Uostamiesčio kiemams ieškoma europinių pinigų

Uostamiesčio taryba turės apsispręsti, ar pritarti daugiabučių kiemų tvarkymo projektui, kuriam įgyvendinti prašoma europinių pinigų.

Bendra projekto vertė pagal teikiamą paraišką sudaro 5,5 mln. eurų. 4,674 mln. eurų sudarytų ES lėšos, iš valstybės biudžeto reikėtų 412,5 tūkst. eurų, iš Klaipėdos savivaldybės biudžeto – 412,5 tūkst. eurų.

Miesto taryba turės apsispręsti, ar pritarti 7,5 proc. visų projektui reikiamų lėšų skyrimui.

Šiuo projektu ketinama sutvarkyti teritoriją, esančią tarp Taikos prospekto, Sausio 15-osios, Rumpiškės ir Paryžiaus Komunos gatvių.

Specialistai įvertino situaciją ir konstatavo, jog nusidėvėjusios viešosios ir gyvenamosios erdvės yra mažiau patrauklios jaunimui ir didesnes pajamas turintiems gyventojams.

Šioje teritorijoje vyrauja praėjusio amžiaus 7–8 dešimtmečio statybos daugiabučiai namai, kurių  dauguma yra prastos estetinės išvaizdos, nerenovuoti.

Viešųjų kiemų ir daugiabučių kiemų infrastruktūra nusidėvėjusi ir neatitinka šiuolaikinių poreikių, trūksta automobilių statymo vietų, vaikų žaidimo ir sporto aikštelių, želdynų ir šiuolaikinių mažosios architektūros elementų.

Pasak projekto autorių, žaliosios erdvės šiuose rajonuose sudaro maždaug 50 proc. visos teritorijos.

"Rumpiškės kvartale žaliąsias erdves sudaro namų kiemų ir infrastruktūros želdynai. Daugelis žaliųjų erdvių yra apleistos, jas reikia atnaujinti bei performuoti. Teritorijoje įvažos į daugiabučių namų kiemus yra siauros, sudėtingos ir painios. Kvartaluose – komplikuotos kiemų infrastruktūros erdvės", – konstatuota projekto medžiagoje.

Daugelis žaliųjų erdvių yra apleistos, jas reikia atnaujinti bei performuoti.

Nuspręsta, kad reikėtų atnaujinti vidinių kiemų infrastruktūrą, įrengti naujas automobilių aikšteles. Vertėtų keisti chaotišką pėsčiųjų takų sistemą.

Projekto uždavinys – gyvenamosios aplinkos modernizavimas pagal gyventojų poreikius.

Projektu siekiama įrengti automobilių stovėjimo vietas gatvėse, kiemuose ir bendrose erdvėse, performuoti želdynus, atkurti žaliąsias erdves, įrengti apšvietimą, mažosios architektūros elementus. Ketinama įdiegti "Bike sharing" dviračių laikymo sistemą, įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Politikams pritarus sprendimo projektui, bus galima teikti paraišką gauti ES struktūrinių fondų finansinę paramą.

Įgyvendinus projektą, bus sutvarkyta apie 12,4 tūkst. ha teritorija, atnaujinti daugiabučių kiemai, įrengtos 677 automobilių stovėjimo vietos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Medžiotojų 6 gyventojas

Medžiotojų 6 gyventojas portretas
Neduok Dieve susilaukti kieme remonto. Pradėjo remontuoti nedidelę kelio atkarpėlę Medžiotojų gatvėje. Kažkoks siaubas. Buvęs žalias kiemas , ant žolyno priverstas išmėtytų vamzdžių, vaikų žaidimo aikštelė sutvarkyta ,praktiškai okupuota ir paversta šiukšlynu. Dar geriau- kažkokia automašina didelė jau vienu ratu atsidūrė ant naujo bordiūro- aišku - bus bordiūras sutraiškytas. Žalias gražus kiemas- kaip po karo. Per vieną dieną viską apšnerkštė. Tai kas ten per įstaiga, kuri šitaip "šauniai" pradėjo darbą. Labai kviesčiau Klaipėdos spaudą aplankyti tą betvarkės placdarmą- turėsit gražios medžiagos.Jeigu ne Klaipėdos- pakviesime centrinę žiniasklaida ir apskųsime gamtos apsaugai, darbo inspekcijai.

Runkeliui

Runkeliui portretas
T kad apie šita "naujiena" girdžiu jau N metu:)

Dudorius

Dudorius portretas
Nepiskit jus man proto, ubagai, galejote veltui klausytis dziazo vasara.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių