V. Grubliauskas: paukščių takui – ministerijos pritarimas

 • Teksto dydis:

Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į juos atsako Vytautas Grubliauskas.

– Ar yra vilčių, kad pajūryje vis dėlto bus įrengtas apžvalgos takas?

– Naujausios žinios tokios, kad Aplinkos ministerija nebeprieštarauja tokiam objektui pajūryje atsirasti. Tai atveria kelią tolesniems žingsniams – dokumentacijos rengimui, projektavimui ir kitiems reikalingiems darbams. Priminsiu, kad Paukščių takas turėtų sujungti Pirmosios ir Antrosios Melnragės paplūdimius. Planuojama, kad jis bus apie 2,3 km ilgio ir drieksis virš kopų. Galimas tako vaizdas matyti paplūdimius prižiūrinčios įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" iniciatyva architektų parengtuose priešprojektiniuose pasiūlymuose.

Neabejoju, kad tokio objekto įrengimas gerokai padidintų pajūrio patrauklumą ir taptų nauja atrakcija tiek Klaipėdos gyventojams, tiek į pajūrį atvykstantiems turistams. Juolab kad taku būtų galima ne tik pasivaikščioti, bet ir pailsėti čia įrengtose apžvalgos aikštelėse ar net pasidairyti į pajūrį ir jūrą iš apžvalgos bokšto.

Be to, takas atliktų ir aplinkosaugos funkciją – tai būtų papildomas sutvirtinimas kopoms bei tam tikra pėsčiųjų srautų reguliavimo priemonė. Natūralu, kad įrengus taką žmonėms gerokai sumažės poreikis ir noras vaikščioti kopomis, tad bus galima išsaugoti daugiau unikalios pajūrio augalijos. Tikiuosi, kad ateityje bus vis mažiau šios idėjos priešininkų ar skeptikų ir pagaliau pajūryje turėsime naują, pasididžiavimo vertą objektą.

– Kokias viešąsias erdves šiemet planuojama tvarkyti? Ar bus pokyčių Klaipėdos centre ir senamiestyje?

– Pokyčių tikrai bus. Jau dabar vyksta Jono kalnelio rekonstrukcija, atlikta nemažai darbų. Planuojama, kad vasaros antroje pusėje jau galime sulaukti ir finišo. Tikimės, kad tada klaipėdiečiai šią vietą savo laisvalaikiui rinksis gerokai dažniau nei iki šiol, nes čia bus sukurtos patrauklios erdvės susibūrimams, įrengtos tribūnos žiūrovams, vaikų žaidimų aikštelė, veiks fontanas.

Darbai jau vyksta ir ties I.Kanto ir S.Daukanto gatvių sankryža esančiame skvere. Tai skveras, kuriame stovi paminklas "Kančia", skirtas politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti, tad ir sutvarkymo koncepcija atspindės sudėtingą mūsų tautos istoriją. Po sutvarkymo tai bus vieta poilsiui, susikaupimui, čia toliau galės vykti minėjimai. Darbus numatyta atlikti per šį pavasarį ir vasarą.

Vasarą taip pat jau turėtume pamatyti galutinį tarp Puodžių ir Bokštų gatvių esančiame skvere vykstančių darbų rezultatą. Čia bus įrengtos zonos pasisėdėjimui, pasodinti nauji medžiai, veiks fontanas, privačių rėmėjų lėšomis iškils Vydūnui atminti skirtas paminklas.

Kalbant apie istorinę miesto dalį, šiemet suplanuota pradėti ir Danės skvero bei šalia esančių krantinių rekonstrukciją. Čia vėlgi bus sukurta jauki erdvė poilsiui bei susibūrimams. Taip pat šiemet numatyta pradėti Ferdinando skvero rekonstrukciją.

Keisis ir senamiesčio prieigose esančios viešosios erdvės – prasidės Malūno bei Ąžuolyno giraitės parkų atnaujinimas, bus tvarkoma aikštė prie buvusio "Vaidilos" kino teatro. Visos šios erdvės yra viena šalia kitos, tad pabaigus darbus atgims didžiulė teritorija. Sutvarkytas erdves papildys atnaujinti socialinės infrastruktūros objektai. Jau vyksta Kauno gatvėje esančio bibliotekos filialo rekonstrukcija, o netrukus prasidės ir netoliese esančios Futbolo mokyklos konversija.

Toliau keisis ir pietinė miesto dalis – darbai startuos Vingio mikrorajono viešojoje erdvėje, kuri pirmiausia bus tvarkoma nuo I.Simonaitytės gatvės pusės, o ties Žvejų rūmais bus pradėta įrengti visiškai nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas. Projektai bus įgyvendinti per kelerius artimiausius metus.

Rubrikos tikslas – užtikrinti nuolatinį miestiečių bei vietos valdžios bendravimą. Klausimus siųskite e. paštu merui@kl.lt. Jų sulaukiama daugiau nei yra vietos puslapyje, tad dalis atsakoma asmeniškai, o aktualūs gausesnei skaitytojų grupei rubrikoje publikuojami vėliau.NAUJAUSI KOMENTARAI

komūnai grubl

komūnai grubl portretas
DANGĖS skveras

Tam nesuptantanciam atsakiusiam -iki 1939m. Klaip.......

Tam nesuptantanciam atsakiusiam -iki 1939m. Klaip....... portretas
Iki 1944 m. spalio , kol rusai nepradejo sturmuoti- Klaipeda buvo Memelis. O po Hitlerio uzemimo, zydai ir lietuviai pabego, liko vokieciai ir vietiniai lietuvninkai.Jokios kovos nebuvo, nes nebeliko lietuviu, ko nesuprantate, ? O lietuviai nebuvo linke pries vokiecius partizanauti, nes mate rusu atnesta soc. igyvendinima, uzteko 1940- 1941 m. ,kai desimtys tukstanciu buvo istremti i Sibira arba sukusti i lagerius. Tai ka, rusais reikejo dziaugtis?Domekites istorija.

Teleu

Teleu portretas
Valio gavo leidima ......o jei butu ne, tai meras nieko butu nezinojes ....ha ha ha
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių