Vandentvarkos įmonės kavinėms dovanoja vandenį ir skatina atsisakyti plastiko

 • Teksto dydis:

Suskaičiuota, kad lietuviai per metus išmeta tiek plastiko atliekų, kiek sveria net keturi televizijos bokštai ir tik trečdalis šių šiukšlių iškeliauja į perdirbimo gamyklas. Kasmet kalbant apie augantį plastiko kiekį buityje, o planetai dūstant nuo klimato kaitos, didžiosios vandentvarkos įmonės skatina gerti vandenį iš čiaupo.

Lietuvoje startavo nacionalinė kampanija „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“. Šios kampanijos sumanytojos ir iniciatorės didžiausios šalies vandentvarkos įmonės – „Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“, „Klaipėdos vanduo“ kviečia visas Lietuvos savivaldybes, vandentvarkos įmones ir skirtinguose miestuose veikiančius verslus skatinti visuomenę atsisakyti plastikinių butelių ir rinktis tvaresnį, aplinkai draugišką sprendimą – gerti skanų, sveiką ir šviežią vandenį iš čiaupo.

Kampaniją palaikantis Aplinkos ministras teigia, kad Lietuva turi kuo didžiuotis, o vienas didžiausių mūsų šalies turtų - požeminis vanduo.

„Lietuvoje vandentiekio vandens kokybė, palyginus su kitų šalių, yra pavydėtinai aukšta. Esame viena iš nedaugelio valstybių Europoje, kuri viešojo vandens tiekimui naudoja tik požeminius vandens išteklius. Šį privalumą turime išnaudoti labiau. O pasauliui „dūstant“ nuo plastiko, Europai brėžiant aiškią Žaliojo kurso kryptį pasirinkimas gerti vandentiekio vandenį yra daug pastangų nereikalaujantis, tačiau reikšmingas žingsnis sąmoningos visuomenės link“, – sakė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas

Nacionalinės kampanijos iniciatoriai, kartu su Aplinkos ministru bei skirtingų savivaldybių atstovais šiandien pasirašė simbolinį memorandumą, kuriuo išreiškė palaikymą kampanijos idėjai: svetingumo sektoriuje veikiantys verslai skatinami pavaišinti vandens iš čiaupo stikline savo klientus nemokamai, o visuomenė – drąsiai gerti vandenį iš čiaupo ir šiuo pasirinkimu mažinti aplinkos taršą plastiku. Kampaniją, skatinančią eiti tvarumo keliu, palaikantis Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tikisi, sulaukti nemažai atsakingą požiūrį į aplinką, turinčių Klaipėdos verslų.

Bendrovės nuotr.

„Kasdienis mūsų gyvenimas yra kupinas patogumų, dalis jų supakuota į vienkartinę tarą, kuri sugeneruoja neįtikimus kiekius atliekų. Sąmoningai ir atsakingai visuomenei turi rūpėti, ką paliksime po savęs, tuo pačiu – kaip padaryti, kad aplinką teršiančių atliekų būtų kuo mažiau. Ši pagirtina ir sektina vandens tiekėjų iniciatyva – mažas žingsnis, siekiant sumažinti taršą, bet šis žingsnis gali tapti neišmatuojamu, jei jį žengsime visi drauge. Todėl kviečiu visus klaipėdiečius ir miesto svečius malšinti troškulį kokybišku, gero skonio vandeniu tiesiai iš čiaupo arba įsipilti jo į savo gertuvę“, – ragino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ verslo įmonėms, kurios savo klientus vaišins nemokamai vandeniu kompensuos po tūkstantį litrų vandens kiekvieną mėnesį.

„Galime užtikrinti ir gyventojus, ir verslus, kad Klaipėdoje tiekiamas vanduo iš tiesų yra geros kokybės, jame mineralų kiekis prilygsta visai paros normai, kurios reikia užtikrinti kokybišką ir sveiką gyvenimo būdą. Vandens kokybę kasdien tikriname laboratorijoje. Viliamės, kad ši akcija paskatins verslus tapti sąmoningais, atsisakyti plastiko, kurio pasaulyje per metus pagaminama per 350 tūkstančių tonų O gyventojus paskatins daugiau vartoti vandens, kuris yra būtinas mūsų organizmui, o ypač vasarą“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Prie nacionalinės kampanijos „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“ kviečiama jungtis ir kitas šalies savivaldybes. Įmonės, norinčios prisijungti prie akcijos ir kartu eiti tvarumo keliu, kviečiamos registruotis

Akcijos pabaigoje visuomenė bus pakviesta į nemokamus filmų apie žmogaus poveikį aplinkai vakarus po atviru dangumi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

memel

memel portretas
...ir skartina atsisakyti.... "skartina" -cia kas??
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių