Tūkstantmečio mokyklų programos įgyvendinimui Klaipėdos rajone – beveik 3 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Klaipėdos rajonas kartu su daugiau nei 20 kitų Lietuvos savivaldybių dalyvauja Tūkstantmečio mokyklų programoje ir jau yra suplanavęs pagrindines veiklas, kurioms Europos socialinio fondo agentūra skyrė beveik 3 mln. eurų. Bus investuojama į naujas ugdymo erdves, laboratorijas, įrangą, mokinių ugdymo kokybės gerinimą bei mokytojų kvalifikacijos tobulinimą. Visa tai vakar pristatyta švietimo bendruomenei Vėžaičių konferencijų centre.

Tūkstantmečio mokyklų programoje dalyvauja trys rajono gimnazijos – Gargždų „Vaivorykštės“, Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio.

„Ko gero, didžiausia programos nauda yra ta, kad tuo, kas bus sukurta, galės naudotis ne tik mūsų gimnazijos, bet ir kitos mokyklos – planuojamos bendros veiklos, projektai, bendradarbiavimas. Visi rajono mokiniai turės galimybę naudotis naujomis erdvėmis, laboratorijomis, tobulintis galės visų mokyklų pedagogai. Skirtas finan-savimas yra nemenka paskata, tačiau ambicijų turime ir daugiau, todėl kasmet ir patys investuojame tiek į mokyklų ir jų erdvių ar įrangos atnaujinimą, naujų ugdymo įstaigų statybą, tiek ir į mokytojų kvalifikacijos kėlimą ar perkvalifikavimą. Tikiuosi, kad Tūkstantmečio mokyklų programa bus vykdoma sėkmingai, kompetencijos kultūrinio, STEAM bei įtraukiojo ugdymo srityje tik stiprės ir Klaipėdos rajone ugdysime tikrus ateities lyderius“, – sakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Planuojama, kad iš Tūkstantmečio mokyklų programai skirtų lėšų bus finansuojama Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos priestato statyba, kur bus įrengtos 4 klasės ir aktų salė. Šioje gimnazijoje taip pat bus įrengta lauko eksperimentų erdvė, intensyvus-interaktyvus sensorinis kabinetas, sukurta aplinka pagalbos specialistams – psichologams, socialiniams pedagogams, taip pat atnaujinta biblioteka, įsigytos priemonės, reikalingos draminio ugdymo laboratorijai. Bus įrengtos gamtamokslinės-tiksliųjų mokslų, IT bei priešmokyklinio-pradinio ugdymo laboratorijos.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje ruošiamasi įkurti informacinį centrą, kūrybinio mąstymo, „Foto-Labas“ erdves, taip pat bus sutvarkyta robotikos ir mokslo laboratorija.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje planuojama suremontuoti muzikos studiją, technologijų ka-binetą, įsigyti instrumentus, reikalingą įrangą, taip pat sutvarkyti fizikos-chemijos laboratoriją, įsi-gyti priemones, įrengti intensyvų-interaktyvų sensorinį kabinetą. Bus investuojama ne tik į infrastruktūrą, bet ir į ugdymą, pedagogų kvalifikaciją. Bus atliekami mokinių pasiekimų tyrimai, verti-nimai, pedagogų ir vadovų kompetencijų, lyderystės ugdymas ir kitos minkštosios veiklos: sociali-niai, emociniai tyrimai, konferencijos, įvairios ugdymo veiklos, festivaliai, kūrybinės dirbtuvės mokiniams, išnaudojant naujai įrengtas erdves.


Gargždai 770-ąjį jubiliejų pasitiks įkvėpti istorijos

Vienas seniausių miestų Lietuvoje – Gargždai pirmąjį vasaros savaitgalį pasitiks šventiškai. Net keturias dienas, birželio 1–4 d., Klaipėdos rajono centre vyks 770-ajam miesto jubiliejui skirti renginiai. Gargždiškių ir miesto svečių lauks istorijos įkvėpti pasirodymai, muzikos žvaigždžių koncertai, sporto varžybos bei kitos įvairios veiklos.

„Sakoma, kad miestą kuriame patys. Mūsų miesto istoriją, prieš 770-imt metų prasidėjusią Gargždų piliakalnyje, šiandien kuriame mes. Kiekvienas, kuris čia augome ar augame, gyvename, dirbame, kuriame, lankomės – kiekvienas mūsų esame miesto dalis. Na, o jubiliejus – proga švęsti, proga pasidžiaugti augančiais ir gražėjančiais Gargždais. Šia išskirtine proga Gargždų kultūros centras kartu su Administracijos specialistais parengė programą, kuri tiks kiekvieno skoniui: istorijos parkas, tradicinė jaunimo diena su jaunosios kar-tos atlikėjais, įspūdingas vakaro koncertas bei įvairios sporto varžybos. Veiklos ras kiekvienas. Tad nuoširdžiai kviečiu dalyvauti miesto gimtadienyje ne tik gargždiškius bei Klaipėdos rajono gyventojus, bet ir svečius iš visos Lietuvos. Kviečiu pažinti ir pamilti mūsų miestą. Švęskime kartu!“ – sakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Gargždų 770-ojo jubiliejaus šventei startą duos birželio 1 d. įvyksiantis parodos „Gargždai mano kūryboje“ atidarymas Gargždų krašto muziejuje.

Organizatorių nuotr.

Birželio 2 d. miesto gimtadienio renginiai persikels į Minijos slėnį. Čia vyks Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, taip pat lauks įvairios pramogos. Vakare slėnį sudrebins jaunosios kartos mėgstamos grupės – „2Kvėpavimas“, „Velvet“, „Sisters On Wire“.

„Iš tiesų 770-asis Gargždų miesto jubiliejus – didelė šventė visam rajonui. Švente siekiame įprasminti miesto istoriją, parodyti, kaip augome, keitėmės, ką turime geriausio. Tad džiugu, kad pasirodys ne tik žinomi atlikėjai, bet ir mūsų krašto suaugusiųjų ir vaikų kolektyvai. Smagu, kad į miesto gimtadienio planavimą įsitraukė ne tik tradiciškai šventę kasmet organizuojantis Gargždų kultūros centras, bet ir kitos savivaldybės įstaigos, visuomenininkai. Dėkoju visiems prisidėjusiems. Nors Gargždų 770-ajam jubiliejui skirti renginiai vyks visus metus, labai laukiame visų šventinį pirmąjį birželio savaitgalį, kai su trenksmu paminėsime šią ypatingą sukaktį. Kviečiu atvykti ir kartu kurti šventę!“ – sakė vicemerė Violeta Riaukienė.

Birželio 3-iąją – pagrindinę šventės dieną – laukia pramogų gausa. Savivaldybės aikštėje veiks senovinių au-tomobilių paroda, Gargždų parkas taps istorijos parku, kuriame bus pristatoma Renių dvaro istorija bei Žemaitija ir Mažoji Lietuva, veiks Kuršių gyvenvietė, LDK laikotarpio stovyklavietė. Taip pat šeštadienį tradiciškai džiugins šokantis Minijos slėnis, o J. Lankučio viešojoje bibliotekoje vyks kraštiečių susitikimas. Vakare Gargždams nuskambės mero ir svečių sveikinimai, vyks iškilminga Gargždų miesto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Vakaro kulminacija – įspūdingi ansamblio „Lietuva“ bei atlikėjos Monikos Liu koncertai, po kurių visų lauks ugnies misterija „Gargždai 770 – įkvėpti istorijos“.

Ką veikti ras ir sporto mylėtojai. Visame mieste vyks įvairios sporto varžybos – teniso, krepšinio 3×3, diskgolfo, stalo teniso, vyks dviračių lenktynės, ekstremalus bėgimas su kliūtimis, „Gargždų miesto plento taurė 2023“ (Pėžaičiai–Veiviržėnai).

Sekmadienį, birželio 4-ąją, tradiciškai bus aukojamos Gargždų miestui skirtos šv. mišios. O dviratininkai kovos dėl „Gargždų miesto plento taurės 2023“ (Gargžduose).

Šventinė mugė šiemet persikels į Kvietinių gatvę, kur norintieji penktadienį ir šeštadienį galės įsigyti įvairių dirbinių, skanėstų, atsigaivinti.

Gargždų miestą visus metus lydės ir specialiai šiai progai sukurtas baltiškos simbolikos ženklas, pristatantis keturių kultūrų, keturių vandenų sinergiją, Gargždų istoriją.

Gargždai-770 – įkvėpti istorijos. Atvykite, dalyvaukite, istoriją kurkime kartu!


Skelbiamas konkursas Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto (pakaitinio valstybės tarnautojo) pareigoms.

Interneto nuotr.

Pareiginės algos koeficientas – 11. Pareiginė alga (neatskaičius mokesčių) – nuo 2 046 Eur. Pretendentų dokumentai priimami per VATIS iki 2023 05 25.

Daugiau informacijos skelbiama savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt, skiltyje „Skelbimai“, „Darbo pasiūlymai“ https://klaipedos-r.lt/svetaines-skelbimai/darbo-pasiulymai/.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacijaNAUJAUSI KOMENTARAI

tai konservatinės utėlės pametė babkių

tai konservatinės utėlės pametė babkių portretas
ir valstiečiai pasirašė ant to bajerio, juokingi jūs, nėra jokių Tūkstantmečio mokyklų, yra tik mokytojai, kurie parsidavė šitam šūdui kartu su meru, atstukaliučesem maskovitų spec tarnybom ir kas gali paneigti, kad šitas šūdo gabalas nedirba maskovitų naudai

palikit

palikit portretas
ramybėj mokyklas. Negi dar kam neaišku kad reformos Lietuvoje atneša tik katastrofas ir naikinimą?O pinigai nueina nežinoma kryptim..Čia teisėsmauka vėl nedirba kaip ir su savivaldybių valdžiagyvių išlaidų skaičiavimuos - ,,teisinėj valstybėj"tik visuomenininkas turi gaudyti vagius?

Efa

Efa portretas
Reformos,investicijos ir t.t.o mokytojai sau ty darbui kanceliarines prekes perka is mokytojo atlyginimo
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių