Uostamiestyje – išskirtinis pagerbimas A. Žaliui

Penktadienio popietę Klaipėdos universiteto kiemelyje vyko biusto Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, Klaipėdos miesto garbės piliečiui, Klaipėdos universiteto (KU) garbės daktarui Alfonsui Žaliui atidengimo ceremonija.

Prisiminti nuveiktų darbų Klaipėdai ir pagerbti A. Žalio atminimą susirinko nemaža KU ir klaipėdiečių bendruomenė.

Kaip pažymėjo ceremonijos vedėjas, A. Žalio dėka Klaipėda augo, viena po kitos kūrėsi kultūros, mokslo įstaigos, ėmė skleistis menai, galiausiai buvo įkurtas ir KU.

A. Žalys už miestui auginti paskirtą gyvenimą buvo pagerbtas Klaipėdos miesto garbės piliečio vardu, o dėkinga KU bendruomenė jį įgaunuravo KU garbės daktaru.

Prieš atidengiant skulptūrą susirinkusiems sveikinimo žodį tarė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, kuris teigė, kad reikia dėkoti likimui už visus A. Žalio nuopelnus Klaipėdai.

„Šitas paminklas atidengiamas išskirtinę, simbolinę dieną, sutampantis su švente, kurios tiesioginiu dalyviu buvo A. Žalys. Manyčiau, tai ne vien gražus simbolis, tai – dar viena graži sąsaja tarp istorijos, kuri buvo kurta“, – pažymėjo meras.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Prisiminimais apie A. Žalį pasidalino jo kolega, miesto garbės pilietis Valentinas Greičiūnas.

Klaipėdai jis atidavė visas savo jėgas.

„Prisiminkime A. Žalį, kol vaikščiosime šioje žemėje, kol galėsime matyti ir girdėti gerus žodžius apie jį“, – bičiulio atminimą pagerbė V. Greičiūnas.

Kadangi ceremonijoje dalyvavo ir A. Žalio šeimos nariai, sveikinimo žodžius tarė ir jo sūnus istorikas, diplomatas Vytautas Žalys, kuris padėkojo visiems susirinkusiems ir tikino, kad išvydęs tokią Klaipėdą, kokia ji yra šiandien, tėvas būtų laimingas.

„Nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad visa jo širdis buvo čia, Klaipėdoje. Klaipėdai jis atidavė visas savo jėgas. Praktiškai visą savo gyvenimą. Apie tai daug kalbėję, rašę jo bendražygiai“, – sakė V. Žalys.

Po sveikinimo kalbų buvo atidengtas A. Žaliui skirtas biustas bei išdalintos padėkos visiems, prisidėjusiems prie jo atsiradimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

ŠARŪNAS

ŠARŪNAS portretas
Niekaip kitaip 75metai slaptumo,KGB valdo su Tatą.

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
"Akylesniam reikia būti" - rėžė man patarimą, kad susiprasčiau, kas yra autorius. O aš manau, kad yra pristatymo etika ir taisyklės, kad informacija būtų pateikta profesionaliai. Visuomenė yra neteisingai informuojama. Žmonės keičiasi savo išvaizda ir tiek žurnalistai, tiek fotografai turėtų teigti išsamią ir aiškia informacija.

>Balsuociau uz Zali

>Balsuociau uz Zali portretas
tai tu tame turguje buvai visu spekuliantu spekuliantas ?
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių