Vitės kvartalui – didesnis Klaipėdos savivaldybės dėmesys

 • Teksto dydis:

Tęsiame rubriką "Klausk miesto valdžios drąsiai". Į klaipėdiečių klausimus atsako uostamiesčio savivaldybės administracijos atstovai.

– Klaipėdos miesto Vitės kvartale buvo nustatyti chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimai. Ar buvo imtasi kokių nors veiksmų dėl to?

– Nustačius chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimus, dar lapkričio 7 d. buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Posėdyje pristatyti taršos tyrimų rezultatai, chromo poveikis sveikatai, papildytos rekomendacijos gyventojams, tartasi su kontroliuojančiomis institucijomis dėl tolesnių veiksmų.

Buvo kreiptasi į Vyriausybę, Aplinkos apsaugos agentūrą ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, reikalaujant peržiūrėti užterštoje teritorijoje veikiančių įmonių taršos leidimų sąlygas ir neleisti vykdyti taršios veiklos, kuri keltų pavojų aplinkai bei gyventojų sveikatai.

Savivaldybė skyrė didesnį dėmesį Vitės kvartalo gatvių ir šaligatvių valymui, lapų išvežimui, ugdymo įstaigų teritorijų priežiūrai bei kitiems darbams, kurie padėtų išvengti dirvožemyje ir ant kietųjų dangų nusėdusio chromo plitimo atgal į orą: buvo intensyviau valomi šaligatviai ir gatvės, surinktos ir išvežtos žaliosios atliekos iš šioje teritorijoje esančių švietimo įstaigų.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija lapkričio 13 d. raštu kreipėsi į Klaipėdos apygardos ir Klaipėdos apylinkės prokuratūras, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą ir ginti viešąjį interesą.

Atliekų vežėjai taip pat išvežė ir didžiagabarites atliekas, sukrautas prie komunalinių atliekų surinkimo konteinerių. Vitės mokyklos stadionas buvo aptvertas signaline juosta, įspėjančia, kad lankytis minėtoje teritorijoje nerekomenduojama.

Buvo paimti smėlio dėžių mėginiai iš lopšelių-darželių "Traukinukas", "Bitutė", "Gintarėlis" bei Vitės pagrindinės mokyklos teritorijos, kurie bus ištirti laboratorijose.

Iš užterštos teritorijos taip pat buvo paimti vaisių ir daržovių, geriamojo vandens mėginiai. Tyrimų rezultatai bus paviešinti vos gavus atsakingų institucijų atsakymus.

Nepaisant visų atliktų veiksmų, rekomendacijos gyventojams vaikščioti kieta danga dengtais takais (šaligatviais, asfaltuotais takais), nepurenti dirvožemio, neleisti vaikams žaisti žolėje, smėlyje, nevartoti šioje teritorijoje užaugintų vaisių ir daržovių kol kas neatšaukiamos.

Dabar vyraujantis lietingas oras yra palankus – dėl jo sumažėja sunkiųjų metalų sklaidos ore tikimybė.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija lapkričio 13 d. raštu kreipėsi į Klaipėdos apygardos ir Klaipėdos apylinkės prokuratūras, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą ir ginti viešąjį interesą, siekiant nustatyti smarkiai padidėjusios taršos mieste kaltininkus.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje lapkričio 14 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dirvožemio taršos uostamiestyje.

Ekstremalių situacijų komisija į posėdį dar kartą rinksis šiandien, lapkričio 18 d.


Rubrikos tikslas – užtikrinti nuolatinį miestiečių bei vietos valdžios bendravimą. Klausimus siųskite el.paštu merui@kl.lt Jų sulaukiama daugiau nei yra vietos dienraščio nuomonių puslapyje, tad dalis atsakoma asmeniškai, o aktualūs gausesnei skaitytojų rubrikoje publikuojami vėliau. Dienraščio "Klaipėda" pirmadienio numeryje rubrika pasirodo du kartus per mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Man įdomu

Man įdomu portretas
Kur dingo visa gyvybė už Vasaros estrados? Prieš kokius 3 metus dar matydavome kokį ežiuką, prieš 5 dar ir kokią voverytę. O dabar nieko - negyvi arba iš ten išvaryti. Teršalų arba milžiniško SELO stiprintuvu garso. Totalius groun zero.

tai

tai portretas
juk į darbą savivaldybėj jie pro tą kvartalą važiuoja, tarša nuo mašinų milžiniška - visa Vitė užjuodus užrūgus - dabar gal bent fasadus namų toj gatvikėj savivaldybininkai išėję ikikalėdinėn talkon su muiluotu vandeniu nuplaus... darbo terapija yra sveika.

Pilietis

Pilietis portretas
Demesys savivaldybes klerku tik popieriuose. Visuomenes sveikatos centro klerkai jau savo atidirbo, kad chromo koncentracija per krastus liejasi. Ir kam tiek valdininku ir tiek tarnybu, o nauda nuline. Ka veike aplinkosauginininkai negi su visuomenes sveikatos centru persidirbo. Reikia padaryti valstybes audita sitose institucijose ir issiaiskinti ka veikia ten sedintys vadovai, patarejai, specialistai. Kaip taupomos ar isisavinamos valstybes lesos. Ar tiek is viso reikia valdymo aparato.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių