Vasario 16-osios minėjimo metu Š. Butkui įteikta miesto vėliava

Sekmadienį Atgimimo aikštėje vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Jo metu simboline miesto vėliava už reikšmingiausią praėjusių metų darbą apdovanotas bendradarbystės erdvės „Light House“ įkūrėjas Šarūnas Butkus ir visa jo komanda.

Linkėjo bendrystės ir tolerancijos

Vidurdienį patriotiškai nusiteikę klaipėdiečiai nepabūgo atšiauraus vėjo ir gausiai rinkosi pagrindinėje miesto aikštėje. Čia, kiek pavėlavę, atžygiavo ir kariai, pareigūnai, muitininkai.

Šiemet Lietuvos trispalvę patikėta iškelti Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojai, archeologei Indrei Žigeu bei keliautojui, visuomenininkui Aurimui Mockui.

Iškart po to susirinkusieji buvo kviečiami giedoti Lietuvos himną. Jiems padėjo Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“ ir Karinių jūrų pajėgų orkestras.

Kalbą sakė ir miestiečius Vasario 16-osios proga pasveikino Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

Jo žodžiais, lygiai prieš 102 metus 20 Lietuvos tarybos atstovų padarė tarptautinės teisės požiūriu gana įžūlų veiksmą – paskelbė Lietuvos valstybę nepriklausoma.

Pasak vicemero, nuo tos dienos išgyvenome daug ką: okupacijas, emigracijas, pakilimus ir nuosmukius bei vis dar susiduriame su tarptautiniais iššūkiais ir grėsmėmis.

Tačiau, akivaizdu, šiandien valstybė tvirtai stovi ant kojų, o Klaipėdos miestas patrauklus ne tik jūra, bet ir savitu gyvenimo būdu, pasiekimais ekonomikoje, moksle, švietime ir kultūroje.

„Linkiu puoselėti bendrumo jausmą, pareigos ir atsakomybės vienas kitam suvokimą, toleranciją kitokiam ir kito nuomonei“, – kalbėjo vicemeras.

Nuo to, kaip mes išmoksime naudotis skaitmeninėmis technologijomis, kaip jas taikysime, priklauso mūsų progresas, ateitis ir gyvenimo kokybė.

Įvertinimas už proveržį

Pavaduodamas Klaipėdos merą, A.Cesiulis už metų darbą apdovanojo ir Klaipėdos miesto vėliavą įteikė bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Š. Butkui bei jo komandai.

„Gyvename laikais, kai technologinis progresas sparčiai keičia aplinką, kurioje dirbame ir gyvename. Nuo to, kaip mes išmoksime naudotis skaitmeninėmis technologijomis, kaip jas taikysime, priklauso mūsų progresas, ateitis ir gyvenimo kokybė. Aš labai laimingas, kad gyvename laisvoje Lietuvoje ir galime patys pasirinkti savo svajonę, ir tik nuo mūsų pastangų, ryžto, atkaklumo priklauso, ką mes pasieksime gyvenime. Tokie žmonės pasaulyje buriasi į bendruomenes, dirba kartu, dalijasi idėjomis“, – įsitikinęs Š.Butkus.

„Light House“ Klaipėdoje duris atvėrė prieš metus. Per 2019-uosius šio projekto vystytojams pavyko suburti aktyvią startuolių, pažengusių verslų ir mokslo bendruomenę.

Modernioje erdvėje šiuo metu dirba apie 200 specialistų ir įmonių. Tai pirmoji bendradarbystės erdvė Lietuvoje, siūlanti ne tik dirbti, bet ir gyventi vienoje vietoje. Čia įkurti loftai ir miego kapsulės, sporto salė, restoranas, meditacijos kambariai. Visi šie sprendimai skirti padėti bendruomenės nariams išlaikyti sveiką darbo ir poilsio balansą.

Maža to, Š.Butkus užsiminė apie planus šiais metais Klaipėdoje pradėti statyti naują pastatą, kuriame kiekvienas startuolis galėtų kurti produktus ir paslaugas visam pasauliui.

Atsiimdamas apdovanojimą Š.Butkus dėkojo savo komandai, taip pat pasidžiaugė, kad prieš penkiolika metų miesto vėliavą už atliktą Klaipėdos koncertų salės rekonstrukciją gavo ir jo tėtis.

Šarūnas Butkus

Dėmesys mažiesiems kūrėjams

Šventės metu taip pat apdovanoti moksleivių fotografijos akcijos-konkurso „Mūsų vaikai – Tėvynei Lietuvai“ laureatai. Dešimt laimėtojų pasveikino Žvejų rūmų vadovas Alvydas Lenkauskas.

Po pagrindinės renginio dalies Atgimimo aikštėje, kariai nužygiavo į Mažvydo alėją, kur pakeitė Lietuvos istorinę vėliavą.

Karinių jūrų pajėgų viršininko pavaduotojas civilių ir kariškių bendradarbiavimui Ramūnas Kažerskas priminė, kad pernai Klaipėdos įgulos kariai savo lėšomis miesto centre įrengė stiebą ir pakėlė istorinę šalies vėliavą, tačiau dėl vėjuotų uostamiesčio orų ją reikia nuolat prižiūrėti.

Iškilminga ceremonija užbaigta Skulptūrų parke, prie paminklo 1923 m. sukilėliams atminti, kur prisiekė Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės šauliai.

17 val. Žvejų rūmuose vyks šventinis koncertas su Kauno bigbendu ir solistais Merūnu Vitulskiu, Ieva Narkute bei Jurgiu Brūzga.

Nespėjusieji įsigyti bilietų, koncerto tiesioginę transliaciją kviečiami nemokamai stebėti Bendruomenės namuose. Čia taip pat veiks tautinės atributikos paroda – savo kūrybos darbus pristatys Bendruomenės namų atstovai. Eksponatais bus galima ne tik pasigrožėti, bet ir juos paragauti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Keistuolė

Keistuolė portretas
O kodėl kiekur nėra paminėta,kad iškilmėse dalyvavo Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos kadetukai? Kaip gražiai vaikai atrodė, šaunuoliai!

Memel

Memel portretas
Lt_Geda_Ne ciA

kode

kode portretas
l ne „Cветлое будущее“ o „Light House“ apdovanojame per vasario 16 ???
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių