne VTEK, o prokuratūra, bet tai civilizuotoje - teisinėje valstybėje, o ne konserwatKomunistų šaikos valdomame sklype.

varnas varnui

varnas varnui portretas
akies nekerta.

...

... portretas
Kas tuo abejojo? Iešmininkei nukirto galvą, ir tiek. Neliečiamųjų kasta nepajudinama. Juos nuteisti gali tik žmonės, savo rankomis.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Pajūryje dabar itin palanku ieškotis darbo: kokias algas siūlo verslininkai?
  Pajūryje dabar itin palanku ieškotis darbo: kokias algas siūlo verslininkai?

  Užimtumo tarnyba teigia, kad pajūryje ieškantiems darbo darbdaviai turi jo itin daug. Kokio darbo turi ir kiek už jį galima uždirbti, buvo teiraujamasi Užimtumo tarnybos Klaipėdos skyriaus Klientų aptarnavimo departamento vadovės Jurgitos Petra...

  26
 • Klaipėdos jūrinis verslas prieštarauja jūreivystės mokyklos jungimui prie „Vilnius TECH“
  Klaipėdos jūrinis verslas prieštarauja jūreivystės mokyklos jungimui prie „Vilnius TECH“

  Klaipėdos jūrinių ir pramonės asociacijų vadovai parengė kreipimąsi šalies valdžiai dėl ketinimų jungti Klaipėdos aukštąją jūreivystės mokyklą prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius TECH“) ir siūlo ju...

  5
 • „Žingsniai Klaipėdai“ – skirti šimtmečiui
  „Žingsniai Klaipėdai“ – skirti šimtmečiui

  Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras jau trejus metus iš eilės organizavo pėsčiųjų žygį Klaipėdos miesto vaikams ir jaunimui. Šiais metais žygis skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms paminėti. ...

  1
 • Į pajūrį atvyko jaunieji kūrėjai iš Latvijos
  Į pajūrį atvyko jaunieji kūrėjai iš Latvijos

  Nuo 2017 m. prasidėjęs tarptautinis meninis edukacinis projektas „Menų krantai“ užaugino gražią draugystę tarp Klaipėdos ir Latvijos Lielvardės miesto ugdymo įstaigų. Šįkart jaunieji kūrėjai iš Latvijos atvyko į mūsų ...

 • Gimnazistai turėjo klausimų
  Gimnazistai turėjo klausimų

  Dienraščio „Klaipėda“ redakcijoje vėl sulaukta svečių. Šįkart čia viešėjo Vytauto Didžiojo gimnazijos vienuoliktokai su savo vadove, medijų kraštovaizdžio dėstytoja ir mokytoja Rosita Vaičiule. Gimnazistams ...

 • Dėl byrančio Salantų tilto – nerimas
  Dėl byrančio Salantų tilto – nerimas

  Gyventojai baiminasi dėl dar vieno yrančio infrastruktūros statinio – virš Salanto upės esantis miestelio tiltas byra akyse, tačiau kelininkams jis tinkamas net ir didelių gabaritų krovinių gabenimui. ...

  8
 • Prie Jono kalnelio – bebrai?
  Prie Jono kalnelio – bebrai?

  Prie Malūno tvenkinio apsigyvenusių ir vis parko medžius be gailesčio graužiančių bebrų jau sumažėjo. Jų „išvykimą“ paskatino specialūs repelentai, kuriais buvo ištepti medžiai. ...

  2
 • Planuose – darbus Vingio pasaže užbaigti iki rudens
  Planuose – darbus Vingio pasaže užbaigti iki rudens

  Gyventojų viltis, kad tvarkymo darbai Vingio pasaže baigsis iki vasaros pradžios, užgeso. Nors dirbama pagal grafiką, daugeliui klaipėdiečių vis dar atrodo, kad rezultatų nematyti. Rangovo pažadas šiek tiek ramina – darbai tikrai bus u...

  5
 • Klaipėda ruošiasi Dainų šventei
  Klaipėda ruošiasi Dainų šventei

  Sekmadienį uostamiestį sudrebins Vakarų krašto dainų šventė – krašte bene didžiausiu dalyvių skaičiumi išsiskirianti tradicija, menanti turtingą ir prasmingą Mažosios Lietuvos dainų švenčių patirtį. ...

  1
 • Sukilimo operacijos vado ir jo žmonos perlaidojimo vieta – aiški
  Sukilimo operacijos vado ir jo žmonos perlaidojimo vieta – aiški

  Nuspręsta dėl sukilimo operacijos vado Jono Polovinsko-Budrio ir jo žmonos Reginos Kašubaitės-Budrienės perlaidojimo Klaipėdoje vietos. Vienbalsiu sprendimu nutarta, kad amžinojo poilsio jie atguls Skulptūrų parke prie paminklo „Už laisv...

  5
Daugiau straipsnių