Uostamiesčio pradinukams ruošiamos hibridinės klasės

Nuo šio rugsėjo uostamiesčio pradinukams veikiausiai nebeteks praleisti pamokų dėl ligos. Jie pamokose galės dalyvauti iš namų. Hibridinės klasės sumanytos dar prieš pandemiją, tačiau ji projektą paspartino.

Pamokos – visiems

„Rugsėjo 1-ąją gali būti vaikų, kurie dėl traumos, ligos ar kitų priežasčių negrįš į mokyklą. Namie likęs vaikas galės normaliai dalyvauti pamokoje. Ne vien tik gaus pedagogo atsiųstą uždavinių sąrašą“, – paaiškino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė.

Hibridinės klasės veiktų panašiu principu, kaip pandemijos metu išbandytas nuotolinis mokymas.

„Tai būtų užtikrinta iš abiejų pusių. Tiek klasėje, tiek namuose esantis vaikas galėtų vienu metu gauti kokybišką informaciją. Per atstumą bus galima girdėti ir matyti kokybišką mokytojo garsą ir vaizdą. Dabar, kai vyksta nuotoliniai mokymai, kiekvienas vaikas ir pedagogas turi nešiojamąjį  kompiuterį“, – paaiškino administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Pandemija paspartino

Tokių klasių privalumus būtų galima išnaudoti blogėjant pandeminei situacijai. Tačiau jas įrengti planuota dar prieš COVID-19 suvaržymus.

„Pandemija tiesiog pagreitino galimybes. Bet tokia klasė būtų naudojama platesniu formatu. Hibridinė įranga leistų kviestis ir specialistus iš universitetų, bendradarbiauti su užsienio partneriais, nuotoliniu būdu organizuoti edukaciją“, – privalumus vardijo A.Dirgėlienė.

Šiuo metu vertinama dabartinė mokyklų infrastruktūra ir galimybės įrengti kokybiškas hibridines klases.

„Aišku, svarbiausia, kad būtų interneto ryšys. Į bendrą komplektą turėtų įeiti projektorius arba lenta, sujungta su kompiuteriu, garso sistema, mikrofonas, vaizdo kamera ir nuotolinio mokymo platforma“, – paaiškino administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Finansuos Vyriausybė

Pirminiais skaičiavimais, viena hibridinė klasė kainuos apie 2 tūkst. eurų. Klaipėdoje jas planuojama įrengti 36-iose mokyklose.

„Reikia pasižiūrėti, kas turi kokias lentas. Svarbiausia, kad būtų patogu dirbti pedagogui ir moksleiviui“, – paaiškino A.Dirgėlienė.

Dalį išlaidų padengs Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Jie pirks centralizuotai. Laukiame iš ministerijos žinių, kiek skirs komplektų, kokius planuoja daryti pirkimus. Tačiau vien tik paramos iš ministerijos neužteks. Reikės dar ir savo lėšų prisidėti. Šiame tarybos posėdyje kaip tik tai ir bus svarstoma“, – paaiškino A.Dirgėlienė.

Vyriausybė hibridinėms klasėms šiemet numačiusi beveik 4 mln. eurų. Visoje šalyje jų planuojama įrengti apie 2 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

Netikras zuikis

Netikras zuikis portretas
Filmavimo kameromis, rodančiomis visą mokinio kambarį, taip pat turi būti pasirūpinta. Užkniso anapus monitoriaus be leidimo pamokose sėdintys "inspektoriai" - mamos, močiutės ir jų draugės. Mokyklos administracija turėtų pasirūpinti ir mokytojo teisių gynimu.

pastaba gal teisinga, bet..

pastaba gal teisinga, bet.. portretas
kaip siūlote tokias klases vadinti? Mišrios klasės? Na ne. Tai kas? Hibridas yra tarptautinis žodis ir jis labai sunkai pakeičiamas. Pvz. mulas yra arklio ir asilės hibridas - kaip galite šį sakinį pakeisti?

Uždėrėjo "hibridų"

Uždėrėjo "hibridų" portretas
Ar jau nebegalioja Valstybinė lietuvių kalba? Ar ji tokia skurdi, kad nerandam, kaip tą "hiridą" pavadinti Jau pykina nuo to kalbos skurdinimo. HIbridiniai karai, pamokos, priešai, kaimynai? Gėda, dienraščiui" Klaipėda"
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių