Quantcast

Uostamiesčio benamiai ruošiasi mūšiui?

Daugiau nei tris dešimtmečius Klaipėdoje gyvenančiam Marseliui – 57-eji. Tai jau jo trečioji stovyklavietė, kurią vyras kuria ir puoselėja, o namelius nuomoja benamiams. Pats savęs jis benamiu nelaiko.

Po karinės tarnybos sovietų armijoje tuomečiame Leningrade jis atvyko į uostamiestį, kuriame ketino išmokti jūrininko profesijos ir plaukti į jūrą. Tačiau viskas susiklostė kitaip.

Prieš ketvertą metų žurnalistams apie save pasakodamas Marselis sakė, kad jo mama – totorė, tėtis – baškiras, jis gimė Tadžikistane, užaugo Uzbekistane, tarybinėje armijoje atitarnavo Leningrade.

Save laiko kosmopolitu, pasaulio piliečiu. Kodėl tėvai jam suteikė tokį vardą, jis niekada jų taip ir nepaklausė. Tėvų namus Marselis paliko šešiolikos.

Vyras anksčiau dirbo Žvejybos uosto autobazėje, gyveno bendrabutyje. Paskui prasidėjo nepriklausomybė, privatizacija. Marselis liko ne tik be namų ir be darbo, bet ir be pilietybės.

Iki šiol jis yra neegzistuojančios valstybės – SSRS pilietis, kažkokiu stebuklingu būdu vis gaunantis teisę gyventi Lietuvoje.

"Man vis kirba mintis, kodėl jam pratęsia tą leidimą gyventi Lietuvoje? Kokią naudą jis duoda mūsų valstybei, kad jam čia leidžiama gyventi? Kam jis mums reikalingas? Kodėl jis nedeportuojamas?" – stebėjosi I.Šakalienė.

Kam jis mums reikalingas? Kodėl jis nedeportuojamas?

Veiksmai neprognozuojami

Marselis gyvenamąją vietą deklaravo prie Klaipėdos savivaldybės, jam iki 2023 m. suteikta teisė gyventi Lietuvoje.

Jis ne kartą buvo įrašytas į Darbo biržos įskaitą. Viena kliūčių įsidarbinti – lietuvių kalba. Darbdaviai pasikalbėdavo su rusakalbiu keistuoliu ir nuspręsdavo, kad jiems jis netinka.

Tačiau Marselis nenusiminė ir "įsteigė" savotišką benamių kempingą, tik bėda, kad šis labai nepatinka miesto tvarkdariams.

"Jis buvo išreiškęs norą gyventi nakvynės namuose ir net buvo ten atvykęs. Jam buvo išduotas medicininis siuntimas pasitikrinti pas gydytoją, bet jis ten taip ir nepasirodė", – teigė I.Šakalienė.

Neatėjo jis gyventi ir į nakvynės namus. Nes jau anksčiau aiškino žurnalistams, kad "yra laisvas žmogus ir turi savo gyvenimo taisykles, o svetimos jam ne visada priimtinos".

Dienraščio duomenimis, Marseliui buvo paskirta socialinė pašalpa – 122 eurai per mėnesį, jis vėl buvo įsiregistravęs Darbo biržoje.

Susisiekti su Marseliu nepavyko, nors jis turi mobilųjį telefoną. Pastarąsias kelias dienas, kaip kartojo telefono operatorė, abonentas yra nepasiekiamas.

Anksčiau Marselis telefono akumuliatorių pasikraudavo saulės baterijomis. Kas nutiko jo telefonui, nežinia.

Anksčiau šis asmuo agresija nepasižymėjo. Tačiau savivaldybės siekis sunaikinti jo įkurtą benamių stovyklą galbūt įginė Marselį į kampą.

Ar dėl šios desperacijos jis pasirengęs įgyvendinti savo grasinimus, neaišku.

Jo užimtą teritoriją Klaipėdos pakraštyje planuojama iškuopti balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

turi buti griestai ,

turi buti griestai , portretas
kam dievas dave zmogui proto,rankas,kojas,kad jis tobuletu,pats save islaikytu ,o ne kiti turi ji maitinti ir globoti,invalidai,vaikai ,ligoniai yra globojami o tik ne tinginiai ,pjokai ,pasileideliai ,kas nori tas visada gali prasyti pagalbos atsikelimui bet ne visam laikui gelbijimui,apsileidimas paciu ,

Anonimas

Anonimas portretas
Truputuką apiprausti ir bus į Vaičekauską panašus...(pries seimą)

ieva.

ieva. portretas
Tęsinys apie Marselį.Nugriovus antrą trobelę,jis apsigyveno dabartinėje vietoje,toli nuo gyvenamų namų.Tarybų Sąjungos pilietis{Sovietų Sąjungos -ne valstybine kalba} jis nėra.Jis turi leidimą nuolatinai gyventi."LEIDIMAS NUOLAT GYVENTI ILGALAIKIS GYVENTOJAS -EB"Jeigu jo dabartinėje tapatybės kortelėje nėra šio įrašo,savivaldybės darbuotojai gali pasitikrinti migracijos departamente ir jie ištaisys klaidą.Apie šią ES direktyvą ,kas norėsit ,pasiskaitysit patys.Per magnetiniais leidimais atidaromas duris savivaldybėje,manau jį pas skyriaus viršininkę įleido kas nors iš darbuotojų.Magnetinių galių jis tikrai neturi.Pažįstu jį 30metų,kaip visų stumdomą žmogų.Apie nemokamus valstybinės kalbos kursus ir kitas integravimo į visuomenę priemones nekalbu,nes prieš 30m tokių dalykų nebuvo.Tada jam buvo tik apie27m.,dabar -57m,prasidėjo 58-aštuntieji.
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių